Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Shinias - czyli SKINI i okolice - piękne widoki i mało mieszkańców .

wtorek, 08 lipca 2014 1:01

 

 

PICT1915.JPG

 

SKINI - to górzysty i kamienisty teren bardzo piękna okolica  , leży na trasie  pomiędzy portem RAFINA a miastem   MARATHONAS jest tam wzdłuż wybrzeża mały cypel ........to właśnie SKINI. Była to znowu wycieczka rowerowa około 20 km od miejsca gdzie mieszkaliśmy ,patrząc z samej góry widać piękne morze ,przepływające kutry i promy które mają trasę na wyspy - mając oczywiście lornetkę     widać je z dokładnością i z bliska chociaż są bardzo daleko. Dopiero od kilku lat zaczynają osiedlać się tam ludzie i budują wspaniałe domy na tej małej cyplowej wysepce. Często można spotka tam rybaków łowiących ryby........ to okolica oddalona od zgiełku ludzi , miejsce odludne , cisza i spokój .........słychać śpiew ptaków i szum wody.....................idealne na odpoczynek  a schodząc z powrotem można zażyć kąpieli na pięknej piaszczystej plaży.


PICT1909.JPG

 

PICT1900.JPG

 

PICT1908.JPG


 

PICT1912.JPG

 

PICT1914.JPG

 

PICT1919.JPG

 

PICT1918.JPG

 

PICT1899.JPG

 

PICT1905.JPG

 

PICT1911.JPG

 

PICT1902.JPG

 

PICT1910.JPG

 

PICT1896.JPG

 

PICT1895.JPG

 

PICT1894.JPG

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

Kapliczka nad samym morzem w Grecji.

wtorek, 26 czerwca 2012 17:51

 

PICT2765.JPG

 

PICT2759.JPG

 

Jadąc rowerem brzegiem morza z miejsca gdzie mieszkaliśmy do Nea Makrii na zakupy mijaliśmy to miejsce. Zawsze był tutaj wokół spokój , nie było osób kąpiących się w morzu w okolicy tej kapliczki a cieniu palm można było odpocząć i zrobić sobie przerwę. Kiedyś starsza pani sprzątała to miejsce i kapliczka była otwarta więc postanowiłam zajrzeć i utrwalić nie było z jej strony żadnego sprzeciwu. W środku było strasznie mało miejsca ale coś tam mi wyszło.

 

PICT2760.JPG

 

PICT2761.JPG

 

PICT2762.JPG

 

PICT2763.JPG

 

PICT2764.JPG

 

PICT2766.JPG

 

PICT2767.JPG

 

PICT2768.JPG

 

PICT2769.JPG

 

PICT2770.JPG

 

PICT2771.JPG

 

PICT2772.JPG

 

 PICT2773.JPG

 

PICT2774.JPG

 

PICT2775.JPG

 

PICT2776.JPG

 

PICT2777.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

   


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

DELOS - kamienista wyspa z tradycją.

poniedziałek, 27 lutego 2012 10:17

 

GRECJA - DELOS........

 WYSPA DELOS - ZIEMIA BOGÓW.

GRECJA - DELOS - INFORMACJE 24 INFO..

DELOS - to pozostałości starożytnego Delos , określonego przez Pindara jako " nienaruszony cud całego świata", chociaż zniszczone i pełne jaszczurek dają pojęcie o wspaniałości tej świętej wyspy, położonej o parę mil morskich na zachód od Mykonos. Starożytne miasto leży na zachodnim wybrzeżu, w płaskim miejscami podmokłym terenie, który wznosząc się ku południu zwieńczony jest górą Kinthos. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na prawie całe Cyklady. Ja ją nazywam kamienistą wyspą bo jest tam tyle kamieni a każdy z nich chyba ma swoją historię.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Październik w morzu miedzią się rozpalił,Posejdon,Eol z okrętowych drzew

Wydobywali żartobliwy śpiew , jak ryba statek nasz nurzał się w fali.

W dali był cypel, na tle nieba ,w dali nierówny kolumn przebłyskiwał rząd.

Reje mnie swoją usypiały grą - w liliowej statek nasz nurzał się fali.

Czy to jest ważne , że to stary chram, że na przylądku - niszczał portych Feba !

Zapamiętałem rząd kolumn i niebo, ku górom gęsta wznosiła się mgła,

Pustynny cypel był jak bochen chleba. To był sen. Bogów tworzyłem w nim sam.

( wiersza Iwana Bunina „W Archipelagu”  przekład - Maciek Froński )

 

 

LWY NA DELOS -

WIKIPEDIA O WYSPIE DELOS.

 DELOS - TAM RODZĄ SIĘ PIĘKNI BOGOWI

CYKLADY DELOS - ARTUR ANUSZEWSKI .

 

MAM SERDECZNIE DOSYĆ JUŻ WP.....

DELOS - ta mała skalista wyspa to ziemia bogów z zarazem to perełka architektoniczna Grecji a jej znaczną część zajmują imponujące ruiny z czasów antycznej Grecji i Rzymu. Są one na równi stawiane z ruinami z Delf czy Olimpii........mitologia mówi , że na Delos Leto urodziła Zeusowi Apolina i Artemidę - dzięki czemu wyspa została zakotwiczona czterema diamentowymi słupami pośrodku Cyklad. Według mitologii greckiej Delos pływała po morzu - dopuki nie została zatrzymana przez Posejdona. On jako władca mórz wybrał wyspę na schronienie dla bogini Leto , która spodziewała się dziecka z Zeusem i musiała uciekać przed strasznie mściwą Herą - ponieważ zabroniła Leto zatrzymać się gdziekolwiek na ziemi. Wyspa ta uważana jest za miejsce mityczne bo jest miejscem narodzin boskiego rodzeństwa Apollina i Artemidy.Na Delos znajdowała się także wyrocznia i świątynia ku czci Apolla - jego sanktuarium przyciągało pielgrzymów z całej Grecji a miasto było kwitnącym portem handlowym .W czasach świetności od około VI wieku p.n.e. było to bardzo ważne sanktuarium a w następnych latach wielkim skarbcem handlowo - komersyjnym i sercem starożytnej Grecji.Na początku I wieku p.n.e. na tej małej wysepce mieszkało około 30 tysięcy osób ale kilkadziesiąt lat poźniej serie najazdów statków pirackich zapoczątkowały stopniowy upadek Delos.W rozległych ruinach dawnego miasta można oglądać mocno zniszczone ulice , świątynie , domy z mozaikowymi posadzkami, teatr do którego nie zawsze wszyscy dojdą , posągi i masę różnych rzeczy.

 

 

 

 

W skład sanktuarium wchodzą trzy świątynie Apollina i jedna poświęcona Artemidzie. Zachowały się też fragmenty olbrzymiego posągu Apollina. Niedaleko znajduje się sanktuarium Dionizosa z kolumnami o fallicznych kształtach i dionizyjskimi fryzami. Taras Lwów z pięcioma posągami gotowych do skoku lwów a poniżej widać Święte Jezioro z palmą, która wskazuje miejsce narodzin Apollina. Pierwsi ludzie osiedlili się tu w trzecim tysiącleciu przed naszą erą. Delos osiągnęła swoją wielką pozycję w czasach hellenistycznych, stając się jednym z trzech najważniejszych centrów religijnych w Grecji i kwitnącym ośrodkiem handlu. Wielu jej mieszkańców wywodziło się spośród bogatych kupców, marynarzy i bankierów przybyłych z Egiptu czy Syrii. Tu znajdowała się arcyważna świątynia poświęcona Apollinowi. Poświęcony mu ołtarz uchodził za jeden z cudów świata. W 86 r. p.n.e. wyspa została zrówna z ziemią, a jej mieszkańców spotkał tragiczny los. Delos już nigdy nie odzyskało dawnej świetności. Kiedy francuscy badacze rozpoczęli tu w XIX wieku prace archeologiczne, znaczenie wyspy zaczęło nabierać kolorów.

 

 

 

Delos, to maleńka wysepka i najmniejsza z wysp archipelagu Cyklady na Morzu Egejskim - to perełka archeologiczna Grecji i tego archipelagu jej powierzchnia wynosi  3,6 km2, i jest położona między wyspami Rheneia i Mykonos, obecnie zupełnie niezamieszkana .  Mieszkają tam tylko strażnicy , którzy pilnują wyspy, gdyż na tej malutkiej wyspie jest zakaz nocowania i przebywania po godzinie 15.00 o tej godzinie też odpływał ostatni prom nie wiem jak jest teraz. Najwspanialsze zabytki Delos obejrzeć można w miejscowym muzeum, bądź w Muzeum narodowym w Atenach. Badania archeologiczne na Delos zapoczątkowali w 1973 r. archeolodzy francuscy. To właśnie za ich sprawą odkryty został bogaty kompleks sakralno-urbanistyczny, który dziś stanowi niebywałą atrakcję.
 Stanowisko archeologiczne w Delos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie prac archeologicznych odkopano port, miasto handlowe i liczne domy prywatne wiele mówiące o życiu Greków w I w. p.n.e. To wyspa – muzeum, wielka archeologiczna odkrywka. Można tu obcować z antyczną historią, kłaniać się skrzydlatej Nike, stąpać po starożytnych mozaikach. A nawet udać się do wyroczni po przepowiednie. W starożytności grecka grupa wysp układała się w kształcie pierścienia dookoła świętej wyspy Delos. Stąd tez pochodzi ich nazwa: Cyklady, czyli „pierścień wysp”.

 

 

 

 

MUZEUM NA WYSPIE DELOS - SLAJD Z MUZYKĄ...

 

 

 

 

 


 

 

Pan Maciek Froński tak napisał o tej wyspie.
Komu Mykonos nie wystarcza, powinien popłynąć na pobliską (odległą o 6 mil morskich) wyspę Delos. Według mitu była ona miejscem narodzin Apollina i Artemidy i w starożytności stanowiła ważny ośrodek kultu. Było to wtedy miejsce święte – nikomu nie wolno było się tam rodzić ani umierać, dlatego też oczekujące rozwiązania kobiety i czujących się gorzej starców przewożono na sąsiednią wysepkę Reneję. Obecnie słynie Delos z ruin miasta, które swój okres rozkwitu przeżywało w III i II wieku p.n.e.
 Było wtedy największym w ówczesnym świecie centrum handlu niewolnikami. Kiedyś tętniąca życiem, dziś ta mała (4 km2) naga wysepka jest praktycznie niezamieszkała. Za dnia przewijają się za to przezeń tłumy turystów. Wśród najciekawszych obiektów Delos wymienia się jej symbol – Aleję Lwów
(z których na miejscu zostało jednak tylko pięć), a także teatr z IV wieku p.n.e., trzy świątynie Apollina (wśród nich najstarsza również z IV wieku przed Chrystusem) stojące wzdłuż Świętej Drogi, czy bardzo ciekawą tzw. Agorę Hermaistów Kompetalistów (grupy kupców rzymskich działających na wyspie w ramach własnego centrum wymiany i religii). Bardzo ładna jest częściowo odrestaurowana świątynia Izydy. Na szczególną  uwagę zasługują też piękne mozaiki, choćby w Domu Dionizosa, Domu Skardana czy w Domu Masek. Przede wszystkim jednak w Delos zachowała się w bardzo dobrym stanie starożytna zabudowa miejska z licznymi domami mieszkalnymi i oryginalnymi ulicami. Wielu zwiedzającym przypomina to Pompeje, choć jest to, moim zdaniem, podobieństwo dosyć odległe.Ukoronowaniem wizyty jest wejście na górę Kinthos (113 m n.p.m.), skąd rozciąga się piękny widok na całą Delos i okoliczne wyspy. Są one nagie, żółtobrunatne, spalone słońcem, przez co nawet rzadka zieleń jest wyblakła i przygaszona. Morze jest za to fantastycznie kolorowe, o bardzo intensywnej barwie przechodzącej od błękitu do ciemnego granatu.

  

WYSPA DELOS - SLAJD ZDJĘCIOWY INNY NIŻ TEN PONIŻEJ.


 

MÓJ GARNEK.PL                  MOJE YOU TUBE                       MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

Wspomnienia z Aten..........

poniedziałek, 08 sierpnia 2011 1:10

 

 

Pozdrawiam nocką ...................z zaśnięciem mam dzisiaj wielki problem więc zabrałam się za slajdy na innym profilu  ale tym razem z podkładem muzycznym tylko nie potrafię wygenerować większego kodu. A spać nie mogę z tegoż to powodu że przedrzemałam niedzielne popołudnie od niepamiętnych czasów , źle się czuje przez ostatnie dni i w dodatku nogi puchną może to z nadmiernego chodzenia albo znowu nowa choroba się kluje w zanadrzu.  Smarowania żelem pomagają ale dzisiaj na dodatek ugryzła mnie w mały palec lewej ręki osa i to przy klawiaturze komputera - kto by pomyślał - palec tyle dobrze że nie spuchł .......przemyłam kilka razy octem ale ból czuje jeszcze do tej pory.

 

 

 

 

Od jutra będę tutaj na blogou chyba rzadkim gościem i to około dziesięciu dni potrwa będę wolniejsza dopiero po 18 sierpnia - jak już wspominałam artystka właśnie przejedzie z Aten na odwiedziny wiec czas muszę poświęcić córce bo niestety rzadko ją widuję takie nastały czasy że młodym jest lepiej gdzie indziej niż w naszym kraju. Już dawno się z tym pogodziłam że ją tak rzadko widuję . Na prośbę znajomej zmniejszyłam ilość notek na pierwszej stronie nie wiem czy to coś da , ale inni twierdzą że lepiej będzie się wchodziło na mojego bloga ..........czas pokarze , pozdrawiam i zostawiam wam grecką muzykę.


  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slajdzik ze zdjęć - wspomnienia z Aten koniecznie zobacz.

 

 

 

 

GARNEK . PL           YOU TUBE

 


Podziel się

komentarze (13) | dodaj komentarz

Spacer po Atenach..........

niedziela, 24 lipca 2011 16:39

 

 

Zabytki Aten są wspaniałe ...........syn też był pod wielkim wrażeniem tym bardziej , że był tam pierwszy raz - ja Ateny znam niezbyt dobrze chociaż byłam tam kilka razy i to na sporo czasu - to wielkie betonowe miasto ma wiele pięknych zakątków i trudno jest do wszystkich zajrzeć nie mówiąc o okolicy poza miastem. Rozpisywać się na ten temat nie będę bo ostatnio bardziej lubię czytać inne blogi niż pisać na własnym.

 

                       

 

 

Jestem szczęśliwa bo wczoraj z wakacji po całym prawie miesiącu nieobecności w domu wróciła moja kochana mała artystka i wnuk wrócił dzisiaj też do domu. Wszystko powróciło do normy............słychać bieganie po schodach - krzyki - śmiechy i śpiew . Chodzi i ciągle woła.......dziadzio gdzie jesteś.....a kupisz mi coś ......a wiesz dziadzio i nawija swoje opowieści. Nawet jazda rowerkiem gdy kropi deszcz nie była problemem ............no przecież mam kapturek na głowie.


                          

 

 

Nie będzie mnie chyba parę dni w domu  - niespodziewanie zmarł starszy brat siwego , jutro ma być przeprowadzona sekcja zwłok i z niecierpliwością czekamy na telefon , kiedy będzie pogrzeb bo trzeba pojechać aż do samego Konina a to 300 km więc zaraz też nie wrócimy i zatrzymamy się u rodziny chociaż na dwa dni. Gdyby nie przyjazd artystki do kraju posiedziało by się w rodzinnych stronach siwego dłużej ale czeka nas jeszcze przed jej przyjazdem małe malowanie bo tym razem przyjeżdża z osobą towarzyszącą a- może będzie to ten jedyny z którym spędzi resztę życia. ......................czas pokaże.


                           

 

 

                         

 

 

GARNEK . PL                 YOU TUBE

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 033  

Czas ucieka dzień po dniu

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597033
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa