Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Wesołego Alleluja..............Wesołych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

niedziela, 31 marca 2013 9:25

 

DSC01384.JPG


WITAM WSZYSTKICH ŚWIĄTECZNIE ..........życzę zdrowych, pogodnych, pięknych i radosnych pełnych wiary i miłości Świąt Wielkanocnych. A  przy okazji tych Świąt Wielkiej Nocy niech zajączek w koszyk wskoczy i przyniesie wam tchnienie wiosny bo u nas śnieg sypie. Życzę Wam dużo radości i jajka smacznego - dużo miłości i nastroju pozytywnego a jutro mokrego śmigusa , tylko lejcie z umiarem - po prostu wesołego " Alleluja " i posłuchajcie jak śpiewa Eleni.

DSC01383.JPG

 

DSC01391.JPG


Wierzyć się nie chce .........mamy święta wielkanocne a za oknem sypie i sypie śnieg, pogoda zrobiła nam psikusa na Boże Narodzenie go nie było więc mamy go teraz . Dziwne uczucie gdy się spogląda przez okno. Dzisiaj już wczesnym rankiem było odśnieżanie samochodu by wyjechać z domu do kościoła na poranną msze - tym razem do samego Orzesza na 6.30 trzeba było zdążyć . U nas świąteczne msze w kaplicy przykościelnej i z pewnością moc ludzi a na dworze stać przy takiej pogodzie , nie to nie dla mnie........dlaczego nie ma u nas takiej pogody jak dzisiaj w Rzymie. Święta spędzamy tego roku sami ....to znaczy siwy i ja no i na dodatek pod opieką mamy 10 kotów - góra domowników pojechała na święta do rodziny w lubelskie więc kociarnię trzeba nakarmić ale to już obowiązek siwego.

 

DSC01381.JPG 

 

 Po obiedzie postaram się utrwalić dzisiejszą zimę ale tylko z okna i balkonu u góry bo wyjść z aparatem na pole nie da rady..............mocno sypie śnieg. Zastanawiam się kiedy ostatnio mieliśmy taką zimę w święta - pamiętam lat około 30 nawet więcej wstecz  też tak było ,płaszcz zimowy oddałam do czyszczenia a na święta uszyłam sobie nowy kostium w bordowym kolorze. Byliśmy zaproszeni na chrzciny a tu parę dni przed świętami spadł śnieg.............na dodatek spod drzwi na klatce ukradziono mi zimowe kozaki więc były dwa wydatki na święta bo trzeba było kupić płaszcz i buty.

 

DSC01389.JPG

 

Moi kochani dzisiaj właśnie mija 7 lat mojego blogowania to szmat czasu który minął i masę zdjęć oraz wspomnień związanych z każdą prawie fotografią. Nieraz mam już tego blogowania dosyć coraz mniej mi sprawia to przyjemności tutaj na W.P. - ostatnio codziennie usuwam po 20  komentarzy spamu i coraz więcej odnajduję nie moich fot w notkach ostatnio znalazłam wypasionego tira w notce o jarzębinie , ubrania dziecięce , porozbierane kobiety leżące na pościeli a wczoraj wysokie palmy w Madrycie - nawet jeszcze to zdjęcie nie jest usunięte i zastanawiam się co jeszcze tu znajdę. Powoli uzupełniam pozamykane albumy zdjęciowe bo z portalu ósemka.pl dotychczas nie przyszła żadna odpowiedź a wysłałam nazwy zamkniętych albumów. Moja ciągła choroba którą jest astma też mi dokucza strasznie tej zimy.

 

 


 GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 

 


Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

Niedziela Palmowa w Krakowie......

niedziela, 01 kwietnia 2012 15:15

 _DSC1390.JPG

 

page.jpg

 

_DSC1353.JPG

 

page.jpg

 

_DSC1355.JPG

 

page.jpg

 

_DSC1364.JPG

 

Palmowa niedziela............Ćwierk Konstanty
O, nigdy jeszcze słońcem wyzłocona, co wczesną wiosną wzeszło na błękity,
że ludzkość, patrząc w niebo rozmodlona, czuje w swych sercach nieziemskie zachwyty,
nie byłaś strojna w wielkie dziejów słowa jak ty, najbliższa niedzielo palmowa.
Wiosna się budzi... W narodów świątynie poprzez szeroko otwarte wierzeje
Wolność, dostojna Pani wchodzi minie... A nim dzień drugi słońcem rozednieje,
polskie się dusze w szczęściu rozanielą twoim zwycięstwem, palmowa niedzielo.
Hosanna! - Krzykniem. Zwycięstwo jest z nami! Nim dzienny będzie słońca bieg skończony,
z pieśnią na ustach, a w ręku z palmami Zwalimy słupy graniczne, kordony.
W historii będzie twych godzin wymowa  mieć złote zgłoski, niedzielo palmowa.

 

 _DSC1411.JPG

 

page.jpg

 

_DSC1418.JPG

 

DWA WIERSZE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ ERNESTA BRYLLA.....

W tym dniu obchodzimy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.....w tą Niedzielę Palmową wierni uczestniczą we mszy , podczas której to następuje poświęcenie palm. Palma to symbol odradzającego się życia były dawniej robione z gałązek wierzbowych i miały chronić ludzi i zwierzęta - domy i pola - przed ogniem i złymi mocami. Aby nie cierpieć na bóle głowy i gardła należało połykać bazie .........no tak a mnie głowa boli już prawie codziennie od przyjazdu ze szpitala. Bazie które były poświęcone obrywano i mieszano również z ziarnem siewnym. Poświęconą w kościele palmę umieszczało się w domu lub za ramą świętego obrazu by strzegła domowników od ognia i piorunów - na wsiach do dzisiaj starsze wiekiem osoby wieszają palmę za obrazem. Potem z tych palm w Wielki Piątek robiono krzyżyki , które się umieszczało  w ziemi lub na polu by zapewnić dobre , obfite plony. Doskonale do dzisiaj pamiętam jak z ojcem razem je sama robiłam a potem się szło na ogródek i wkładało do ziemi w rożnych miejscach - dzisiaj już tego nie robię. Natomiast jak już wiecie dzisiaj byłam u nas na Wielkanocnym Wspominaniu - zbyt dużej frekwencji nie było ale było fajnie - relacja filmowa i zdjęciowa za niedługo na blogu. Z Krakowa wróciłam przemęczona strasznie wczoraj ale powiem wam , że mimo tak brzydkiej pogody był to wyjazd moim zdaniem udany.

            

 _DSC1436.JPG

 

 page.jpg

 _DSC1359.JPG

 

Ks. Piotr A. Faliński  

Niedziela Palmowa .....niedziela jak każda inna inna bo niezwykła pełna dostojeństwa i zadumy to niedziela Pana i osiołka niedziela entuzjazmu zwiastującego zdradę dzień jerozolimskiej euforii wypełniającego się objawieniem, które wypełnia się do końca niedziela radości i smutku dzień szumiącej palmy kołyszącej się dumnie na wietrze dzień płaszcza tworzącego dywan na drodze Pana to ten dzień,który nazywamy Niedzielą Palmową ta niedziela jest też moja wtapiam się w miłość Boga

PRZEDŚWIĄTECZNIE - ALBUM ZDJECIOWY PALM Z KRAKOWA....

 

 _DSC1370.JPG

 

 _DSC1482.JPG

 

 _DSC1448.JPG

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Kto jutro świętuje ........są przecież walentynki !!!

poniedziałek, 13 lutego 2012 20:22

DSC08405.JPG

 

Cóż są warte te miliony
O których wielu marzy,
Czyż nie starczy jedno serce,
Które Cię miłością darzy?

 

 DSC08419.JPG

 

 

DSC08415.JPG

 

Znowu święto zakochanych, Dzień Świętego Walentego,
Pełno życzeń takich samych, Ja wymyślę coś nowego;
Nie chcę męczyć Cię miłością, Lecz jak Eros ze swym łukiem,
Dość lubieżnie lecz z czułością, W Twoje łóżko wpaść chcę z hukiem;
Prezent również przygotuję,  To nie serce – słowo daję!
Trochę niżej się znajduje, Nigdy się z nim nie rozstaję;
Bo ten prezent, cudo owo, Ma magiczne właściwości,
Gdy go użyć prawidłowo, Daje wiele przyjemności;
A więc nie trać ani chwili,  Zaproś mnie – nie pożałujesz,
Prezent chwile Twe umili, Jak go sama rozpakujesz!
Gdy łóżko pęknie na dwoje, A ze ścian odpadną tynki,
Wtedy stwierdzisz, że to Twoje Najwspanialsze Walentynki !!

 

DSC08406.JPG

 

Ja niestety jutro świętuje w domu i to z moją pięcioletnią walentynką , bo siwy nie uważa tego święta od samego początku zawsze słyszę w tym wieku kobieto to dla młodych ......a miło by było dostać chociaż mały dowód miłości z jego strony. Dzisiaj się pogniewałam na moją pięcioletnią walentynkę bo w czasie kiedy rozmawiałam z koleżanką wysmarowała stół w kuchni i to czym - miodem - było piękne pikasso na talerzu i na stole a w słoiku brakowało połowy miodu. Kiedy po wejściu do kuchni to zobaczyłam zaraz mnie chwyciło ze zdenerwowania za gardło i musiałam szukać leków......na dodatek jeszcze wisząca szafka w kuchni była wysmarowana gipsem......dziadek przed wyjazdem na szybko do Tych zostawił wiaderko z rozrobioną resztą  gipsu , na blacie kuchennym a wnusia za ten czas wyręczyła go z pracy i wymalowała  zamiast sufit to kuchenne meble.Tej dziewczynie nie brak pomysłów nie można jej zostawić samej nawet na moment poza zasięgiem wzroku bo zawsze coś zmaluje. Ja życzę wszystkim tutaj zaglądającym miłego dnia Walentego............zapraszam na slajdzik.

 

DSC08404.JPG

 

 DSC08411.JPG

 

SKARBY ŻONY DZIADKA JUŻ NA FACEBOOKU - ZAPRASZAM DO POLUBIENIA TEGO PROFILU

 

DSC08416.JPG

 

W DNIU ZAKOCHANYCH SERCA SIĘ WYSYŁA - SLAJDZIK WALENTYNKOWY.

 

DSC08408.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Święta już bardzo blisko - jeszcze tylko jeden dzień......w nastroju świątecznym pozdrawiam.

piątek, 23 grudnia 2011 10:03

 

 

Życzę wszystkim tutaj zaglądającym i stałym bywalcom mojego bloga - znajomym i nieznajomym - osobom samotnie spędzającym święta: życzę Wesołych Świąt.

- aby ten świąteczny czas , czas radości z narodzin Bożej Dzieciny

- był pięknym przeżyciem wśród rodziny i bliskich wam osób

- aby był światłem na dalszą drogę.

- Niechaj ziemia rozśpiewa , każdy dom i każdego z nas,

- Niechaj piękno Bożenarodzeniowego Święta ,

- Niosą wszystkim betlejemski blask.

Życzę Świąt radosnych , pachnących choinką , niespodziewanych prezentów, życzę czasu magicznego , przepełnionego wzruszeniem , szczęściem i wzajemną miłością , życzę chwil dających ukojenie , spokój i wewnętrzną harmonię.

  

MOJE BOŻE NARODZENIE - autor : Przemek Gawdzik lat 11.

Gdy na niebie pierwsza gwiazdka zaświeci , to nie długo święty Mikołaj przyleci.

Zasiadamy w rodzinnym kole , dużo potraw jest na stole.

Najpierw się modlimy, później opłatkiem dzielimy.

Życzymy sobie wszystkiego najlepszego , dużo radości i życia dobrego.

Jemy kluski z makiem , śledzie, by każdy z nas zapomniał o obiedzie.

Jeszcze niedawno karp w misce pływał , a teraz na stole nie będzie zbywał.

Przy stole jedno wolne miejsce , gdy ktoś biedny zjeść coś zechce.

Gdy wieczerzę zakończymy na pasterkę się śpieszymy .

Pod choinką są już prezenty . ktoś dostał instrument dęty.

Bawimy się prezentami , nie jesteśmy sami.

W nocy jedziemy saniami na pasterkę, zakładamy na konia ciepłą derkę.

W kościele szopkę oglądamy , na ofiarę trochę damy.

Z pasterki wracamy , na buiaziach uśmiechy mamy,

Gdy z pasterki przyjedziemy szybkim krokiem do łóżek pójdziemy.

 

 

GARNEK .PL                           YOU TUBE                               MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Spacerkiem przez park w Mikołowie - śladami Rafała Wojaczka...... ( pleneru część 3

czwartek, 08 grudnia 2011 19:05

 DSC03690.JPG

 

 

DSC03697.JPG

 

ZDJĘCIA  ZE  SPACERU PO PARKU W  MIKOŁOWIE  - SLAJD Z PODKŁADEM MUZYCZNYM.

 

 

 DSC03714.JPG

 

 

DSC03717.JPG

 

 

Prośba................Rafał Wojaczek.

Zrób coś , abym rozebrać się mogła jeszcze bardziej

Ostatni listek wstydu już dawno odrzuciłam

I najcieńsze wspomnienie sukienki także zmyłam

I choć kogoś nagiego bardziej ode mnie nagiej

Na pewno mieć nie mogłeś, zrób coś,bym uwierzyła

Zrób coś , abym otworzyć się mogła jeszcze bardziej

Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś,

Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś

I choć nie wierzę , by mógł być ktoś bardziej otwarty

Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie , rozbierz.

********************************************************************************

Dzisiaj wiadomo już komu był poświęcony plener w Mikołowie .......zwiedzaliśmy Mikołów śladami Rafała Wojaczka - zapraszam na dwa odcinki filmowe w których jest opowiedziane całe jego prawie życie jako filmowa biografia poety. Cóż możemy powiedzieć o tym poecie z Mikołowa ? ( poecie ? gnoju? alfonsie ? nie wiadomo kim). Jednak chyba poecie , mimo tak wielu niepochlebnych epitetów , które kierował do swojej osoby. Kim był i dlaczego aż tak bardzo miał wszystkiego dosyć, że próbował kilka razy popełnić samobójstwo. Rafał Wojaczek to poeta Nowej Fali. Żył krótko , bo tylko 26 lat ( 1945 - 1971 ), jednak jego życie było bardzo burzliwe. Obfitowało w ekscesy pijackie , burdy i orgie. Uznany za transwestytę , obsesyjnie zainteresowany płcią i tajemnicą kobiecości z drugiej strony popada w niewolę bladej pani. Śmierć osacza go i nie daje żadnych praw wyboru. Być może jego tragiczna śmierć była ostatnią samorealizacją jego poezji, może nieszczęśliwym eksperymentem. Zadebiutował w 20. roku życia, publikował na łamach prasy. Za życia wydał dwa tomiki poezji : Sezon i Inną bajkę, pośmiertnie ukazały się jeszcze dwa : Którego nie było i Nie skończona krucjata. W 1977 roku z metryczką wydawniczą 1976, ukazały się nakładem wrocławskiego Ossolineum Utwory zebrane w opracowaniu Bogusława Kierca, ze wstępem Tymoteusza Karpowicza. Jego burzliwe życie , w którym brakowało wiary w istnienie jakichkolwiek wartości transcendentnych , znalazło odbicie w twórczości , a sukces odniósł poeta dzięki szczerości i buntowi. Wiersze wywoływały sprzeczne reakcje. B. Kiercowi " wydawał się kimś takim jak Chrystus, był prorokiem również jak tamten osamotnionym i równie - w normatywach tej samotności bez względnym". A. Więckowski powiedział o nim : "......nie stworzył wielkiej poezji , stworzył poezję oryginalną " , z kolei T. Karpowicz napisze: " we wszystkim tu nie czai się, lecz wyzywająco dobija istnienia wyjątkowy narcyzm tej postawy - auto uwielbienia i autodestrukcji. Narcyzm umierający równocześnie od swoich dowodów, gdy autentyczny ból i chandra , kac i rzyganie - żużle pożarów unicestwiają zachwyt nad sobą samym zdolnym do wszystkiego".

 

 DSC03721.JPG

 

 

DSC03722.JPG

 

 

Dla niektórych był chuliganem wdzierającym się do sanktuarium sztuki , dla J. Marksa " sentymentalnym chłopcem , który prowadził misterną grę pozorów , na zewnątrz manifestującą się bardzo spektakularnie , ale jednocześnie wydrążającą  od wewnątrz ". Jego wiersze przedstawiają schizofreniczny obraz świata : rozdwojenie psychiczne podkreśla poczucie alienacji , bezsens istnienia, przypadkowość wszelkich wartości i życie jako kategorię absurdu. Jego poezja jest dla tych , których nie gorszą wszelkie wulgaryzmy , trywializmy i słownictwo fizjologiczno - seksuologiczne, a jednocześnie dla tych , którzy choć w małym stopniu zainteresują się biografią autora Sezonu. Jeśli nie będą znać chociaż migawek z jego życia , przejdą obok niej z niechęcią i odstawią tomik na najwyższą półkę w swojej biblioteczce. Przyznam , że dotarcie do tych migawek jest bardzo trudne ale chyba warto..................Nie lubię poezji , bo nie znoszę Tego skurwysyna Rafała Wojaczka, poety,Pijaka i darmozjada , którego dawno powinni byli zamknąć.

 

 DSC03738.JPG

 

 

 DSC03745.JPG

 

 

DSC03746.JPG

 

 

DSC03748.JPG

 

Czy Rafał Wojaczek to tylko obsceniczność , wulgaryzm , krew, alkohol, naga kobieta, seks, ekshibicjonizm ?  Według mnie, absolutnie nie . Fragment wiersza , który zacytowałam wyżej ujawnia nam , że poeta gardził sobą , wręcz nienawidził siebie i życia. Tęsknił do samobójstwa i w pewnym momencie zrealizował to, o czym tak często pisał. Spotkał się z bladą panią. Jego wiersze to jego życie . Poeta zrezygnował z pięknych fraz . Powiedział kiedyś : " lubię rzeki z ich stałym upływem; w tej dziedzinie bardzo jest bogata metaforyka , może wymyślę nową przenośnię , chociaż nie : moje w wierszach wnioskowanie to ustalenie najprostszych analogii ". Każdy czytelnik może mieć swoje zdanie na temat tych wierszy , tak jak to jest wśród krytyków. Jedni będą zachwyceni , inni zgorszeni, jeszcze inni obojętni.

 

 DSC03753.JPG

 

 

DSC03755.JPG

 

 

DSC03762.JPG

 

Że lampa, że krąg światła................Rafał Wojaczek.

Że lampa , że krąg światła, że kartka z zeszytu

- wiem; i chrzęst spierających się na twarzy rysów.

I limfy szloch i tkanek łkanie i gruczołów

Gruchanie ; stół podobny do drugiego stołu;

Smutna zgoda pośladków na zwyczajne krzesło

I upór serca , które kontroluje metrum;

Też , że tętnienie tętnic, że długi żal żył ,

Czułe wołanie nerwów, rozpaczliwe krwi ;

Zaklęcia , wiem ; swędzenie tłustych włosów, guz

Zbuntowanego mózgu, że bezsenność : snu

Hostia postna lub jawnie wypluta ; lecz ręki

Pewność , bo śmierć za murem wzniesionym z dwuwierszy.

 

 

DSC03767.JPG

 

 

 DSC03770.JPG

 

 

DSC03777.JPG

 

 

Ptak, o którym trochę wiem..........Rafał Wojaczek.

Patrzy na mnie moja twarz odbita w chmurze mgły ,

co wyszła mi z ciała przez szpary w powiekach.

A to jest mgła krwi i już za horyzont ścieka.

 A mój wydech co także jest krwią , tylko suchą ,

jest wiatrem pionowym co jeszcze zakotwiczony

w roży płuc jest łodygą krążącego ptaka.

Lecz że ziemia się właśnie odwrotnie obraca

obracają się we mnie płuca aż przez usta

wyszarpną się spomiędzy żeber niby chustka.

Więc puki jeszcze jest niebo , moja twarz rozległa,

póki nad horyzontem krew świeci jak jutrzenka,

póty ptak zna miarę swego wywyższenia.

Lecz już , choć o tym nie wie, powoli przecieka

spod tamtego pod ciasne niebo, już pod moją powieką się

rozpływa w ciężki jak całun obłok.

 

 DSC03792.JPG

 

 

DSC03793.JPG

 

 

DSC03799.JPG

 

 

Ojczyzna...................Rafał Wojaczek.

Matka mądra jak wieża kościoła  Matka większa niż sam Rzymski Kościół

Matka długa jak transsyberyjska  Kolej i jak sahara szeroka.

I pobożna jak partyjny dziennik  Matka piękna niczym straż pożarna

I cierpliwa jak oficer śledczy  I bolesna jak gdyby w połogu.

I prawdziwa jak gumowa pałka  Matka dobra jak piwo żywieckie

Piersi matki dwie pobożne setki   I troskliwa jakby bufetowa.

Matka boska jak Królowa Polski   Matka cudza jak Królowa Polski.

 

 

DSC03800.JPG

 

 

DSC03801.JPG

 

 

Odjazd ....................Rafał Wojaczek.

Wiem , że jeżeli kiedyś wyjdziesz mi spod powiek osobą ,

wreszcie cała jak z wody naga, wtedy nie będę umiał zawołać cię tak,

żeby nie wywołać sobie śmierci z róży. Lecz to może być dobra śmierć ,

jeśli ty krocze będziesz mieć , co nad głową zaświeci mi jak dzień,

będzie mieć smak mgławicy z naj głębszej piwnicy nieba - i biały ~pach podróży.

Bo wtedy , gdy pobożnym językiem znów dotknę,

w uchu usłyszę łoskot obsuwającej się Ziemi . I nie wiem co zrobisz ,

kiedy zamknę oczy, na Wenus odlecę wraz z łóżkiem.

 

 

 DSC03808.JPG

 

 

 

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 039  

Czas ucieka dzień po dniu

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597039
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa