Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 046 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Reportażowo z 10 Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rybniku.

wtorek, 30 września 2014 21:37

 

 

DSC01167.JPG

 

DSC01039.JPG

 

DSC00921.JPG

 

DSC00937.JPG

 

21.jpg

 

 https://picasaweb.google.com/102222936766077648910/ReportazowoZ10MiedzynarodowegoFestiwaluFotografiiWRybniku

Już datę widziałam dzisiejsza więc znowu wpis wejdzie na pierwszą stronę bloga.........co ja źle robię nie mam pojęcia ....wystawa ta odbyła się w marcu 2013 roku w Rybniku.....no to niektóre wpisy sobie poprzypominamy jak wejdą na sam początek.......dotarłam już troszkę dalej al ciężko jest znaleźć zdjęcia na płytach do każdego kolejnego wpisu więc jak mi się nie znudzi to to poprawianie notek potrwa sporo czasu.

 

DSC00935.JPG

 

page.jpg

 

DSC01018.JPG

 

DSC01031.JPG

 

DSC01021.JPG

 

DSC00990.JPG


" Jubileusz z definicji powinien skłaniać do refleksji nad minionym okresem. A więc ......upłynęła dekada spotkań z fotografią. Spotkań czasem najważniejszych. Wśród wartości zeń wyniesionych na pierwszym miejscu są inspiracje i wiedza , ale też energia , która jednoczy i napędza do twórczego działania. Z potencjału rybnickiego Festiwalu skorzystały już tysiące osób i mamy nadzieję , że proces ten będzie trwał nadal. Dziękujemy za ten wspaniale spędzony czas i życzymy wielu słusznie uwolnionych migawek ". - To słowa przytoczone z folderu który zabrałam z wystawy a autorem ich jest  Nina i Marcin Giba.

 

DSC01046.JPG

 

DSC01043.JPG

 

page.jpg

 

DSC01176.JPG

 

 Dwa dni czyli piątek i sobotę od godzin południowych aż do samego wieczora spędziłam wraz z osobami z naszej grupy eF w Rybniku na festiwalu fotografii - w trzeci dzień niestety nikt z nas już nie pojechał. Jak zwykle były wystawy indywidualne i wystawy zbiorowe trudno tu przytoczyć wszystkie nazwiska ale dwie wystawy już widziałam wcześniej ale zawsze można zobaczyć sobie je jeszcze raz i przypomnieć. Ludzi jak zwykle było sporo jedni przychodzili drudzy odchodzili a jeszcze inni byli zainteresowani wykładami zaproszonych gości. Ja niestety w pierwszym dniu musiałam z sali wykładowej wyjść z powodu męczącego kaszlu i resztę wykładów przesiedziałam na korytarzu i w kawiarence.

 DSC01165.JPG

 

DSC01147.JPG

 

DSC01129.JPG

 

Po dwóch kopiowaniach notki udało mi się ją w końcu opublikować a poprzednie usunąć ..........nie umie dojść do tego co jest powodem , klika się kilka razy i nic - tekst ulatuje w powietrze .........odechciewa się blogowania. Na wystawie w Rybnika spotkałam kilka znajomych osób i  kilka osób zapoznałam , porozmawiało się z kilkoma osobami  a w szczególności ( jak nigdy tego nie robię ) podsłuchiwałam troszkę ludzi co mówili o fotografiach. Były zachwyty , były i negatywne opinie jak zawsze nigdy się wszystkim nie dogodzi i nie zawsze wszystkich zadowoli. Mnie urzekł portret człowieka , który jest na samej górze .....wpatrywałam się w niego kilka razy natomiast kobieta w starym stroju powielona 10 razy za każdym razem w innym stroju i w dodatku zgarbiona wcale nie przypadła mi do gustu - wydawało mi się ciągle , że nie pasują te obrazy do tej wystawy. Było też  kilka zdjęć tych samych co w zeszłym roku.

 

DSC01136.JPG

 

page.jpg

 

DSC01161.JPG

 

Kobieta karcąca fortepian w obecności trzech świadków.

" Tak korzystając z ciszy tych uroczystych godzin, chłonął najpierwszy ogień poranka tworzą uśpioną błogo , mdlejąca w blasku, lineaturą rysów drgających lekko przez sen od marzeń tej natężonej godziny. Cień akacji przed domem, falujący jaskrawo na tych gorących powiekach,powtarzał na ich powierzchni, jak na fortepianie, wciąż na nowo ten sam połyskliwy swój frazes, spłukiwany przez powiew - próbując nadaremnie wniknąć w głąb tego snu złotego.Płócienne story chłonęły poranny pożar, porcja za porcją ,i opalały się smagło , omdlewając w bezbrzeżnym blasku "

 

DSC01080.JPG

 

DSC01058.JPG

 

page.jpg

 

DSC01063.JPG

 

DSC00914.JPG

 

page.jpg

 

DSC01125.JPG

 

 W sobotę przegapiłam piękny zachód słonka nad zalewem ale innym się udało utrwalić ten moment.....szkoda że nie mnie. Lata wstecz takie widoki były codziennością gdy się tam mieszkało i chodziło wieczorami na spacery - ale w tym czasie nie interesowała mnie fotografia ani robienie zdjęć.Teraz nigdy jakoś czasu nie ma by pozostać w swoim domu dłużej .Pierwszy raz robiłam zdjęcia na tej wystawie w RAW - ach i chyba ten system mi nie odpowiada - wiem lepiej się obrabia zdjęcia czy rozjaśnia itd...ale pozostawiając oryginały za dużo miejsca zajmują na płytach i długo się kopiuje na komp  mnie to zajęło sporo czasu............może kiedyś zmienię zdanie jak się nauczę je w tym systemie obrabiać.

 

DSC01013.JPG

 

DSC01077.JPG

 

DSC01025.JPG

 

27.jpg

 

DSC00929.JPG

 

DSC01083.JPG

 

35.jpg

 

 

 

 

 GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 

 


Podziel się

komentarze (19) | dodaj komentarz

Pierwsza Wystawa Kółka Fotograficznego M42 w Łaziskach Górnych.

piątek, 21 czerwca 2013 2:03

 886591_548221088544814_79004172_o.jpg

 

 

_DSC1490.JPG

 

 

_DSC1506.JPG

 

 

page.jpg

 

SLAJD ZDJĘCIOWY Z PODKŁADEM MUZYCZNYM.

 

_DSC1632.JPG

 

 

_DSC1513.JPG

 

Nerwy mam zapięte na ostatni guzik  - męczarnia straszna by foty wstawić już z poprzednia notką miałam problemy ale z tą to przekroczyło wszelkie możliwości. W żaden sposób pojedyncze zdjęcia nie wchodzą kodem HTML w takiej samej wielkości jak składanki.......nawet wysłałam zgłoszenie do serwisu blogowego , oczywiście odpowiedź przyszła a była nią  instrukcja wklejania zdjęć na bloga. Nie mogę tego pojąć - składanki wchodzą a pojedyncze foty też wchodzą , tylko że jak wklei się drugie zdjęcie  to oby dwie foty robią się małych rozmiarów wchodzi kamera czyli nazwa aparatu, przysłona , czas i po wielkości zdjęcia - bądź mądrym i pisz wiersze nic a nic mi się nie podoba ten nowy system. Instrukcja przestudiowana 15 razy , zdjęcia blogowe mają wielkość 730  kodem HTML takiej nie ma tylko 640 a potem 800  - będzie w notce misz masz jedne wielkie drugie mniejsze ani tak ani siak. Oczywiście nawet adres URL kopiowałam tylko przycisk wstaw do wpisu niestety nie działa........jestem strasznie zniechęcona dlatego ostatnio większość czasu przebywam na Facebooku.

 

_DSC1597.JPG

 

 

 

page.jpg

 

 

_DSC1611.JPG

 

 

 

page.jpg

 

 

_DSC1545.JPG

 

 

_DSC1519.JPG

 

 

 

_DSC1523.JPG

 

 

_DSC1514.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC1501.JPG

 

Od jakiegoś już czasu w Łaziskach Górnych w Domu Kultury działa grupa fotograficzna M42 nieraz i ja przyjeżdżam na te spotkania chociaż ostatnio miałam dosyć dużą przerwę. Grupa ta ma na swoim koncie już pierwszą wystawę swoich prac a wystawa odbyła się 5 kwietnia tego roku. Było sporo zainteresowania tą wystawą i podczas jej trwania przewinęło się  sporo osób- jedni przychodzili - drudzy odchodzili , było sporo osób miejscowych. Wystawa jakiś czas wisiała w sali teraz wędruje po innych domach kultury.

 

 _DSC1516.JPG

 

 

_DSC1518.JPG

 

 

_DSC1525.JPG

 

 

page.jpg

 

 

 _DSC1538.JPG

 

 

_DSC1494.JPG

 

 

 _DSC1561.JPG

 

 

_DSC1493.JPG

 

 

_DSC1575.JPG

 

 

GARNEK.PL    YOUTUBE    FACEBOOK.M    SAMO ŻYCIE    SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Wernisaż wystawy Bożeny Nitki - Nastroje II w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

środa, 03 kwietnia 2013 0:09

 

64825_461321257271804_1087438494_n.jpg

 

 

page (2).jpg

 

 

602007_461147187289211_194450167_n.jpg

 

ALBUM ZDJĘCIOWY Z WYSTAWY W RYBNIKU.

 

Witam pani Mario, wysyłam tekst o mnie, pisany prosto z serca, dziękuję za przybycie na wernisaż. Bardzo wiele to dla mnie znaczy.Pozdrawiam.Tak napisała do mnie pani Bożenka przesyłając swój tekst do notki blogowej o który prosiłam na wystawie. Dopiero na tym wernisażu w Rybniku doszło do naszego pierwszego spotkania - chociaż już wcześniej podziwiałam jej prace na stronach internetowych. Kiedy na Facebooku pojawił się plakat i informacja o wystawie postanowiłam pojechać i zobaczyć wystawę osobiście i napisałam do pani Bożenki , że przyjadę..............potem okazało się , że znajomi z naszej grupy eF też chcą jechać wiec problem dojazdu do Rybnika był rozwiązany - ale wszystko wyszło jeszcze inaczej o tym na końcu.

 vvvv.JPG

 

 

DSC_0969 - Kopia.JPG

 

 

page (3).jpg

 

 

ftrhtreqsaas.JPG

 

Odkąd pamiętam sprawiało mi przyjemność obserwowanie ludzi, ich zachowań ich grymasów,często kiedy siedziałam w parku lub w autobusie zastanawiałam się czy ludzie zdają sobie sprawę że mogą zafascynować kogoś z boku?. Swoją osobą swoimi grymasami , swoją radością i smutkiem. Nie do końca rozumiałam dlaczego mnie to tak interesuje. Mijały lata a ja poszukiwałam swojego miejsca na ziemi , wszystko bardzo szynko mnie nudziło nie dawało satysfakcji. Nie należę do osób rozrywkowych więc i moje otoczenie szybko się uszczupliło pod względem znajomych " przyjaciół". Nie myślałam o fotografii wtedy wcale nie mówiąc już o kupnie aparatu. Ojciec zaraził mnie fotografią . pojawił się Zenit w naszym domu. Nie było żadnej fascynacji do póki nie kupiliśmy filmu i nie zaczęliśmy robić zdjęć.Wtedy coś we mnie pękło coś się obudziło. Ten mały teraz , a wtedy ogromny aparacik tak mnie zafascynował. Nie tylko wygląd ale zasady działania o których oby dwoje nie mieliśmy pojęcia że jak najszybciej postanowiliśmy wypstrykać cały film by w nocy wywołać swoje kadry. Do dzisiaj są to moje najcenniejsze i najwspanialsze wspomnienia. Kiedy rodziło się zdjęcie kiedy człowiek miał wpływ na to jak ma wyglądać fotografia.Oczywiście kadry były słabe i raczej nie ciekawe ale nie nie przecież to się wtedy liczyło. Fotografia mną zawładnęła ale  nie na długo. Straciłam ojca a aparat schowałam do szafy na długie lata.Nie będąc w stanie nim zrobić żadnego zdjęcia. po 15 latach postanowiłam go wyjąć z pudełka. Nie odważyłam się zrobić nim zdjęć. Dwa lata temu kupiłam film i powstały kadry. Część z nich jest w galerii http://www.bozenanitka.com/ w dziale analogowo.

 

dawdqw.JPG

 

 

page.jpg

 

fed.JPG

 

 Aparat nic nie stracił na jakości , zafascynował mnie tak samo jak wtedy. Fotografuję głównie portrety bo prawdziwa fotografia to człowiek. Kocham ludzi i uwielbiam z nimi spędzać czas lecz nie należę do ludzi wylewnych nie potrafię w sekundę kogoś pokochać czasem nawet dystansuje się od nich.By tworzyć fotografię taką jak ja tworzę musi być zaufanie musi być oddanie nie ma miejsca na kłamstwa i grę. Mam swoją grupę modeli z którymi jestem bardzo emocjonalnie związana wiem na ile mogę sobie pozwolić i jak daleko się posunąć  staram się zawsze chronić osoby które portretuję mam swoje zasady i mam swoje granice.Poszukuję ludzi wyjątkowych nie koniecznie pięknych ale prawdziwych z wielkim sercem.Osoby które czują tak jak ja. Jestem w stanie określić po każdej sesji czy zostanie z niej wyjątkowy kadr . Nie muszę patrzeć w aparat wiem które zdjęcie jest wyjątkowe kiedy nacisnę spust migawki i poczuję wielkie wzruszenie wiem że ludzie też będą się wzruszać kiedy zobaczą moją pracę , oczywiście wymaga to dodatkowej pracy w zaciszu domowym.

 

 

jgg.JPG

 

 

ostatni.JPG

 

 

oi_iu.JPG

 

 Nie mogę powiedzieć że jestem " wyjątkowym" " wielkim" fotografem. Jestem zwykłym człowiekiem, który chce tworzyć fotografię dla wszystkich ludzi nie obarczając ich terminami i godzinami wystawowymi.Moim największym marzeniem jest wystawa wielkoformatowa nie dokończonego projektu " Moje Miasto" http://photo.net/photodb/slideshow?folder_id=993999 pragnęła bym by prace były wystawione na Miejskim Rynku lub w podobnym miejscu by ludzie nie musieli się dostosowywać do godzin i dni , by mogli podziwiać w dowolny dla nich czasie by mogli się zastanowić że nie są sami że otaczają ich Ci o których chcemy zapomnieć " Niechciani" niewygodni dla społeczeństwa.Pragnę dotrzeć do Was bo nie tylko w życiu ważny jestem ja ale Ci którzy żyją obok. ......Bożena Nitka. Pięknie to pani napisała aż się wzruszyłam.

 

 


DSC01231.JPG

 

 

13.jpg

 

 

sssss.JPG

 

 

ferde.jpg

 

Syn w tym dniu miał na drugą zmianę - mówi do mnie podwiozę cię do Rybnika, posiedzisz sobie troszkę w domu na osiedlu a potem pojedziesz na wystawę. Zrezygnowałam bo mieliśmy razem jechać samochodem......a tu po godzinie 15.30 przyszedł sms - nie jadę itd. ....ale byłam wściekła - obiecałam więc szybko na pociąg mnie siwy podwiózł i zdążyłam - pojechałam do Rybnika. Pociąg był super aż się zdziwiłam że takie teraz kursują na naszej trasie ......piękne nowoczesne siedzenia, czysto, wyświetlacz stacji, pogody i imienin po prostu szok . Może za rzadko jeżdżę pociągami dlatego takie zdziwienie. Byłam przekonana święcie że to obok  teatru w bibliotece jest ta wystawa ......przychodzę tam i pytam a tu nikt o niczym nie wie- jak to przecież plakat na szybie wisi. Pani to nie u nas - a gdzie , a czy ja wiem , ale ten pan był tak uprzejmy że poszedł do kierowniczki i się zapytał.

 

wwwwwwwwwww.JPG

 

 

page.jpg

 

 

Po jego powrocie dowiedziałam się że ta Filia NR.8 mieści się w szkole Nr.34 na ulicy Reymonta 69 na Nowinach. Taksówka za droga na moją kieszeń bo przecież trzeba było wrócić do domu z powrotem więc poszłam na autobus. Uprzejmi panowie poinformowali mnie , że jedzie tam autobus linii  48 i za 20 minut jest odjazd.......tyle to poczekam przecież .Autobus 48 nadjechał,wsiadłam prosząc kierowcę o bilet do szkoły na Nowinach.Pani ale ten autobus jedzie w innym kierunku , przecież to 48 ,no tak ale odjeżdża ze stanowiska B  a na nowiny jedzie autobus 48 ale ze stanowiska C. I masz tu babo placek znowu czekanie aż przyjedzie następny autobus.  Było za 15 minut 18.00 kiedy nadjechał autobus bilet wykupiony miałam wysiąść na 6 przystanku przy szkole na nowinach - kiedy autobus jechał i zerknęłam w lewa stronę zobaczyłam napis Galeria Smolna - przecież  tutaj ma  być ta wystawa a my dopiero minęliśmy 4 przystanek.Wysiadłam na 5przystanku  i szybko pieszo z powrotem do celu by się nie spóźnić. W drodze telefon , którego wcale nie odebrałam  a kiedy dotarłam na miejsce , zziajana, nerwowa, oddechu dopaść nie mogłam. A tu za parę minut w drzwiach biblioteki widzę naszą grupę eF , przyjechały 4 osoby......byłam cholernie zdziwiona i zaskoczona i po co była ta moja męczarnia - zdecydowali się w ostatniej chwili i przyjechali.

 

DSC01245.JPG 

 

fgerfDSC01288.JPG

 

 

Byłam pod wrażeniem całej wystawy ale do samego jej końca nie mogłam dojść do siebie bo każdy wysiłek u mnie ma swoje następstwa . Doszłam do wniosku , że gdy jestem zdenerwowana to i zdjęcia wtedy są do niczego bo ręka się trzęsie jak alkoholikowi tak jak miało to miejsce na tej wystawie. Do domu dojechałam wraz ze znajomymi więc kłopot powrotu się sam rozwiązał.

 

 

nnn.JPG

 

 

agtj.JPG

 

 acfjoigt.JPG

 


GARNEK.PL        YOUTUBE        FACEBOOK.M        SAMO ŻYCIE         SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wernisaż wystawy fotografi Daniela Raczyńskiego - portrety.

niedziela, 20 stycznia 2013 17:29

DSC07998.JPG

 

 

 DSC08014.JPG

 

 

DSC08015.JPG

 

 

 ALBUM ZDJĘCIOWY Z WYSTAWY.

 

 

020.jpg

 

 

027.jpg

 

 


 Że pojedziemy na wystawę fotografii Daniela Raczyńskiego było już wiadomo kilka dni przed jej terminem ale ja nie byłam wtedy jeszcze pewna czy pojadę  - w ostatnim dniu się zdecydowałam i tyle dobrze że było jeszcze miejsce wolne w jednym z trzech samochodów. W sumie sporo osób zdecydowało się na tą wystawę pojechać bo aż 15 osób -  tytuł: portrety a odbywała się ona w Galerii Sztuki w Rybniku w Centrum Kultury przy ulicy Saint Vallier 1..........dziwna nazwa ulicy.Kiedy zobaczyłam te portrety byłam pod wielkim wrażeniem - tyle sławnych osób wisiało na ścianie w antyramach i wszystkie w technice czarno - białej.

 

 DSC03510.JPG

 

 

DSC03477.JPG

 

 

DSC08021.JPG

 

Daniel Raczyński - Fotograf jest absolwentem PWSFTViT w Łodzi. Fotografuje już od 20 lat wykorzystując swoją wiedzę i zmysł estetyczny oraz swoje doświadczenie w tej dziedzinie. Grupa Fotografowie .com jest stworzona właśnie przez pana Daniela - zajmuje się logistyką i koordynacją procesu od zaopatrzenia technicznego , poprzez kreację aż po postprodukcję. Grupa ta współpracuje z wieloma stylistami , scenografami i hair & make - up artystami oraz dyrektorami kreatywnymi.

 

023.jpg

 

 

DSC08026.JPG

 

 

031.jpg

 

 


Nasza praca mówi pan Daniel to kreacja obrazów w których zamykamy emocje, humor, niuanse będące kolorytem otaczającej nas rzeczywistości. Pracujemy z agencjami reklamowymi , wydawnictwami oraz z klientami indywidualnymi.Wystawa w Rybniku  to przegląd największych sław światowej kinematografii, czyli znanych aktorów, operatorów i reżyserów. W kolekcji portretów znajdują się takie sławy jak David Lynch czy Keeanu Reeves którzy odwiedzili tegoroczny Plus Camerimage - jedyny, festiwal i konkurs operatorski na świecie. Znaczną część wystawy stanowią gwiazdy polskiej sceny jak Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski ,Marcin Dorociński,Magdalena Cielecka, czy też gwiazdy ubiegłorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. Wystawa ta to dziesiątki znanych wybitnych postaci zebranych w cykl portretów.Notka została poprawiona z powodu pozamykanych fot i cztery zdjęcia są nie podpisane - są autorstwa kolegi Darka.

 

DSC03489.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03483.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03476.JPG

 

 

045.jpg

 

 
 037.jpg

 

 

page.jpg

 

 

012.jpg

 

 

DSC08010.JPG

 

 

DSC03487.JPG

 

 

DSC03484.JPG

 

 

036.jpg

 

 

DSC08022.JPG

 

 

DSC03478.JPG

 

 

DSC03509.JPG

 

 

DSC08018.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03479.JPG

 

  GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Adrian Naumowicz - piątkowa wystawa w MOK - Orzesze.

niedziela, 23 września 2012 22:41

 ruiny_800_600.jpg

 

 

_DSC2203.JPG

 

 

 

atmo-sfery_800_450.jpg

 

 Zdjęcie  już po raz kolejny zostało usunięte z bloga nie znam powodów pisze ciągle błąd 403...........tym razem zrobiłam to przez bloga a nie przez images - zobaczymy - no i bawimy się nadal w kotka i myszkę ..........ja wstawiam cenzura usuwa........cenzura usuwa ja wstawiam.

 

W ostatni piątek czyli -  21.09.2012 roku - byłam w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu na spotkaniu autorskim z grafikiem Adrianem Naumowiczem . Ten młody człowiek mający zaledwie 23 lata jest twórcą gier planszowych , ilustracji do książek i za pomocą wcześniej przygotowanego programu zaprezentował nam w przyśpieszonym tempie , jak powstają jego prace za pomocą techniki komputerowej a tematem były obrazy ze świata fantastyki .Ktoś z obecnych osób na sali zapytał ile czasu poświęca pan na zrobienie takiej prezentacji jak tutaj widzimy : odpowiedź padła że czas pracy poświęcony tym filmikom , które nam zostały zaprezentowane to średnio od 2- 2,5 godziny na jeden temat. A praca nad stworzeniem takiego jednego obrazu to dużo więcej czasu trzeba poświęcić od 2- 5 godzin - pan Adrian to zdolny chłopak.

 

 _DSC2234.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC2235.JPG

 

Dla mnie samouka komputerowego - gdzie od samego początku sama sobie radzę jak radzę ucząc się na błędach , bez jakiejkolwiek prawie pomocy innych to ta technika obsługi Photoshopa była dla mnie czarną magią. Nie powiem , ale  bym chciała się nauczyć chociaż niewiele z tego co widziałam. Młode pokolenie szybko się uczy i przyswaja nowe techniki a jeszcze jak kogoś coś interesuje i ma w dodatku wykształcenie w tym kierunku i jeszcze grafika komputerowa jest na co dzień pracą  idzie to o wiele prościej i szybciej i z doświadczeniem. Pan Adrian był tak miły , że przysłał mi kilka oryginalnych swoich prac i napisał kilka słów o sobie za co jestem mu ogromnie wdzięczna i dziękuję .

 

_DSC2226.JPG

 

Nazywam się Adrian Naumowicz. Trudno powiedzieć właściwie co ja tak właściwi robię... Według papierka wydanego mi przez Uniwersytet Śląski jestem nauczycielem plastyki (a właściwie dopiero nim będę gdy skończę studia magisterskie), jednak to nie do końca wszystko o mnie. Na co dzień zajmuję się malowaniem przeróżnych krain i stworów. Moje prace można zaliczyć do szerokiej grupy zwanej charakter oraz industrial designem czyli tak zwane malowanie z wyobraźni postaci i miejsc przewidzianych dla animacji, gier komputerowych czy też planszowych. Skłamałbym jednak jeśli by to było wszystko ponieważ nie stronię również od ilustracji do wszelkiego rodzaju książek czy też projektów. Tematyka moich prac jest raczej na kierowana na świat fantasy pełen smoków czy też innych stworów, ale tu również mam swoje wyjątki ponieważ czasem lubię zaprojektować jakieś miasta przyszłości czy też nawet łączyć ze sobą te dwa odmienne światy i przedstawiać coś co jest połączeniem wysoko rozwiniętej technologii rodem z kosmosu oraz potężnej magii, która w jakiś przedziwny sposób została uwolniona z wnętrza każdego z nas. Ktoś mógłby powiedzieć "ooo sztuka!", według mnie nic bardziej mylnego. Nie pojmuję swoich prac w kategoriach sztuki, ponieważ sztuka dla mnie jest czymś co ma jakiś głębszy sens czy przekaz, to coś co zwala ludzi na kolana pod ciężarem idei jaką przekazuje, ja jednak nie jestem i chyba nigdy nie byłem w stanie postawić się w roli kogoś osądzającego tą rzeczywistość, w której żyjemy.

 

 _DSC2216.JPG

 

 

Zamiast tego wolę wzbogacać to co nas otacza swoim własnym wkładem. Wolę tworzyć nowe światy, nowe postacie, nowe przedmioty, które nie tylko są zmyślonymi zabaweczkami w moim umyśle, ale staram się by wszystkie te rzeczy miały swoje korzenie w świecie nas otaczającym. Dalekie to od przedstawiania jakiejkolwiek idei, która by nominowała to co robię do rangi sztuki i nawet nie zamierzam temu zaprzeczać. W takim razie po co to robię? To dobre pytanie... jednak na początku trzeba zadać inne: "Co by było gdyby?". To pytanie prześladuje mnie codziennie i codziennie czerpię z tego pytania coraz więcej przyjemności, ponieważ zadając sobie proste pytanie jestem w stanie wybudować na bazie prostych doświadczeń życia codziennego wspaniałe wizje, które ubarwiają mi codzienność. I w końcu po co to robię? Zwyczajnie po to by każdy kto czasem zerknie na te moje bazgroły potraktował je jako ciche zaproszenie do maniakalnego zadawania sobie tylko jednego pytania "Co by było gdyby?... gdybym żył w takim świecie? był takim bohaterem?"
Jeśli ktoś wytrwał aż do samego końca tego przydługawego opisu to proponuję małą zabawę "Co by było gdybym władał/a nad grawitacją?"... Dla mnie to jedno pytanie to zabawa na najbliższe dwie godziny, a dla ciebie? No i to by było na tyle... trochę długie ale nie chciałem by brzmiało sztywno i nudno :)

 

 _DSC2212.JPG

 

 

_DSC2209.JPG

 

 

_DSC2206.JPG

 

 

 

GARNEK.PL                YOUTUBE              FACEBOOK.M                 SAMO ŻYCIE         SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 224  

Czas ucieka dzień po dniu

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597224
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa