Bloog Wirtualna Polska
Są 1 273 033 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Wiosenny przerywnik kwiatowy .

wtorek, 19 kwietnia 2016 10:33

Majowe kwiaty.

poniedziałek, 25 maja 2015 1:10

KONTYNUACJA MOJEGO BLOGA W TYM LINKU - ZAPRASZAM --- klik....klik....klik

 

DSC03376.JPG

 

6.JPG

 

DSC03389.JPG

 

DSC03422.JPG

 

DSC03387.JPG

 

2.JPG

 

DSC03364.JPG

 

DSC03382.JPG

 

DSC03383.JPG

 

page.jpg 

DSC03370.JPG

 

DSC03378.JPG

 

1.JPG

 

8.JPG

 

DSC03386.JPG

 

DSC03360.JPG

 

5.JPG

 

DSC03494.JPG

 

DSC03359.JPG

 

DSC03358.JPG

 

10.JPG

 

DSC03493.JPG

 

DSC03424.JPG

 

3.JPG

 

DSC03383.JPG

 

DSC03390.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się
Tagi: maj, kwiaty, ogrod

komentarze (4) | dodaj komentarz

Kwiatowo z mojego ogrodu.

niedziela, 21 września 2014 16:56

 

 

DSC04446.JPG

 

Długo zeszło od ostatniego wpisu tutaj i może nadal by nic nie było ale dzisiaj zajrzałam tu i znowu mi ten blog ciśnienie podniósł . Notka o kościele z Ustki którą jakiś czas temu poprawiałam będzie chyba już po opublikowaniu tego wpisu na drugiej stronie była w połowie znowu pozamykana.Mam dosyć tego ciągłego poprawiania .......końca nie widać. Ale cały czas jestem aktywna na FB prawie codziennie można tam coś zobaczyć nowego -  Maria Wacławek. Chętnych zapraszam do polubienia tam mojego profilu. Zapraszam tak samo na kontynuację tego bloga adres jest powyżej w linku......pozdrawiam moich odwiedzających.

 

 

DSC04451.JPG

 

DSC04454.JPG

 

DSC04432.JPG

 

DSC04429.JPG

 

DSC04450.JPG

 

DSC04435.JPG

 

DSC04455.JPG

 

DSC04416.JPG

 

DSC04396.JPG

 

DSC04449.JPG

 

DSC04456.JPG

 

DSC04453.JPG

 

DSC04452.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Kwiaty z mojego ogrodu.........

wtorek, 28 maja 2013 11:11

_DSC3674.JPG

 

 

DSC06128.JPG

 

 

DSC06126.JPG

 

 

 

DSC06140.JPG

 

 

 

page.jpg

 

 

DSC06132.JPG

 

 

Znowu ten sam problem.........trzeba było opublikować niedokończoną notkę by wszystkiego nie stracić. Kiedy była piękna słoneczna pogoda przez parę dni byłam w rozjazdach rowerowych - teraz przez ostatnie dni ciągle pada deszcz , jest ponuro i strasznie zimno. Co się dziwić jak za granica u naszych sąsiadów spadł śnieg. Jadąc do Orzesza rowerem nawet zmarzły mi ręce i nogi a byłam dosyć ciepło ubrana. Więc od kilku dni siedzę w domu i tylko od czasu do czas nos za drzwi wystawiam by siwego do domu zawołać na kawę lub obiad.

 

 DSC06147.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC06137.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC06150.JPG

 

 

Zakupiłam kwiaty na mój ogródek .......miałam straszny dylemat bo to co chciałam w tym roku zakupić akurat nie było..............jedynie surfinie ale też nie te kolory co chciałam. Byłam zła sama na siebie w takich chwilach nieraz żałuję , że kiedyś postanowiłam nie prowadzić już samochodu...................bo by człowiek wsiadł , pojechał na giełdę czy na targ do Rybnika i kupił to co mu odpowiada. Teraz przez te deszcze to aż strach jest wchodzić na ogródek , bo nie wiem jaki tam widok zastanę .................przecież nie sposób wszystkiego pochować pod zadaszenie.

 


2.JPG

 

 

_DSC3672.JPG

 

 

DSC06138.JPG

 

 

 

DSC06164.JPG

 

Przyszedł termin wyjazdu do sanatorium i nazwa miejscowości do której mam jechać - 31.07 do 21.08 RYMANÓW - ZDRÓJ tak więc Maria  pojedzie do pensjonatu o tej samej nazwie. Był ktoś z Was już tam bo na necie są skromne informacje ,ale w któryś wieczór muszę tam zadzwonić i się dowiedzieć troszkę więcej.Przestudiować okolice co warto tam zobaczyć jak będzie wolny czas i gdzie pojechać .Tyle dobrze , że pensjonat posiada internet - będzie połączenie ze światem.

 

 DSC06166.JPG

 

 

 

DSC06133.JPG

 

 

 

1.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

Wiosenne kwiaty.......z mojego ogrodu.

sobota, 27 kwietnia 2013 23:44

DSC04755.JPG

 

DSC04740.JPG

 

 Gdyby nie moja znajoma która w godzinach popołudniowych przyjechała do mnie na rowerze na kawkę wpisu tego by z pewnością nie było a to z tego powodu bo nie było zdjęć. Nawet nie miałam ochoty ich robić bo ostatnio ciągle prześladuje mnie pech.....ostatnie zdjęcia ze spotkania podróżniczego o Bengalu przez przypadek skasowałam z karty - zamiast kopiuj było chyba usuń.Nie macie pojęcia ile czasu mi zajęło ich odzyskiwanie .......szukanie programu a gdy się człowiek w dodatku na tym nie zna to jeszcze większy kłopot. Wszystko pięknie elegancko , karta przez ten program pokazała nawet zdjęcia które były robione rok temu. A kiedy zaznaczyłam te które chciałam odzyskać i zrobiłam dalej, oniemiałam z wrażenia - trzeba było podać dane personalne, email , hasło no i zapłacić tylko niecałe 40 euro. W dupę z takim programem  - skasowałam-odinstalowałam no i myślałam że ze złości pęknę.

 

DSC04743.JPG

 

xx.jpg

 

DSC04744.JPG

 

 Ale przypomniałam sobie , że kiedyś ktoś mi mówił o tym , że jak będę potrzebować pomocy w odzyskiwaniu fot to mogę się zgłosić. Nic tylko telefoniada kilka minut rozmowy i wieczorem kiedy znajoma wróciła do domu posłała mi linka z programem i w dodatku z małą instrukcją. Ale tym drugim razem niestety wszystkich zdjęć nie odzyskałam ............za swoje błędy się niestety płaci. Na dodatek program Nero 6 - który miałam do nagrywania zdjęć na płyty i którym posługiwałam się od niepamiętnych czasów przestał działać pod windows 7 bo był przestarzały jakaś aktualizacja go wykluczyła  i znowu wynikł następny problem.

 

DSC04760.JPG

 

Znajomy kiedy ostatnio usuwał mi usterki w kompie pokazywał jak się nagrywa za pomocą przeglądarki Windows 7 , nawet nagrał płytę ale moja pamięć była dobra ale krótka , efektem była zniszczona płyta. Zaczęło się wertowanie programów darmowych i w języku ojczystym, zapisałam taki jeden program na komp, zaznaczyłam przy uruchomieniu polski a kiedy przyszło do nagrania płyty musiałam się grubo zastanawiać co dalej bo nie był po polsku. Oczywiście płyta została nagrana ale po jej odtworzeniu nawet i zdjęcia były nagrane tylko przy każdym dziwna strzałka widniała w dół i by zobaczyć na podglądzie następne zdjęcie trzeba było to poprzednie zamknąć. Odinstalowałam i to dziadostwo i na dzień dzisiejszy nie mam nic. Znajoma mi tylko na F podesłała link do jakiegoś programu do nagrywania z którego ona korzysta ale na razie dałam sobie z tym spokój.

 

DSC04759.JPG


Czy zdarzyło się wam kiedyś kupić towar w sklepie i za niego nie zapłacić bo mnie to przydarzyło się niedawno - kupiłam spodnie i bluzkę a przy kasie  tak się zagadałam ze sprzedawczynią że wyszłam ze sklepu nie zapłaciwszy za zakupiony towar. Może bym nawet o tym nie wiedziała gdybym miała większą gotówkę w portfelu ale zabrałam jadąc do Orzesza tylko 50 zł no i odebrałam pieniądze za wycieczkę , która została odwołana więc miałam razem 120zł. A tu po przyjeździe do domu tyle ile było w portfelu tyle miałam..............ale miałam dane tej pani z F i zaraz po tym jak się wieczorem zorientowałam co zaszło, wysłałam do niej wiadomość. Pani ta po podliczywszy utarg w kasie miała w niej brak pieniędzy  ale nie wiedziała kto nie zapłacił za towar - przecież przewija się przez sklep tyle ludzi. W dzień targowy pojechałam do sklepu i osobiście oddałam dług z przeprosinami - miło mi się zrobiło gdy pani podziękowała mi za uczciwość.

 

 

DSC04784.JPG

 


Orzeczenie z komisji odebrałam ........niestety moją niepełnosprawność na podstawie analizy dokumentów medycznych oraz badania lekarskiego ( ile ważę , ile mam wzrostu, ile pokoi, gdzie mieszkam itd.....) zaliczono do  Umiarkowanego stopnia niepełnosprawności stwierdzając , że stan zdrowia uniemożliwia podjęcie zatrudnienia  więc nici z tych paru zł dodatku bo aby go otrzymać musiałoby widnieć w dokumencie - znaczny stopień......no i chorować bym musiała co najmniej od 21 roku życia jak mnie poinformowała pani w urzędzie. A mój stopień datuje się od kwietnia 2008 roku a gdzie moje poprzednie wszystkie lata choroby - czy lekarze nie wiedzą o tym że trzeba historię przedstawić od samego początku a nie lata ostatnie............bo ja o tym niestety nie pomyślałam. W dodatku pisze - niezdolna do pracy, wymaga - konieczność zaopatrzenia w  środki pomocnicze oraz pomoce techniczne , ułatwiające funkcjonowanie danej osoby, jeszcze jest jeden punkt wymaga - ale przepisywanie go by było za długie......to ich chyba stała reguła. Odwołanie tu chyba nic nie da ale go złożę ze szczegółowym opisem.

 

DSC04734.JPG

 

DSC04745.JPG

 

DSC04735.JPG

 

 Całą tą decyzję zabrałam ostatnio do lekarza i pytam się pani doktor co to wszystko oznacza bo był tam taki dziwny symbol - padła odpowiedź ja się na tym nie znam musi iść pani do ZUS-u i zaraz temat został zmieniony na lekarstwo , które mi się ponoć wedle moich wyników spirometrii nie należy - jeszcze padło słowo , że nie ma zamiaru za mnie oddawać pieniędzy w razie kontroli. Pani doktor zaczęła szukać w poprzednich miesiącach i znalazła 36 % wydajności ale teraz się pani nie należy bo ma pani 58 % na dzień dzisiejszy mówi spoglądając na wyniki ja tylko   do 50 % mogę to lekarstwo na R wypisywać ........no i wynik spadł o 4 % niżej niż poprzednio...............musiała pani za mało dmuchać w tamtym czasie mówi do mnie. Szlak człowieka może trafić na miejscu przy takiej gadce. Wie pani doktor , że mnie to lekarstwo odpowiada ale bez zniżki jest strasznie drogo może idzie go zastąpić czymś innym. Zaczęła pisać coś w kartotece potem wypisywać receptę i na tym był koniec wizyty raptem 7 minut a czekania na wizytę  ponad dwa miesiące, usłyszałam jeszcze to wszystko - do widzenia i zaczęła wołać następny numerek. Tak działa nasza służba zdrowia.

 

page.jpg

 

Po wyjściu z gabinetu zerknęłam na receptę i tym razem lek był jeszcze zapisany ze zniżką , co z tego , że człowiek lekarstwa zażywa regularnie w dodatku jak często dusi nawet z nadmiarem dziennym jak coraz to gorzej się czuje i każdy nawet najmniejszy wysiłek kończy się dusznością i wziewami doustnymi - siedzieć i nic nie robić to recepta na moje zdrowie -  kiedyś mnie udusi i będzie marny koniec. Dzisiaj pojechałam tylko na rowerze po kwiaty i dojechać do domu nie mogłam a od samej rzeczki pod górkę rower musiałam prowadzić. Jak siedzę nic nie robię chodzę powolutku to wszystko jest okej ...............nawet lekarstwa są niepotrzebne ale ileż można siedzieć całymi dniami , latami.....no dosyć tego ciągłego marudzenia ale przeraża mnie myśl że za niedługo nawet kwiatom zdjęć nie będę  w stanie zrobić bo mam wielki problem ze schylaniem a wiecie przecież że kocham kwiaty i lubię je utrwalać......nawet przeprosiłam się z moim starym aparatem bo jest o wiele lżejszy.

 

DSC04773.JPG

 

DSC04741.JPG

 

 

GARNEK.PL        YOUTUBE        FACEBOOK.M        SAMO ŻYCIE         SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 202  

Czas ucieka dzień po dniu

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597202
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa