Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Jeszcze raz przez życie - ( inne ) Zenek - część 8 - Eugeniusz Perczak . (edytuj)

środa, 31 sierpnia 2011 11:23

 

Dzieci przekrzykiwały się wzajemnie. każde chciało coś powiedzieć. Zenek rozmawiał z nimi , ale myślami był przy Ślązakach . zastanawiał się , czy będzie mógł posłuchać , kiedy wieczorem przyjdą do jego baraku. Przecież jest już duży.Raz nawet ojciec zabrał go do starego Baumanna , żeby posłuchał hymnu polskiego w radiu. Pan Baumann miał syna w obozie w Buchenwaldzie. Ojciec tłumaczył wtedy Zenkowi, że Niemcy też trafiali do obozów. Hitler nie miał litości dla nikogo. Stary Baumann pozwalał ojcu słuchać u siebie radia wieczorami, w kuchni. Jego dom stał samotnie przy polnej drodze , z dala od szosy. Wieczorami nikt tam tędy nie chodził . Mimo to odbiornik był przyciszony , a pani Baumannowa dla bezpieczeństwa wychodziła przed dom i stała gdzieś w ciemności , obserwując , czy ktoś się nie zbliża , dopóki ojciec Zenka nie wyszedł. Tamtego wieczoru kiedy Zenek słuchał hymnu polskiego , przypomniały mu się słowa, których uczyła go ciocia Tola : " Jeszcze Polska nie zginęła , póki my żyjemy". Nie mógł ich nigdzie powtarzać z obawy przed Niemcami , a teraz słyszał je w radiu. To było niezwykłe uczucie. Zenek zapamiętał też głos , który po hymnie wzywał : " Rodacy, już niedługo skończy się wasza niewola. Wyzwolimy was ! Wstępujcie do wojska !"Czyj to mógł być głos ? Czyżby było to wojsko w niemieckich mundurach? Zenek łamał sobie głowę nad zagadkami , które przerastały jego dziecięcą wyobraźnię. Wtedy tak ładnie mówili do Polaków, a teraz kopią niemieckie okopy. Nic nie rozumiał. Może ojciec mu później wytłumaczy. Potrafi przecież dochować tajemnicy. Wtedy tez nikomu się nie przyznał , ze słuchał radia w języku polskim. Nawet Serbowi Miłko , z którym dzielił wszystkie sekrety. Wreszcie nadszedł wyczekiwany wieczór. Rodzice wrócili z pola. Szybko zjedli kolację. Matka zapędziła Zenka do mycia, sprawdziła nawet czy dobrze umył nogi. Ojciec jak nigdy stał z ręcznikiem w ręku i pomagał wycierać syna. Potem kazał mu natychmiast wejść do łóżka. Ten pośpiech denerwował Zenka . Przecież właśnie dzisiaj chciał dłużej posiedzieć z rodzicami . Miał tyle pytań .

A przede wszystkim był ciekawy Ślązaków. Nie było rady. W osobnej izbie Zenek leżał z otwartymi oczami i czekał. Wkrótce usłyszał delikatne pukanie i szelest otwieranych drzwi. Cicho zsunął się z łóżka i położył tuż przy progu - chciał słyszeć , co się będzie działo w kuchni. - My ino na krótko. Mocie kartofle? - Gotowane i surowe - odpowiedział ojciec - A co to, Niemcy nie mają już , co jeść? - Niy, te pietrony nom prawie nic nie dajom - odezwał się znajomy głos - Bez mała dwa tygodnie głodni chodzymy . Nikt nas nie słyszy? - Nie , dzieci już śpią - uspokoiła matka - Tu sami swoi. Macie kartofle i trochę marchwi . Przyniesliśmy ze dworu. - Piyknie dziynkujemy. Mocie za to hołsyntrogle i harmionijka dla dzieci. My ni momy komu grać. - Opowiedźcie , co słychać na froncie. Skąd jesteście ? - My som spod Bytomia . pod koniec wojny Niemcy wszystkich młodych zaczli brać do wojska. Kto nie chcioł , kula w łeb. Mój brat uciekł z transportu. Chycili go i rozszczylali. - A teraz nie możecie przejść do polskiego wojska? - Z naszej kompanii wiele już Ślązaków uciekło, ale nos ekstra pilnujom. Terozki my ich nabrali,poprzebierali my kukły i poukładali w stodole , że niby to śpimy. Szkopy co chwila filują , a świycom taschynlampami , czy wszyscy som. Zaroz muszymy iść nazod, żeby się kiery nie pokapowoł. - Kiedy koniec wojny ? Jak myślicie ? - Jeszcze pora dni . Ruscy już dochodzą do Elby,Amerykany pod Oschatz. To już nie będą bombardować. W Polsce już pono kartofle sadzom. Już ni ma ponów niemieckich . Teraz wszystko bydzie nasze! - Jak to ? Kto będzie rządził ? - Godajom , że chłopi robotnik. Z nami je taki jeden komunista , co przed wojną siedzioł w kiciu i łon tak godo. Pono Śląsk zaś mo być polski,po tych wszystkich latach! Granica bydzie na zachodzie , daleko aż na Odrze. Żołnierze słupy już wbijali! - Wrocław będzie nasz? Będziemy bogaci ! - My by tyż chcieli uciyc, ino ni momy łachów , a przeca w tych ziylonych zwycięstwa witać nie bydymy. Jeszcze by nos za Szwabów wzieli! Rychtyk , byłoby gańba! - Spróbujemy wam pomóc - Zenek usłyszał jeszcze głos ojca w sieni , ale resztę słów przytłumiły kroki wychodzących Ślązaków . Chłopiec szybko wskoczył do łóżka. Za chwilę położył się obok niego ojciec. Zenek miał wielką ochotę wypytać go o Ślązaków , ale jakoś było mu niezręcznie się przyznać , że cały czas podsłuchiwał. Leżał więc cicho i jeszcze raz rozważał usłyszane słowa.

Polska będzie nasza. Nalotów nie będzie. Polska będzie duża z granica na Odrze. Fajnie będzie wykąpać się w wielkiej rzece! Zenek tak lubi wodę. Będą mieć swojego konia i krowę i wóz. i ziemię. Czy z ojcem dają radę wszystko obrobić? Jasne! Przecież jest już duży.Kiedyś będzie silniejszy od ojca. Matka nie będzie już musiała pracować. będzie siedzieć w domu. A babcia? Przyjedzie do nich . Musi przyjechać ! Zenek napisze do niej list. Ciotka przecież uczyła go pisać. Będzie miał atrament, pióro, papier. Napisze. Babcia przyjedź. My jesteśmy już w wolnej Polsce. Czekamy na Ciebie.

 

GARNEK . PL                YOU TUBE                   MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

W ostatnią niedzielę w Chudowie - drwale...........21.08.2011.

wtorek, 30 sierpnia 2011 13:32

 DSC07202.JPG

 

 

page.jpg

 

 DSC07195.JPG

 

 

STRONA ZAMKU W CHUDOWIE.......

 

 DSC07215.JPG

 

 

page.jpg

 

 

 DSC07220.JPG

 

 

NIEDZIELA W CHUDOWIE  - ZDJĘCIA .......ZAJRZY I OCEŃ

 

 

DSC07248.JPG

 

 

 page.jpg

 

 

DSC07250.JPG

 

 

Był to pierwszy wypad w tym roku na zamek w Chudowie zawsze coś nie pasowało -  poruszam się tylko rowerem po okolicy i nie zawsze mam ochotę sama jechać taki kawał drogi . Tym razem namówiła mnie koleżanka i wraz z jej mężem wyruszyliśmy w trasę................pogoda była piękna - dzień słoneczny ale muszę przyznać że dużo ludzi nie było. Spóźniliśmy się na początek imprezy pokazowej rzeźbienia w drewnie ale drugą część osobiście już oglądałam i pokazu fragmenty zostały nagrane więc zapraszam do obejrzenia filmików są ponumerowane od 1-4.

 

 

 DSC07262.JPG

 

 

 DSC07264.JPG

 

 

DSC07266.JPG

 

 

Uwielbia ktoś z was takie piękne motory.................wiem że nasza Ewelina dla której organizowany jest 8 października w Jaśkowicach koncert lubiła na nich jeździć - ja je tylko oglądam i podziwiam w świetle słońca jak błyszczą..........może kiedyś jeszcze wsiądę na taki .Ciekawy był też pokaz wspinaczki na drzewo ale ten kto ciekawy niech zajrzy do filmiku ....?

 

 

  DSC07292.JPG

 

 

 page.jpg

 

 

DSC07330.JPG

 

 

WIDEO - 1/ rzeźbienie w drewnie....

WIDEO - 2/ rzeźbienie w drewnie efekt końcowy.

 

 

DSC07334.JPG 

 

 

page.jpg

 

 

DSC07343.JPG

 

 

WIDEO - 3/wspinaczka po drzewie.....

WIDEO - 4/ cięcie grubego drzewa....

 

 DSC07344.JPG

 

 

 page.jpg

 

 

DSC07348.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Spojrzenie na Wawel w Krakowie moim okiem.......

poniedziałek, 29 sierpnia 2011 8:53

 

Wikipedia - Wawel...

Zamek na Wawelu w Krakowie.....

 

 

 Na Wawel, na Wawel
Na Wawel, na Wawel Krakowiaku żwawy! Podumaj, potęsknij Nad pomnikiem sławy.
Dzieje twojej ziemi Na grobowcach czytaj. Twoich wodzów Uściskiem powitaj
Popatrz się po górach Po dołach, równinach Niech Polski miłością Krew ci zawrze w żyłach.
Tu twych ojców kości Bieleją spod sochy Tam w powietrzu Braci twoich prochy
Przyłóż usta do nich, Słodyczy wysysaj Na ich łonie Do snu ukołysaj.
Do snu ukołysaj, Niech się przyśnią tobie. Tysiące tysięcy Co już legły w grobie.

 

 

Jak długo na Wawelu
Jak długo w sercach naszych Choć kropla polskiej krwi, Jak długo w sercach naszych Ojczysta miłość tkwi,
Stać będzie kraj nasz cały, Stać będzie Piastów gród,Zwycięży Orzeł Biały, Zwycięży polski lud.

Jak długo na Wawelu Zygmunta bije dzwon, Tak długo nasza Wisła Do Gdańska płynie wciąż
Zwycięży Orzeł Biały Zwycięży polski lud, Wiwat niech żyje Kraków Nasz podwawelski gród!

Jak długo na Wawelu Zygmunta bile dzwon, Tak długo w sercach naszych Brzmi jego dźwięczny ton
Stać będzie... kraj nasz cały , Stać będzie Piastów gród,Zwycięży Orzeł Biały, Zwycięży polski lud.

Jak długo na Wawelu Brzmi zygmuntowski dzwon, Jak długo z gór karpackich Rozbrzmiewa polski ton
Stać będzie...kraj nasz cały , Stać będzie Piastów gród,Zwycięży Orzeł Biały, Zwycięży polski lud.

Jak długo Wisła wody Na Bałtyk będzie słać, Jak długo polskie grody Nad Wisłą będą stać,Stać będzie... kraj nasz cały , Stać będzie Piastów gród,Zwycięży Orzeł Biały, Zwycięży polski lud.

0, wznieś się Orle Biały 0, Boże spraw ten cud: Zwycięstwo polskiej sławy Ogląda polski lud
Stać będzie.......kraj nasz cały , Stać będzie Piastów gród,Zwycięży Orzeł Biały, Zwycięży polski lud.

 

 

 

Zamek Królewski....

Zmęczenie po zwiedzaniu Wieliczki i starego miasta w Krakowie już na Wawelu dało się we znaki tym bardziej że pogoda w ten dzień nie była zbytnio zadowalająca...............   Niebo zaciągnięte było od czasu do czasu chmurami , troszkę pokropiło - postraszyło deszczem i wiatrem ale w godzinach popołudniowych słonko za chmur wyszło ale w ten czas to my już szykowaliśmy się do powrotu do domu - zwiedzaliśmy od samego rana jadąc z lotniska. Spacerkiem przeszliśmy przez plac zamkowy ale zwiedzania jako takiego nie było ............artystka miała troszkę kłopotu z tłumaczeniem przyjacielowi wszystkiego na grecki - brakowało jej nieraz odpowiednich słów.....................zachwycony był Manos Wawelem chociaż widział tylko jego małą część.

 

 

 

 

 Kraków - Katedra...

 

 

 

 

 

 

 

 
Camera
DSC-S2100
Focal Length
6.2mm
Aperture
f/5.4
Exposure
1/200s
ISO
100
 
Camera
DSC-S2100
Focal Length
6.2mm
Aperture
f/5.4
Exposure
1/200s
ISO
100
 
Camera
DSC-S2100
Focal Length
6.2mm
Aperture
f/5.4
Exposure
1/200s
ISO
100
 
Camera
DSC-S2100
Focal Length
6.2mm
Aperture
f/5.4
Exposure
1/200s
ISO
100

 

Wawel - Kraków...

 

 
Camera
DSC-S2100
Focal Length
6.2mm
Aperture
f/3.1
Exposure
1/320s
ISO
100
 
Camera
DSC-S2100
Focal Length
6.2mm
Aperture
f/3.1
Exposure
1/320s
ISO
100 


GARNEK . PL                  YOU TUBE              SLAJDY - STARSZA
 
 

Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Koncert charytatywny " Podaruj drugi oddech" - odbędzie się w Jaśkowicach.....8.10.2011.

niedziela, 28 sierpnia 2011 14:18

 

Koncert charytatywny „Podaruj drugi oddech”

Pierwszy koncert charytatywny „Podaruj drugi oddech”, odbędzie się 8.10.2011 na sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu – Jaśkowicach. Wszystkie zebrane podczas koncertu pieniądze, zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację, Eweliny Smerczek.  Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla najmłodszych i tych troszkę starszych.
Wszystkie zebrane podczas koncertu pieniądze, zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Eweliny Smerczek, która od dziecka choruje na mukowiscydozę. Jedyną szansą na jej pełny powrót do zdrowia,  jest przeszczep płuc w jednej z zagranicznych klinik.
Na uczestników koncertu czekać będzie wiele atrakcji m.in. recital aktora i kabareciarza Dariusza Niebudka. Koncert duetu  Claudii i Kasi Chwołka, czy koncert zespołu Acustic to kolejne propozycje na spędzenie sobotniego wieczoru. Na deser koncert zespołu Voccata, z Mateuszem Wróblem uczestnikiem programu emitowanego na antenie TVP pt. „Bitwa na głosy”, w drużynie Haliny Mlynkowej.  Całość imprezy zakończy zabawa taneczna z zespołem Alternatywa, który zagra znane dobre przeboje lat ‘70, ’80, ’90. Wśród innych zespołów, które będzie można posłuchać podczas koncertu to Dwa Kamraty
Koncert otworzy pokaz sztuk walki i MMA w wykonaniu zawodników Fight Club Orzesze, a dla miłośników mody organizatorzy przygotowali pokaz domu mody Chimera, a także pokaz sukien ślubnych i wieczorowych Agnieszki Winkler.
Całość imprezy poprowadzi prezenter telewizji TVS Adam Giza.
Ale to nie koniec atrakcji. W trakcie koncertu odbędzie się loteria i licytacja z bardzo cennymi nagrodami wśród nich medal Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów z 2011 roku, zegarek firmy Rotary, moneta z kolekcji zwierząt prezentująca Jeże o nominale dwóch złotych przekazane na przez Mariusza Olesia i obrazy przekazane przez Zygmunta Stuchlika, Małgorzatę Baron i Jolantę Migułę.
Na placu za salą będzie można zobaczyć tunningowe samochody z Crazy Teamu oraz motocykle, a dla miłośników konnej jazdy, możność przejażdżki.
Wstępem na koncert jest bilet cegiełka o wartości 5zł, 10zł i 15zł do nabycia od pierwszego września w Miejskim Ośrodku Kultury. W losowaniu nagród biorą udział wszystkie cegiełki zakupione o wartości 15zł. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć walkę Eweliny w całkowitym powrocie do zdrowia, mogą wpłacić kwotę pieniędzy na konto 50 1050 1634 1000 0090 9067 0093 w tytule wpisując DLA EWELINY SMERCZEK
Honorowy patronat nad koncertem objął burmistrz miasta Orzesze Andrzej Szafraniec.

 

STRONA koncertu - dla Eweliny Smerczek......

  
Ewelina Smerczek -   Ewelina choruje od dziecka. Zanim jednak zdiagnozowano u niej mukowiscydozę, przez wiele lat leczyła się na nawracające zapalenia płuc i oskrzeli. W końcu trafiła na lekarza , który na podstawie zdjęcia rentgenowskiego stwierdził mukowiscydozę. Mimo nieustannego leczenia i rehabilitacji, jedynym ratunkiem na wyzdrowienie Eweliny jest przeszczep płuc, który musi być przeprowadzony poza granicami kraju.  W styczniu była na kwalifikacjach w Wiedniu, niestety odpowiedź przyszła odmowna. Został jeszcze Hanover, ale każdy wyjazd na konsultacje wiąże się z ogromnymi kosztami. Ewelina mimo swojej ciężkiej choroby, stara się żyć normalnie, chociaż jak przyznaje jest to trudne.W domu ma dwa swoje ulubione koty, Lucynkę i Milenkę, które zabawnymi figlami wywołują uśmiech na jej twarzy. Lubi słuchać muzyki techno, a jej pasją są motory. Gdy zdrowie pozwalało jeździła na nich. Obecnie niestety nie jest to możliwe. Ewelina Smerczek interesuje się również fotografią, zdobyła nawet I miejsce w konkursie fotograficznym. Jest członkinią orzeskiej grupy fotograficznej DKF, która działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Niestety nie może brać udziału w warsztatach i plenerach grupy, ze względu na swój stan zdrowia, ale jest z nimi całym sercem – jak sama Ewelina przyznaje

 

Program koncertu charytatywnego „Podaruj drugi oddech”  8.10.2011


16:00 Msza św. w kościele pw. Jana Chrzciciela w Orzeszu – Jaśkowicach „ o zdrowie dla Eweliny Smerczek od przyjaciół”
17:00 pokaz  sztuk walki i MMA – Fight Club Orzesze
17:20 oficjalne otwarcie koncertu
17:30 recital Dariusz Niebudek
18:00 pokaz mody domu Chimera
18:30 Dwa Kamraty
19:00 koncert  Claudia i Kasia Chwołka
19:20 Voccata
20:10 pokaz mody ślubnej AGAWIN część 1
20:25 koncert zespołu Acustic
21:00 pokaz mody ślubnej AGAWIN część 2
21:10 czas na nagrody
21:30 zabawa taneczna z zespołem Alternatywa
22:30 zakończenie imprezy

 

Gorąco wszystkich zapraszamy.....

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Dzisiaj było we wsi weselisko.........

sobota, 27 sierpnia 2011 21:28

 

 

Tyle było gadki a jak przyszło co do czego to każdy to olał ............chodziło o przebranie by zastawić młodą parę gdy pojedzie do kościoła - bo u nas dzisiaj było we wsi weselisko a zwyczajem jest robienie bramek weselnych  ........ Zatrzymuje się samochód nowożeńców - składa życzenia i dostaje się flaszkę wódki by wypić za ich zdrowie a dzieci dostają słodycze -  to dzisiaj znajoma a raczej moja sąsiadka wydawała córę za mąż. Zajrzyjcie do slajdu tam są zdjęcia ...................a ja uciekam spać....... jestem padnięta , może jeszcze jutro coś tu dopiszę .........dobranoc.


 

 

 

 

Małżeństwo jest jak pogoda - raz wyż, a innym razem niż. Czasem świeci słońce, a czasem pada deszcz. Oby Wam słońca nigdy nie zabrakło na nowej drodze życia. "Deszcze" niech padają umiarkowanie, a wszelkiego rodzaju "burze" omijają Was z daleka. A jeśli już takowe się przydarzą, to tylko z happy endem - przecudowną, barwną tęczą na niebie.

 

 

SLAJDZIK WESELNY - zajrzy i oceń.....

 

1. Bądźcie wierni swoim ciałom, niczym wzniosłym ideałom;
2. Nie budujcie muru z cegły, w tym jedynie murarz biegły;
3. Pamiętajcie o rocznicach, nie świętujcie ich przy pizzach;
4. Dręczy Was chrapanie nocą? Można szturchnąć, tylko po co?
5. Gdy różnica zdań dość spora, wynajmijcie mediatora;
6. W namiętności co dzień trwajcie, gdy przygasa, rozpalajcie;
7.Gdy Wam zgody nic nie bełta, nie zarobi terapeuta;
8. U sąsiadki wrót nie stójcie, tajemnice swe szanujcie;
9. Niech nie martwi Was frasunek, na frasunek dobry trunek;
10. A gdy siwe będą głowy - damy Wam poradnik nowy.

 

 

GARNEK . PL         YOU TUBE                     SLAJDY - STARSZA

 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 054  

Czas ucieka dzień po dniu

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597054
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa