Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Chudów - sierpień 2014.

niedziela, 28 czerwca 2015 21:39

 

KONTYNUACJA MOJEGO BLOGA W TYM LINKU - ZAPRASZAM --- klik....klik....klik

 

 

18.JPG

 

W moim komputerze jest jeszcze sporo tematów do publikacji , może powoli dam rade je wstawić na jeden albo drugi blog- by zwolnić miejsce w kompie i pozbyć się zaległości. To był pierwszy i ostatni wyjazd rowerowy tamtego roku bo od tej pory jeszcze nie byłam w Chudowie i nawet nie wiem czy w tym roku to miejsce odwiedzę bo jak na razie rower jest nadal dla mnie niedostępny z powodu zachwiania równowagi.

 

10.JPG

 

9.JPG

 

51.JPG

 

77.JPG

 

89.JPG

 

101.JPG

 

DSC06639.JPG

 

DSC06644.JPG

 

page.jpg

 

DSC06675.JPG

 

DSC06681.JPG

 

page.jpg

 

DSC06688.JPG

 

page.jpg

 

DSC06696.JPG

 

page.jpg

 

DSC06700.JPG

 

DSC06697.JPG

 

DSC06716.JPG

 

page.jpg

 

DSC06720.JPG

 

DSC06726.JPG

 

DSC06728.JPG

 

page.jpg

 

DSC06747.JPG

 

DSC06748.JPG

 

DSC06752.JPG

 

DSC06768.JPG

 

 

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

XIII Jarmark Średniowieczny w Chudowie.

wtorek, 04 grudnia 2012 19:23

DSC01358.JPG

 

DSC01304.JPG

 

DSC01199.JPG

 

 

Prowadzić bloga fotograficznego a jeszcze w dodatku o tym co się dzieje nieraz w miejscowości w której się mieszka lub w jej pobliżu nie jest wcale takie łatwe.Tym bardziej ,że mam kłopot z dojazdem a potem się zapomina gdzie się było i na jakiej imprezie..........tak więc muszę jak najszybciej znaleźć czas na zaległości bo jest kilka imprez , które miały być już dawno puszczone w eter, tak jak ten  XIII Jarmark Średniowieczny w Chudowie , który odbył się 18- 19 sierpnia tego roku.......no od daty minęło już sporo czasu. Jak dobrze sobie przypominam byłam na nim wraz ze znajomą i nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Byłam jedynie zaskoczona wystawą kwiatów , które można było tam kupić bo było to pierwszy raz.

 

 DSC01225.JPG

 

page.jpg

 

DSC01245.JPG

 

 

DSC01283.JPG

 

page.jpg

 

DSC01253.JPG

 

page.jpg

 

DSC01310.JPG

 

page.jpg

 

DSC01327.JPG

 

Jarmark trwał dwa dni .......ja byłam w tym drugim dniu i to w godzinach południowych gdzie imprezy jeszcze jakieś tam trwały - nawet była telewizja - a niektóre dobiegały już końca. Obeszłam obóz , popatrzyłam na walki , pospacerowałam przyglądając się ludziom i nieraz coś tam utrwaliłam. Szybko trzeba było wracać bo nie byłam przecież sama a byłam zadowolona z tego , że ktoś mnie tam zabrał. Ale to już nie była ta impreza co przed 6 laty , bo byłam na takim jarmarku właśnie tyle czasu temu - było mało wystawców , mało namiotów i ludzi poprzebieranych w średniowieczne stroje ...........tradycja chyba zanika albo nikomu się już nie chce w te klocki bawić bo jak opowiadał mi jeden pan , koszta są wielkie a zarobek mały a ludzie przyjeżdżają  z bardzo daleka .

 

DSC01346.JPG

 

DSC01361.JPG

 

page.jpg

 

DSC01378.JPG

 

DSC01234.JPG

 

DSC01282.JPG

 

 

DSC01333.JPG

 

Znowu się sytuacja powtarza........dokończyć notki znowu nie szło więc opublikowałam jeszcze nie dokończoną.......nie potrafię tego zrozumieć nigdy tak się nie działo a teraz jak od razu nie skończysz to tak się robi, dziwne to troszkę - czy u was jest tak samo.

Plan imprezy jarmarku  przez dwa dni na

XIII Jarmak Średniowieczny w Chudowie......

Ten jarmark to zawsze wielka impreza historyczna  w Chudowie - organizowana co roku ......są turnieje i bitwy rycerzy oraz wojów - ja tylko widziałam jedną i to nie do końca. Pachniało na straganach świeżym pieczywem a chleb ze smalcem to było niebo w gębie - dawno takiego nie jadłam. Przez jakiś moment przyglądałam się panu z siwą brodą jak skrupulatnie mieszał i przepłukiwał piasek szukając grudek złota................dzieci z zainteresowaniem śledziły jego ruchy i same płukały by te złote kulki się pokazały- świetna zabawa.Zapraszam również na  SAMO ŻYCIE   gdzie nieraz też są publikowane inne moje notki link zawsze jest pod każdym publikowanym wpisem blogowym.

 

 DSC01453.JPG

 

DSC01462.JPG

 

page.jpg

 

 DSC01467.JPG

 

DSC01400.JPG

 

page.jpg

 

DSC01473.JPG

 


page.jpg

 

DSC01415.JPG

 

page.jpg

 

DSC01515.JPG

 

DSC01522.JPG

 

 

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Komandosi i pojazdy militarne w Chudowie - 20.05.2012.

wtorek, 22 maja 2012 16:56

 _DSC4871.JPG

 

 

SAM_1634.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC4986.JPG

 

 

ALBUM Z CHUDOWA - KOMANDOSI I POJAZDY MILITARNE.

 

 SAM_1645.JPG

 

 

_DSC4907.JPG

 

 

SAM_1648.JPG

 

 

W tym roku jest to pierwszy wypad na Chudowski zamek - dla mnie po chorobie było by za wcześnie wsiąść na rower i pojechać w taki upał jaki był w niedzielę 15 km - muszę uważać na siebie bo za często zdarza mi się chorować. Więc już od soboty namawiałam syna by pojechać po niedzielnym obiedzie do Chudowa pooglądać komandosów i pojazdy militarne. Nie miał na to zbyt wielkiej ochoty ale w sumie po namowie siwego wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy na zamek. By zaparkować samochód trzeba wydać 4.00 zł - poszaleli - droga boczna była już zajęta więc musieliśmy wjechać do środka nikomu z naszej czwórki  ( ja - siwy - Kamil - syn ) nie chciało się maszerować pieszo ponad 500 metrów.

 

 

 _DSC4859.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC4865.JPG

 

 

Kiedy już dotarliśmy na miejsce po polu jeździły wojskowe samochody, spacerowali komandosi .......niektórzy nawet zdjęcia z nimi pamiątkowe robili. Na otwartej przestrzeni słonko tak przygrzewało , że szukałam po niedługim czasie cienia kryjąc się od słońca w  pobliskich drzewach. Było można zakupić ubranie , obejrzeć broń i pojeździć na wojskowych motorach..............nawet i telewizja była. Byliśmy tam grubo  ponad godzinę - nic specjalnego się nie działo i nikt żadnych atrakcji nie zapowiadał więc syn zdecydował się wracać do domu bo musiał jeszcze odwieść wnuka do babci a to spory kawał za Rybnikiem. Ja bym jeszcze posiedziała ale człowiek zależny jest niestety od innych a młodzi czasu nie mają . Ale ja za to zapraszam do albumu zdjęciowego z tej imprezy na zamku.

 

 

 _DSC4917.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC4955.JPG

 

 

page.jpg

 

 

SAM_1637.JPG

 

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Utopiec i wiedźma - można te demony spotkać na Zamku w Chudowie.

niedziela, 20 listopada 2011 21:39

 

DSC05164.JPG

 

UTOPIEC.... 

Do poczytania...... 

 Co pisze Wikipedia o utopku......

 

Na Górnym Śląsku określa się go jako : utoplec ,utopek, utoplaszek, rokita, topielec, rarek, hasterman,jaroszek, Iwan, Franc i wasermon. Utopce to pierwotni aniołowie , strąceni z nieba za swoją pychę i butę. Ci którzy spadli w piekelne czeluście stali się diabłami a ci którzy wpadli do wody stali się utopcami. Opowieści i legend o nich jest sporo mówi się , że utopce istnieją naprawdę............baju baju będziem........? Piszą o nim,że zwykle ma postać niskiego gnoma lub krasnpludka z szarawą lub zielonkawą skórą a szlam i wodorosty wplecione są bardzo często w jego długie włosy. Ma zielone oczy , które cechują się niesamowita głębią i widać w jego oczach coś niepokojącego jakby było to ukryte zło. Na stronie w internecie znalazłam gdzieś taki jego opis : przeciętny utopiec ma starą zasuszoną twarz w zamian rąk ma nieraz płetwy i nieraz błony między palcami - chodzi ubrany w gustowny kubraczek a przy jego pasie dynda sakiewka .....ten z Chudowa to chyba utopiec przystojniaczek. Kto jednak go zlekceważy lub obrabuje popełnia błąd - utopiec zaatakowany przysysa się do swojego przeciwnika i wyciąga z niego wszystkie siły życiowe potem wciąga pod wodę i topi. Żyją one w pobliżu zbiorników wodnych , potoków i strumieni oraz stawów - oj chyba go nie ma w moim stawie na ogrodzie............? Stworzenia te unikają ponoć dużych skupisk  ludzi i mieszkają w czystych wodach - więc mój staw odpada.

 

 

Utopiec i pijok........spisała  Kostrzewa - Maria.

Roz jedyn chlop podpity szedł dobrze Ze szynku dudom. Przechodzi koło stawu co se Trzeciok nazywoł zaglądo Na woda , i zdziwiony stanął.   Widzi , W Ze Wodzie utopiec Stoi , mo Na głowie fajny Chaty Nowy i namowio isc Ze zamjyniom z hutami se se - podziwiej No Mój Chaty jo fajny stary mama Nowy ty Mosz przepocony i juz.  Bier Mój jo wezna se Twój, byda go mieć dobry pod wodom. Długo se hasla wlazuje namyśloł do wody, przejynyniajom se hutami . Wyloz z zadowolony Wody , siod se Na brzegu i zdrzemnął se do rana. Ranoludzie stawu koło Idom, zagladajom siedzi Na stromym i pod drzymie, Na głowie kiwie mu Się wielki , potargany słomianny Chaty. Jak szoł dudom do przedzywoł Na utopca wygrożoł i mu. Uradowany utopiec głowa wystawjył do wody z se z niego śmioł , i wołoł - Na drugi roz hasla przichodź nad staw ożraty , bo Bez galot dudom pójdziesz , ja Tak Tym pijoka utopiec wykiwoł. Zaczęłam czytać tą powieść ale jestem dopiero na 8 stronie..................

 

 

DSC05165.JPG

 

 Wiedźma a Wikipedia......

Multimedialna powieść - WIEDŹMA

 

Jest  w Chudowie więcej takich drewnianych rzeźb a że dawno nic do tej kategorii nie dodawałam więc są  następne ..............Wiedźma - według przekazów jest to stara , brzydka kobieta, czasami z chustką na głowie i prawie zawsze z miotłą. Wiedźmy często rzucały zły urok, dlatego starano nie patrzeć  im prost w oczy. Miały również skrzeczący , nieprzyjemny głos i odrażający zapach . Uważano również że wiedźmy rozmawiały z diabłami, a uciekając przed kimś potrafiły zmieniać się w zwierzęta. Zaczęłam czytać tą powieść i jestem na 8 stronie.......?

 

DSC05160.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

W ostatnią niedzielę w Chudowie - drwale...........21.08.2011.

wtorek, 30 sierpnia 2011 13:32

 DSC07202.JPG

 

 

page.jpg

 

 DSC07195.JPG

 

 

STRONA ZAMKU W CHUDOWIE.......

 

 DSC07215.JPG

 

 

page.jpg

 

 

 DSC07220.JPG

 

 

NIEDZIELA W CHUDOWIE  - ZDJĘCIA .......ZAJRZY I OCEŃ

 

 

DSC07248.JPG

 

 

 page.jpg

 

 

DSC07250.JPG

 

 

Był to pierwszy wypad w tym roku na zamek w Chudowie zawsze coś nie pasowało -  poruszam się tylko rowerem po okolicy i nie zawsze mam ochotę sama jechać taki kawał drogi . Tym razem namówiła mnie koleżanka i wraz z jej mężem wyruszyliśmy w trasę................pogoda była piękna - dzień słoneczny ale muszę przyznać że dużo ludzi nie było. Spóźniliśmy się na początek imprezy pokazowej rzeźbienia w drewnie ale drugą część osobiście już oglądałam i pokazu fragmenty zostały nagrane więc zapraszam do obejrzenia filmików są ponumerowane od 1-4.

 

 

 DSC07262.JPG

 

 

 DSC07264.JPG

 

 

DSC07266.JPG

 

 

Uwielbia ktoś z was takie piękne motory.................wiem że nasza Ewelina dla której organizowany jest 8 października w Jaśkowicach koncert lubiła na nich jeździć - ja je tylko oglądam i podziwiam w świetle słońca jak błyszczą..........może kiedyś jeszcze wsiądę na taki .Ciekawy był też pokaz wspinaczki na drzewo ale ten kto ciekawy niech zajrzy do filmiku ....?

 

 

  DSC07292.JPG

 

 

 page.jpg

 

 

DSC07330.JPG

 

 

WIDEO - 1/ rzeźbienie w drewnie....

WIDEO - 2/ rzeźbienie w drewnie efekt końcowy.

 

 

DSC07334.JPG 

 

 

page.jpg

 

 

DSC07343.JPG

 

 

WIDEO - 3/wspinaczka po drzewie.....

WIDEO - 4/ cięcie grubego drzewa....

 

 DSC07344.JPG

 

 

 page.jpg

 

 

DSC07348.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 006  

Czas ucieka dzień po dniu

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597006
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa