Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 038 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Katedra w Ołomuńcu - zdjęcia z wycieczki.

środa, 10 lipca 2013 14:33

 

KONTYNUACJA MOJEGO BLOGA W TYM LINKU - ZAPRASZAM --- klik....klik....klik

 

 

Obrazy dla katedry w Ołomuńcu

http://www.olomoucky-kraj.com/object.php?object=10&l=2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_%C5%9Bw._Wac%C5%82awa_w_O%C5%82omu%C5%84cu

 

DSC01352.JPG

 

 

DSC01359.JPG

 

 

DSC02170.JPG

 

 Na blogu przez ten nowy system blogowy jest pozamykane sporo fot a i są notki podwójnie publikowane i poprzemieniane lata - nie mam pojęcia jak to wszystko się stało winy mojej tu nie ma . Po powrocie z sanatorium postaram się powoli wszystko doprowadzić do normy , zajmie to sporo czasu bo trzeba każdą notkę przejrzeć od samego początku.Mam tylko nadzieję że nie braknie mi na to czasu i nic już takiego się nie wydarzy a zdjęcia zostaną w tym miejscu co zostały wklejone przez bloga. Zapraszam na drugi blog?

 

 

 DSC02207.JPG

 

 page.jpg

 


DSC01354.JPG

 

 

page.jpg

 

 DSC02097.JPG

 

 

DSC02123.JPG

 

 

DSC02162.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC02107.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC02133.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC02129.JPG

 

 

DSC02132.JPG

 

 

DSC02108.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC02158.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC02090.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Spotkanie Podróżnicze z Bengalem w Orzeskim MOK-u.

piątek, 03 maja 2013 19:03

 

562419_526154757447964_1196955173_n.jpg

 

_DSC1962.JPG 

 

_DSC1966.JPG

 

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Bengal_Zachodni

 

Wiedząc że nigdy tam nie pojadę postanowiłam pójść do MOK-u na spotkanie z podróżnikami którzy byli w Bengalu i posłuchać relacji,  posmakować potraw i powiem wam , że była to bardzo dobra decyzja.Sporo czasu jak widzicie minęło od tego spotkania notka miała być opublikowana zaraz po całym spotkaniu ale siła wyższa i moja głupota jak wiecie uniemożliwiła napisanie postu  ....musiałam odzyskać utracone zdjęcia a potem jak zobaczyłam co wymodziłam to nawet ochoty nie miałam na publikację ale obiecałam a danego słowa trzeba dotrzymać.

 

_DSC1930.JPG

 

_DSC1939.JPG

 

_DSC1958.JPG

 

_DSC1948 (2).JPG

 

_DSC1955.JPG

 

page (2).jpg

 

_DSC1990.JPG

 

Pan Darek wraz z grupą przyjaciół kieruje się zasadą szczęśliwego życia i pomaganiu innym.Bierze wraz z nimi udział w różnych inicjatywach.Jedna z nich opisana jest na http://foodforbodymindandspirit.wordpress.com/  a w drugim linku można zapoznać się z samą charakterystyką podróżnika. W Bengalu był siedem razy,  ma tam przyjaciół , którzy za każdym jego wyjazdem do kraju strasznie za nim tęsknią.

http://dariuszrusin.wordpress.com/  Pan Darek miał pomocnika - był nim mnich z Warszawy nawet nie wiem jak miał na imię -  zawsze z kimś  przeprowadzają takie spotkania a obaj dotarli do Orzesza pociągiem. Słuchałam tego co mówili z zapartym tchem nawet i były piosenki śpiewane przez obu panów po bengalsku na takim dziwnym instrumencie , którego też nazwy już nie pamiętam ......jednak moja pamięć jest już do niczego.

 

_DSC1980.JPG

 

_DSC1979.JPG

 

page (3).jpg

 

_DSC2001.JPG

 

Kitri  - to indyjskie danie z warzywami i konieczna jest do tej potrawy przyprawa masala......to pożywienie dla ciała, umysłu i ducha.Do przygotowania kitri na przykład na sześć osób należy użyć: 3l wody, 1 średni kalafior albo 1 kapustę, 4 ziemniaki, 0,5 kg długiego ryżu, 0,1 kg masła, 0,25 kg grochu w połówkach, 1 łyżeczkę soli . Aby je przyprawić wystarczy masala. W kitri przygotowywanej przez podróżników był jeszcze imbir i czerwona i żółta papryka.Rozgotowujemy groch, dodajemy warzywa wcześniej pokrojone, ryż i ewentualnie turmerik. Kiedy ryż jest już miękki dodajemy masalę - czyli w trzech łyżkach oleju słonecznikowego lub sojowego  (a najlepiej w ghee) prażymy do złotego koloru pokrojony imbir a potem wrzucamy sproszkowane przyprawy.Pachnącą masalę wrzucamy do ugotowanej potrawy i znowu musimy uważać bo może nastąpić mały wybuch - przykrywamy na moment garnek a potem mieszamy wszystkie składniki i medytujemy o osobie której chcemy tą potrawę ofiarować.Cała procedura
 gotowania kitri nie powinna zająć ci dłużej jak ponad pół godziny.

Tutaj jeszcze kilka innych przepisów z Indii.

_DSC2002.JPG

 

 http://www.harekryszna.pl/

http://www.harekryszna.pl/swiatynia.php

 

 _DSC1985.JPG

 

Halava -przeczytałam sporo przepisów na necie i chyba każdy był inny od drugiego ale ja wam podam przepis taki jaki był zrobiony na spotkaniu - bo pierwszy raz to jadłam i smakowało mi bardzo .......nawet była dokładka a przepis jest bardzo prosty. Bierzemy  1 szklankę kaszki manny oraz kostkę masła i prażymy kaszkę na masełku na malutkim wolnym ogniu ok 40 min, aż zbrązowieje w między czasie możemy zauważyć jak zmienia się konsystencja masy z suchej na wilgotną i znów na suchą - nadal ciągle mieszamy i uważamy by się nie przypaliła aż nabierze złotej barwy, dodajemy odrobinę kardamonu można dodać też rodzynki.W drugim garnku zagotowujemy 2-3 szklanki wody i jedną szklankę cukru , dodajemy cukier waniliowy i wyciskamy sok z jednej połówki cytryny. Pokrojone banany wrzucamy do kaszki i powoli mieszamy. Przygotowany syrop z drugiego garnka wlewamy do kaszki z bananami (uwaga nastąpi wybuch więc lepiej mieć garnek o wysokich ściankach by nie wyskoczyła nam kaszka  z garnka) i mieszamy gotując tak długo, aż masa będzie odchodzić od ścianek garnka. Jeść ciepłe, choć i na zimno smakuje tak samo dobrze.Konsystencja halavy zależy od ilości wody.  Halava jest gotowa gdy każde ziarenko jest osobne a bakalie nie są oklejone kaszką.

 

_DSC1976.JPG

 

_DSC2029.JPG

 

_DSC2008.JPG

 

_DSC2036.JPG

 

 

Całe spotkanie było przeplatane rozmową i pokazem slajdów a o każdym prawie zdjęciu było mówione w jakich okolicznościach było zrobione .......nawet był mini konkurs.  Kto odgadł nazwę lub do czego przedmiot służy dostał mały upominek w postaci książki ......mnie też udało się jedną otrzymać o naukach Ved - Veda znaczy "wiedza".  Książka ta jest podzielona na 18 rozdziałów i każdy z nich jest osobno i szczegółowo  opisany czyli ma 18 kat zwanych - Mantr.  Nigdy jeszcze nie miałam sposobności czytać takiej lektury jest napisana w całkowicie inny sposób - bardzo zrozumiały i w całkiem innym stylu.

Mantra 1/. Wszystko we wszechświecie , zarówno ożywione , jak nieożywione, stanowi własność pana i podlega Jego władzy. Dlatego każdy powinien przyjmować tylko rzeczy niezbędne , które przypadają mu w udziale i nie powinien przyjmować żadnych innych , wiedząc dobrze, do kogo należą.

 

_DSC2024.JPG

 

_DSC1968.JPG

 

 Mantra 2/. Kto stale działa w ten sposób, ten może pragnąć żyć nawet setki lat,gdyż przez takie działanie nie popada w niewolę prawa karmy. W istocie dla człowieka nie ma innej drogi.

Mantra 3/.  Zabójca dusz, bez względu na to, kim jest, musi zejść na planety znane jako światy niewiernych, spowite ciemnościami ignorancji.

Mantra 4/.  Chociaż Najwyższy Pan pozostaje zawsze w swej siedzibie, jest szybszy niż myśl i prześciga wszystkich w biegu.Potężni pół-bogowie nie mogą zbliżyć się do niego. Chociaż trwa w jednym miejscu, kieruje tymi, którzy dostarczają powietrza i deszczu. Nikt nie jest równie doskonały.

 

_DSC2009.JPG

 

_DSC2026.JPG

 

page.jpg

 

Mantra 5/.  Najwyższy Pan chodzi i nie chodzi. Jest daleko, ale i bardzo blisko. Jest we wszystkim , a zarazem z dala od wszystkiego.

Mantra 6/. Kto widzi, że wszystko ma związek z Najwyższym Panem, że wszystkie żywe istoty są Jego integralnymi cząstkami, a Najwyższy Pan obecny jest we wszystkim, ten nie może żywić nienawiści do niczego ani do nikogo.

Mantra 7/. Kto zawsze widzi wszystkie żywe istoty jako iskry duchowe, jakościowo tożsame z Panem, ten zdobył prawdziwą wiedzę. Jakże więc mógłby doświadczać złudzenia czy niepokoju.

Mantra 8/. Taki człowiek musi naprawdę znać największego ze wszystkich,Boga,Najwyższą Osobę,który nie ma ciała, który jest wszechwiedzący, ponad wszelką  krytykę, który nie ma żył, który jest czysty  i nie ulega skażeniu , samowystarczalnego myśliciela,który spełnia pragnienia każdej żywej istoty od niepamiętnych czasów.

 

_DSC2021.JPG

 

page.jpg

 

_DSC2018.JPG

 

 Mantra 9/. Ci ,którzy żyją w niewiedzy ,zejdą w najciemniejsze obszary ignorancji. Jeszcze gorsi są ci , którzy kultywują rzekomą wiedzę.

Mantra 10/. Mędrcy objaśnili, że inny skutek przynosi kultywowanie wiedzy, a inny kultywowanie niewiedzy.

Mantra 11/. Tylko  ten, kto może poznać jednocześnie ścieżkę niewiedzy i ścieżkę wiedzy transcendentalnej, zdolny jest wydostać się spod wpływu ciągłych narodzin oraz śmierci i cieszyć się w pełni błogosławieństwem nieśmiertelności.

 

_DSC2039.JPG

 

_DSC2043.JPG

 

page.jpg

 

_DSC2041.JPG

 

Mantra 12/. Czciciele półbogów schodzą w najciemniejsze obszary ignorancji.W jeszcze większym stopniu dotyczy to czcicieli bezosobowego Absolutu.

Mantra 13/. Powiedziane jest, że czczenie najwyższej przyczyny wszystkich przyczyn przynosi jeden skutek, a czczenie tego, co nie jest najwyższe - inny.Całą tę wiedzę dokładnie objaśniły autorytety,które wzniosły się ponad wszelki niepokój.

Mantra 14/. Należy znać doskonale Najwyższego Pana Śri Krsnę, wraz z jego transcendentalnym imieniem, poatacią ,cechami i rozrywkami.Należy znać także przemijające stworzenie materialne wraz z zamieszkującymi je przemijającymi półbogami, ludźmi oraz zwierzętami. Kto zna jedno i drugie, ten wznosi się ponad śmierć, a zarazem ponad całe to nietrwałe przejawienie kosmiczne i wschodzi do wiecznego królestwa Boga, by tam cieszyć się wiecznym życiem w pełni szczęścia i wiedzy.

 

_DSC1956.JPG

 

Mantra 15/. O mój Panie, który utrzymujesz wszystko, co żyje, Twą prawdziwą twarz zasłania Twój oślepiający blask.Usuń łaskawie tę zasłonę i ukaż się swemu czystemu bhakcie.

Mantra 16/. O mój Panie, o pierwszy filozofie, o Ty, który utrzymujesz wszechświat, o zasado regulująca, celu czystych bhaktów, dobroczyńco przodków rodzaju ludzkiego, proszę usuń blask swych transcendentalnych promieni, abym mógł ujrzeć Twą pełną szczęścia postać.Ty jesteś wieczną Najwyższą Boską Osobą , jesteś niczym słońce - tak samo jak ja.

 

_DSC2042.JPG

 

DSC_1875.JPG

 

Mantra 17/. Niech to nietrwałe ciało obróci się w popiół , a powietrze życia połączy się z całością powietrza. Teraz proszę mój Panie, byś pamiętał wszystkie moje ofiary i - jako że jesteś najwyższym odbiorcą przyjemności - byś pamiętał o wszystkim , cokolwiek zrobiłem dla Ciebie.

Mantra 18/. O mój Panie, potężny jak ogień, o wszechmocny! Składam Ci pokłony, padając do Twych stóp. Proszę mój Panie, poprowadź mnie do siebie właściwą ścieżką. Ty wiesz o wszystkim, co robiłem kiedyś. Proszę więc, uwolnij mnie od następstw moich grzechów, tak by na ścieżce mego postępu nie było żadnych przeszkód.

 

 http://www.youtube.com/watch?v=YcdTSm-2kg8

 

 

GARNEK.PL        YOUTUBE        FACEBOOK.M        SAMO ŻYCIE         SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W MARIAZELL - AUSTRIA.

piątek, 01 lutego 2013 22:54

DSC00265.JPG

 

DSC09993.JPG

 

page.jpg

 

DSC00299.JPG

 

 http://www.voyager64.com/mariazell.html

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZP/pk201140-mariazell.html

 

Kiedy byłam na Przeprośnej Górce a raczej na Złotej Górze koło Częstochowy w parku miniatur i widziałam miniaturkę tego pięknego sanktuarium pomyślałam sobie ...... Austria to przecież blisko może kiedyś uda mi się tam pojechać no i udało się w zeszłym roku wraz z Regionalnym Zespołem Śpiewaczym Szarotki.  Program tej wycieczki nie pozwolił na dłuższe zwiedzanie byliśmy tam tylko kilka godzin ale byłam , widziałam to miejsce i zwiedziłam bazylikę - w świątyni tej był zakaz wszelkiego fotografowania ale z ukrycia udało się zrobić kilka zdjęć są w albumie.Notka będzie dokończona później bo znowu zjada mi to co napisze ?

 

DSC00255.JPG

 

DSC00207.JPG

 

DSC00160.JPG

 

page.jpg

 

DSC00174.JPG

 

 DSC00017.JPG

 

WIDEO - SZAROTKI ŚPIEWAJĄ W SANKTUARIUM MARIAZELL.

WIDEO -  SZAROTKI ŚPIEWAJĄ W KAPLICY

 

Tylko nieliczne miejsca pielgrzymkowe na świecie mogą z taką dumą spoglądać na swoją przeszłość jak Mariazell.Według najstarszych przekazów, początek istnienia miejscowości wyznacza data 21 grudnia 1157 roku. Napis na murze bazyliki nad głównym portalem z datą 1200 pozwala przypuszczać , że w tym roku rozpoczęto budowę kaplicy romańskiej.Legenda głosi że Opat Otker z klasztoru benedyktynów w St.Lambrecht wysłał w roku 1157 mnicha o imieniu Magnus , celem pracy duszpasterskiej wśród zamieszkałej tam ludności. Za pozwoleniem opata zabrał ze sobą w daleką podróż figurkę Maryi wyrzeźbioną z lipowego drzewa. Wieczorem 21 grudnia, kiedy był już blisko celu, drogę zagrodził mu wielki blog skalny. Magnus zwrócił się więc o pomoc do Matki Bożej, po czym skała rozstąpiła się i uwolniła mu drogę. Przybywszy do celu, mnich postawił figurkę na ściętym pniu drzewa i rozpoczął budowanie " celi ", która miała mu służyć jako kaplica a równocześnie jako pomieszczenie dla niego samego. Figurka stała się sławna jako cudowny wizerunek Matki Bożej, czczony do dnia dzisiejszego jako Magna Mater Austria tzn. Wielka Matka Austrii.

 

DSC00204.JPG

 

DSC00242.JPG

 

page.jpg

 

DSC00209.JPG

 

DSC00202.JPG

 

DSC09985.JPG

 

 Barokowa rozbudowa świątyni została rozpoczęta w roku 1644 i trwała około pięćdziesiąt lat.Cztery wolnostojące pary kolumn gotyckiego kościoła halowego wraz z pięcioma przęsłami zostały przykryte a sklepienia ozdobione stiukami i malowidłami.Do pierwotnego trzynawowego wnętrza kościoła dobudowano z każdej strony po pięć kaplic bocznych pomiędzy kolumnami, ponad którymi znajdowały się empory. Poprzez wielkie okna na emporach dochodzi światło tak bardzo ważne dla wnętrza kościoła. Gotycka cześć bazyliki ma 42 metry długości i 20 metrów szerokości oraz 19 metrów wysokości.Całkowita zaś długość bazyliki wynosi 84 metry i 30 metrów szerokości.W dniu 31 sierpnia 1704 roku wraz z poświeceniem ołtarza głównego została zakończona przebudowa barakowa bazyliki.W roku 1907 kościół został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej, natomiast w roku 1908 Cudowna Figurka Matki Bożej otrzymała korony papieskie z rąk nuncjusza.

 

DSC00022.JPG

 

DSC00031.JPG

 

DSC00032.JPG

 

DSC00028.JPG

 

DSC00046.JPG

 

DSC00086.JPG

 

DSC00029.JPG

 

DSC00067.JPG

 

Ruch pielgrzymkowy do tego świętego miejsca jakim jest Mariazell trwa nadal do dzisiaj. To maryjne sanktuarium jest ciągle jedynym z największych miejsc pielgrzymkowych w Europie Środkowej.Dnia 13 września 1983 roku Mariazell nawiedził nasz Papież Jan Paweł II. Główna fasada bazyliki jest bardzo piękna .....nie sposób tego opisać trzeba się troszkę znać na określeniach więc pozostawiam temat zamknięty.Nasza wycieczka stała przed wejściem a przewodnik nam opowiadał o bazylice na zewnątrz by nie zakłócać modlitwy pielgrzymujących dopiero potem weszliśmy do wnętrza kościoła. Przed wejściem głównym po bokach stoją naturalnej wielkości ołowiane figury: Henryka z Moraw oraz króla Ludwika I Węgierskiego. Wykonał je Balthasar Moll w roku 1757 z okazji 600 - rocznicy powstania Mariazell.

 

DSC00232.JPG

 

DSC00151.JPG

 

page.jpg

 

DSC00261.JPG

 

DSC00183.JPG

 

DSC00300.JPG

 

DSC00267.JPG

 

 

Po przekroczeniu progów bazyliki ,już na pierwszy rzut oka widać cudowną kaplicę Matki Bożej, znajduje się ona w pośrodku nawy głównej, pomiędzy gotycką a barokową częścią bazyliki. Kaplica Matki Bożej jest cudowna miałam zakupione kartki z wnętrza świątyni by zrobić z nich zdjęcia i pokazać ale w żaden sposób nie mogę ich odnaleźć - może z biegiem czasu się znajdą to wstawię w notkę. Wystrój tego cudownego ołtarza Matki Bożej został zlecony przez opata w 1726 roku. Prosta, romańska figura Matki Bożej , wykonana jest z lipowego drewna, to ona sprawiła , że Mariazell stało się najbardziej znanym miejscem pielgrzymkowym w Austrii. Starym zwyczajem ubiera się cudowną figurę w bogate sukienki pochodzące z darów zamożnych szlachcianek. Figurkę Matki Bożej można obejrzeć nie ubraną tylko 8 września są to ( Narodziny Marii ) a drugi raz 21 grudnia w dzień obchodzony jako dzień założenia Mariazell.

 

DSC09959.JPG

 

DSC00314.JPG

 

DSC09946.JPG

 

DSC00336.JPG

 

DSC00324.JPG

 

 

 

 GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 

 


Podziel się

komentarze (17) | dodaj komentarz

Ogrody Schönbrunn - Wiedeń.

piątek, 23 listopada 2012 21:07

 DSC00516.JPG

 

 DSC00537.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC00547.JPG

 

ALBUM ZDJĘCIOWY Z OGRODU WE WIEDNIU.

 

DSC00556.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC00573.JPG

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=fsQ1BLTNkCM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UBo-IL1gINk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=anY98LM4Gpw&NR=1&feature=endscreen

 

 DSC00580.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC00589.JPG

 

 

Wracam dzisiaj do wspomnień z przed paru miesięcy a było to dokładnie 1 - sierpnia tego roku kiedy to miałam okazję być we Wiedniu i zobaczyć te piękne wiedeńskie ogrody. Zobaczyć to mało powiedziane , bo tempo było tak szybkie to był raczej maraton z kilkoma małymi przystankami a zdjęcia robiło się po prostu prawie w marszu. Ale za to dzisiaj zwiedziłam je dokładnie na filmikach które znalazłam w sieci i dokładnie sobie pospacerowałam po długich alejach , które otoczone były żywopłotem , przyjrzałam się dokładnie pomnikom , fontannom i klombom - na spokojnie podziwiając to wszystko jeszcze raz.Przed bramą wejściową miałam okazję zobaczyć srebrną parę , która to zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

 

 DSC00520.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC00680.JPG

 

http://www.botanik.univie.ac.at/hbv/download/folder_der_botanische_polnisch.pdf

http://ogrodopolis.pl/ogrody-swiata/87-ogrody-schonbrunn.html

 

SLAJD Z PODKŁADEM MUZYCZNYM......

 

 

DSC00640.JPG

 

 

DSC00598.JPG

 

 

DSC00603.JPG

 

 

DSC00612.JPG

 

 DSC00616.JPG

 

 DSC00618.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

Kościółek pod wezwaniem św. Anny w Annaberg - Austria.

sobota, 20 października 2012 0:15

 DSC09796.JPG

 

 

 DSC09814.JPG

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Ries

http://parafiapruszcz.x.pl/czytelnia/annajoachim.html

http://www.encyklo.pl/index.php5?title=%C5%9Aw._Anna

 

 DSC09818.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC09822.JPG

 

 

DSC09828.JPG

 

 

 DSC09823.JPG

 

Dzisiaj już nawet nie pamiętam dokładnie wnętrza tego małego kościółka , który odwiedziliśmy na dwa kwadranse po drodze do Mariazell .....ale pozostały na szybko zrobione zdjęcia - więc można sobie znowu powspominać i przypomnieć wnętrze. A w szczególności ten piękny widok na dolinę Annaberg z samej góry , który zobaczyliśmy zaraz po wyjściu z autokaru. Kościół ten w Annaberg to miejsce  gdzie jeszcze za dawnych czasów pątnicy i wszystkie pielgrzymki zmierzały do tego miejsca i się tu zatrzymywały by sławić i czcić figurę św. Anny z Maryją i Jezusem po drodze kiedy pielgrzymowali  do Mariazell. W tym też to kościółku niemiecki matematyk Adam Ries w 1525 r. zawarł związek małżeński z córką Andreasa Leubera. Szukając informacji na ten temat nic nigdzie nie znalazł am a przecież jest to przystanek nieraz niejednej wycieczki , które zmierzają do sanktuarium. A  pan Tomek , który był przewodnikiem obiecał dosłać kilka zdań pocztą - niestety do tej pory milczy. Jak coś się dowiem lub znajdę wstawię.

 

 DSC09819.JPG

 

 

DSC09807.JPG

 

 

DSC09809.JPG

 

 

 

Kościół w Annaberg powstał z inicjatywy cystersów do których te tereny należały od samego początku XIII wieku. Najpierw w 1217 roku była tutaj kaplica obsługująca pielgrzymów udających się do Mariazell. W 1380 roku dopiero utworzono samodzielną parafię. W późniejszym czasie kaplicę rozbudowano i odbudowywano po zniszczeniach wojny 30 letniej. W 1660 roku cesarz podarował rzeźbę św.Anny ,która jest czczona do dnia dzisiejszego. W kościele znajduje się barokowe wyposażenie : ołtarz główny z 1686 roku oraz ambona z 1700 roku i organy z 1753 roku. Wieża kościoła też jest barokowa i pochodzi z 1753 roku - ma 32,5 metra wysokości.

 

DSC09863.JPG

 

 

DSC09864.JPG

 

 

DSC09841.JPG

 


DSC09867.JPG

 

ALBUM ZDJĘCIOWY Z KOŚCIÓŁKA NA ANNABERGU.

 

 

DSC09871.JPG

 

 

DSC09790.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 207  

Czas ucieka dzień po dniu

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597207
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa