Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 019 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Sezon kąpielowy otwarty - gorące zródła w Jaśkowicach.

poniedziałek, 29 czerwca 2009 22:22

Image Hosted by ImageShack.us 

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Sezon kąpielowy rozpoczął Mateusz z kolegami już w maju gdy przez jeden tydzień było strasznie ciepło....wtedy to była naprawdę atrakcja dla wszystkich jego kolegów. W sumie pogody do tej pory zbytnio nie było aby się woda nagrzała do kąpieli ale syn wpadł na pomysł i zamontował obok pompy basenowej wymiennik ciepła szarpła go ta inwestycja trochę bo sam ten mały świecący pie....... to koszt 1.000 zł a jeszcze trzeba dodać do tego całą instalację która prowadzona jest w ziemi od pieca aż do basenu. Rurki plastikowe w otulinie schowane w rurze plastikowej pcv skręcane specjalnym przyrządem - ale efekt końcowy oszałamiający bo w ostatni weekend zrobiono grilla połączonego z otwarciem sezonu basenowego i woda miała wtedy 29 stopni....było ciepło i przyjemnie w wodzie. Kąpiel trwała do późnych godzin wieczornych a szaleństwom nie było końca .


 Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us

Mała artystka czuje się jak ryba w wodzie i za każdym razem z niej wyjść nie chce sama się po basenie porusza mając poduszki na rękach. Od tygodnia prawie mam wnuka Kamila przy sobie , tak że cała trójka jest razem , Kamilo chce pozostać na całe wakacje tutaj nie dziwię się mu powiedziałam jak będziesz grzeczny u babci i dziadka to zobaczymy co da się zrobić . Ja sama teraz codziennie prawie ponad godzinę moczę się w tej basenowej wodzie , zaczynam od czasu do czasu pić kozie mleko i znowu po prawie przeszło tygodniowej przerwie zaczynam znowu drugi etap kuracji mikroklimatem ulowym. Widzę , że chyba są jakieś tego rezultaty bo już pod górkę do szkoły wchodzę bez brania moich lekarstw  i odpoczynku tak że na pewno w jakimś stopniu to mi pomaga........ no i schudłam 5 kilogramów z czego jestem cholernie zadowolona - tylko tak dalej .

 
 Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us 

Image Hosted by ImageShack.us


GARNEK .PL
Wideo -Madzia pływa w basenie.....


Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba w Jemielnicy - zespół klasztor

poniedziałek, 29 czerwca 2009 0:05

DSC06291.JPG

 

Historia opactwa.
Gmina Jemielnica .
 
Historia Jemielnicy.

 

DSC06185.JPG

 

DSC06192.JPG

 

DSC06194.JPG

 

page.jpg

 

DSC06196.JPG

 

DSC06198.JPG

 

DSC06201.JPG

 

DSC06207.JPG

 


Klasztor Cystersów w Jemielnicy. 
Dawny kościół klasztorny z główną nawą o długości 42 metrów to największy zabytek ziemi jemielnickiej. Charakterystyczna, pełna prostoty zabudowa to architektoniczna cecha, z której słynęli cystersi. Zakon ten wprowadził do swoich sakralnych budowli cegłę jako podstawowy materiał. Pierwsze wzmianki o wybudowaniu tutaj klasztoru pochodzą z 1289 r. Na początku XIV w. powstał trzynawowy kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po 1733 r. świątynię rozbudowano o dodatkowe przęsła i wieżową fasadę.
Wewnątrz można podziwiać bogate, barokowe wyposażenie. Na szczególną uwagę ze względu na ornamenty zasługują: ołtarz, ambona, żyrandole, organy i malowidła, wśród których są obrazy  znanego, śląskiego malarza Michaela Willmanna. Przy klasztorze zachowały się czworoboczne zabudowania wraz z wewnętrznym dziedzińcem. Sakralne budynki otoczone są średniowiecznymi, kamiennymi murami, które liczą 170 metrów długości. Tuż obok położone są dawne stawy rybne. Cystersi, którzy zamieszkiwali Jemielnicę, główną siedzibę mieli w Rudach, w obecnym województwie śląskim. Zakon wywodzi się z Francji, gdzie w 1098 r. założył go Robert z Molesmes. Mnisi słynęli z prostego, ubogiego życia.  

Strona kościoła w Jemielnicy.

DSC06203.JPG

 

DSC06216.JPG

 

DSC06240.JPG

 

DSC06230.JPG

 

DSC06231.JPG

 

DSC06236.JPG

 

DSC06232.JPG

 

DSC06215.JPG

 

DSC06206.JPG

 

page.jpg

 

DSC06217.JPG

 


Cudze zwiedzacie a swego nie znacie..................
To właśnie z zamku w Pławniowicach wycieczka przyjechała do tego kościoła na zwiedzanie musieliśmy poczekać bo ksiądz był zajęty rozmową z naszą władzą bo akurat w nocy było włamanie na probostwo. W tym czasie zwiedziłam tyły kościoła i poszłam nad rozlewisko wodne gdzie w oddali pływały łabędzie , przeczytałam tablice na ścianie dawnego
młyna i   przybudowań kościelnych. Wnętrze kościoła jest bardzo piękne znajduje się w nim masę ołtarzy i jest bogato zdobiony . Kogo interesuje ten kościół na pewno zajrzy do linków i dowie się więcej o miejscowości i samym kościele.......a na samym dole notki znowu będzie album wszystkich zrobionych tam zdjęć .

 

DSC06250.JPG

 

DSC06225.JPG

 

DSC06235.JPG

 

DSC06251.JPG

 

DSC06260.JPG

 

DSC06237.JPG

 

DSC06240.JPG

 

page.jpg

 

DSC06259.JPG

DSC06189.JPG

 

DSC06290.JPG

 

DSC06292.JPG

Cystersi w Jemielnicy - warto zajrzeć
Album zdjęciowy kościoła NMP w Jemielnicy.

 

DSC06190.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY
Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

Wystawa malarstwa, rzeźby, rękodzieła - artystów nieprofesjonalnych w Jaśkowicach.

sobota, 27 czerwca 2009 20:56

 

 DSC06665.JPG

 

page.jpg

 

DSC06536.JPG

 

page.jpg

 

DSC06546.JPG


Prawie na gorąco przedstawiam  wystawę na której byłam dzisiaj ( 27.06.2009. ) u nas w Sali Widowiskowej w Jaśkowicach , organizowana była przez towarzystwo " Poznajmy się ". Artyści z pięciu gmin : Zazdrość , Woszczyce, Mościska , Zawada i Jaśkowice przedstawiali swoje prace artystyczne - było na co popatrzeć i było co podziwiać. Mnie najbardziej zainteresowały obrazy i roboty szydełkowe bo kiedyś malowałam i robótki ręczne też wykonywałam teraz jakoś nie mam na to cierpliwości. Prace pana Zenona Bulandy z mojej miejscowości  tak samo przypadły mi do gustu......rzeźba w kawałku drzewa musi być fascynująca. Szkoda tylko , że liczba osób zainteresowanych ta wystawą  nie dopisała - mieszkańcy mając coś pod samym nosem nie umieją z tego skorzystać . Wystawa będzie czynna jeszcze do wtorku.

 

DSC06638.JPG

 

DSC06565.JPG


Trochę zainteresowała mnie pasja pana Ryszarda Maresza z Zawady , malowanie wypalarką na drzewie i ubrania rycerskie , które sam wykonuje składając oczko po oczku......to bardzo żmudna praca , podsłuchałam jak opowiadał , że taki jeden druciany sweter nieraz robi się ponad trzy miesiące w wolnych chwilach..........co się nie robi dla zamiłowania. Pan Ryszard urodził się w 1959 roku w Toruniu i mieszka obecnie w Orzeszu - Zawadzie. Był absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu a obecnie jest emerytowanym policjantem.

DSC06543.JPG

 

DSC06542.JPG

 

DSC06580.JPGFascynacja rycerstwem i zamiłowanie do przygody ma odzwierciedlenie w jego twórczości w postaci małych licznych i dużych prac podrzeźbianych  i wypalanych w drewnie . Gro prac znajduje uznanie w nadleśnictwie Kobiór , ma również swoje miejsce na różnych turniejach rycerskich w Gołubiu, Darzyniu, Bujakowie , Siewierzu , Ogrodzieńcu, Książu i Liwiu oraz w innych miejscowościach. Stałą wystawę swoich prac posiada w domu , w leśniczówce w Bujakowie i siedzibie Drużyny Kuszniczej w Czerwionce. Głównym materiałem do wypalania są tzw. "sęki " drewniane z lipy , jarzębiny i brzozy. Na wystawie prezentuje przekrojową możliwość wypalania na różnych jak i różnorodność motywów ( postacie , zwierzęta, loga imprez rycerskich i inne ). Pan Ryszard prace swoje prezentował na wystawach w Bujakowie, Ogrodzieńcu , Katowicach i Siewierzu.

 

DSC06608.JPG

 

 

DSC06632.JPG

 

DSC06551.JPG

 

DSC06581.JPG


Grająca młodzież - to trójka młodych ludzi z naszej miejscowości która dała popis na scenie swoich zdolności muzycznych , można posłuchać fragmenty tego co grali. Wszystkie zdjęcia są udostępnione pojedynczo w albumie na samym dole notki - po kolei tak jak je robiłam.

1. Wideo - Organy Gawlik Michał.
1.Wideo - Trąbka Gawlik Michał.
2.Wideo - Gitara elektryczna Mateusz Spyra.
3. Wideo - Saksofon Aleksandra Janica.DSC06622.JPG

 

page.jpg

 

DSC06652.JPG

 ARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY
Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zespół Pałacowo - Parkowy PŁAWNIOWICE....Ośrodek Edukacyjno - formacyjny Diecezji Gliwicki

piątek, 26 czerwca 2009 17:24

piątek, 26 czerwca 2009 17:24 - poprawiona 26.09.2014.

Pławniowice....
Zamek w Pławniowicach....

Pławniowice – Perła rodu Ballestremów
Zespół pałacowo - parkowy w Pławniowicach.

 

DSC06119.JPG

 

DSC06082.JPG

 

DSC06116.JPG

 

Zespół pałacowo-parkowy w śląskich Pławniowicach to bez wątpienia jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski. Zastanawia tylko, czemu tak mało znany. Pławniowice to mała miejscowość, położona na północny zachód od Gliwic, tuż przy samej autostradzie A4. Pewnie niczym by się nie wyróżniała na tle okolicznych wsi i miasteczek, gdyby nie fakt, że pod koniec XIX wieku hrabiowski ród Ballestremów - śląskich magnatów przemysłowych, których przodkowie wywodzili się z północnych Włoch - wzniósł tu potężny i bardzo zdobny zamek. Przyciąga on wielu przyjezdnych swą "architektoniczną perełką", jaką jest malowniczy Zespół Pałacowo Parkowy z końca XIX wieku. Byłam w tym zamku z wycieczką z naszej miejscowości w czwartek czyli wczoraj i tyle dobrze , że pogoda dopisała bo można było pospacerować również i po parku . W koło zamku dużo zieleni i pięknych drzew szkoda tylko że fontanna była jeszcze nieczynna , dodała by zamkowi uroku . Tu mieliśmy godzinkę na spacery ..tu był poczęstunek kawą i ciastem przywiezionym przez organizatorów wycieczki, każdy znalazł sobie jakieś przytulne miejsce w parku i odpoczywał w ciszy przy przepięknej zieleni parkowej.

 

DSC06126.JPG

 

DSC06152.JPG

 

page.jpg

 

DSC06087.JPG

 

DSC06117.JPG

 

DSC06157.JPG

 

DSC06122.JPG


Historia wzmiankuje sama wieś już w 1317 roku , ale ranga jej wzrosła , kiedy to dobra rycerskie Pławniowice zakupił w 1737 roku Franciszek Wolfgang von Stechow - pierwszy landrat ( czyli starosta ) powiatu gliwicko - toszeckiego po zajęciu Śląska przez Prusy. Następnie w roku 1798 majątek przejmuje hrabia Karol Franciszek von Bellestrem, którego matką była Maria Elżbieta Augusta von Stechow , a ojcem Giovanni Battista Angelo Ballestrero, oficer wojska pruskiego pochodzący z Piemontu  ( Włochy ) - protoplasta śląskiej linii rodu Ballestrem. Od tego czasu aż do stycznia 1945 roku dobra pławniowickie wraz z pozostałymi rudzko - biskupickimi pozostawały w rękach rodziny ballesterem , która Pławniowice obrała sobie za swą rodzinną siedzibę wznosząc tu w latach 1882 - 1885 wspaniały pałac.

DSC06118.JPG

 

DSC06127.JPG

 

page.jpg

 

DSC06155.JPG


Mieliśmy panią przewodnik , która nas oprowadzała po zamku  i zwiedzanie rozpoczęło się od pięknej przy zamkowej kaplicy ,którą pokażę w innej notce , tam  naświetlona została historia i dzieje zamku . Cały zamek nie jest udostępniony dla zwiedzających tylko jego niewielka część czyli cztery komnaty na pierwszym piętrze ...trwa tam cały czas jeszcze renowacja a w innych pomieszczeniach odbywają się konferencje nawet na najwyższym szczeblu . Co najważniejsze jest tam całkowity zakaz fotografowania wewnątrz zamku ....spotkałam sie z tym pierwszy raz w innych muzeach czy zamkach pobierają  za zdjęcia opłatę od 8- 10 zł i nikogo nie obchodzi ile zdjęć zrobisz...przyklejają znaczek ażeby był widoczny albo  sa niepobierane opłaty.....nawet pytałam panią przewodnik czy mogę zrobić parę zdjęć do notki .....odpowiedź brzmiała nie. Złamałam ten zakaz robiąc parę fot po kryjomu, może by ich było więcej tylko znajoma z wycieczki zwróciła mi uwagę w bardzo brzydki  sposób i zaprzestałam zdjęć ........ "kup sobie pani album albo kartki jak zakaz to zakaz nie widzi pani co tu za znaczek  bo zaraz to powiem tej pani " itd.....nie komentowałam już tej wypowiedzi .

DSC06129.JPG

 

DSC06078.JPG

 

DSC06154.JPG

 

DSC06120.JPG

 

DSC06115.JPG

 

DSC06084.JPG

 

DSC06153.JPG


Zaprojektowanie i budowę tego obiektu , w miejsce wcześniejszego zbudowanego w 1737 roku zlecił hrabia Frańciszek II Ballestrem mistrzowi budowlanemu Konstantynowi Heidenreich z Kopic koło Grodkowa .Pałac jest budowlą trójskrzydłową i prezentuje styl neomanieryzmu niderlandzkiego . Cechuje go specyficzne zróżnicowanie kolorystyczne i fakturowe murów szczególnie kamiennych detali i czerwonych ceglanych płaszczyzn ścian. Dachy budynku zdobią liczne wieże i wieżyczki , iglice i lukarny a wokół pałacu rozciąga się park ze starannie dobranym drzewostanem. Pałac Ballestremów przechodził różne koleje losu . Na początku 1945 roku ówczesny właściciel hrabia Mikołaj Ballestrem zmuszony był opuścić Pławniowice przed nadchodzącą Armią Czerwoną . Krótko stacjonował w budynku pałacowym marszałek Iwan Koniew.

DSC06080.JPG

 

DSC06133.JPG

 

DSC06169.JPG

 

DSC06114.JPG

 

DSC06160.JPG


Po wojnie obiekt przekazany został do dyspozycji władz kościelnych. Ustanowiona została w Pławniowicach samodzielna parafia ( dotychczas parafia Rudno ) z własnym kościołem parafialnym i plebanią  ( dawna kaplica pałacowa oraz skrzydło zachodnie pałacu ) . Pozostałe pomieszczenia przeznaczono na klasztor, dla przesiedlonych ze Lwowa , Sióstr Benedyktynek od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu , które przebywały tu do 1976 roku . W tym samym roku obiekt przejęli OO. augustianie , mieszkając tu dwa lata . Oprócz klasztoru i parafii w pałacu mieściły się czasowo także biura administracji spółdzielni rolnej . Obiekt zmieniając często mieszkańców i przeznaczenie uległ szybko zniszczeniu.

DSC06135.JPG

 

DSC06162.JPG

 

DSC06167.JPG

 

DSC06079.JPG

 

 

DSC06178.JPG


Od 1978 roku gospodarzem kompleksu psłacowo - parkowego stała się Diecezja Opolska , przeznaczając go na diecezjalny dom rekolekcyjny. Nowy podział terytorialny i administracyjny Kościoła w Polsce dokonany 25.03.1992 roku sprawił , iż pławniowicki zespół pałacowo - parkowy stał się własnością Diecezji Gliwickiej zachowując funkcję domu rekolekcyjnego . Aktualnie trwa rozpoczęty jesienią 1993 roku kapitalny remont , wpisanego w rejestr zabytków pałacu w Pławniowicach. Wymienione zostały : konstrukcja i pokrycie dachów , belki stropowe poszczególnych kondygnacji budynku . Oczyszczono i naprawiono elewacje , mury i fundamenty. Założono wszystkie nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne  ( elektryczna , sanitarna, grzewcza itd.) Odnowiono stolarkę okienną i drzwiową . Prowadzone są prace konserwatorskie w pomieszczeniach pałacowych , jak również prace rewaloryzacyjne i pielęgnacyjne całego założenia parkowego . Termin zakończenia inwestycji warunkują posiadane środki finansowe.

DSC06180.JPG

 

 

DSC06172.JPG

 


Wszystkie prace realizowane są sukcesywnie w miarę pozyskiwanych  - tak w kraju jak i za granicą - środków finansowych ( dotacje , darowizny ) oraz dzięki ofiarnemu zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli. Pławniowicki pałac położony jest w miejscu zacisznym , przy małej rolniczej wiosce daleko od fabryk i hałasu wielkomiejskiego . Otoczony jest rozległym parkiem z pięknymi , unikalnymi okazami drzew i krzewów oraz lasami . W pobliżu znajduje się duży zalew powstały jako wyrobisko popiaskowe. Zamek położony jest niedaleko autostrady A4 ( Pyskowice - Kędzierzyn Koźle ) i wszystko to sprawia , że na pałac , który po remoncie i modernizacji zaczął pełnić funkcję Ośrodka Edukacyjno  - Formacyjnego Diecezji Gliwickiej , czekało już wielu mieszkańców nie tylko Diecezji Gliwickiej i Śląska ale także liczne osoby spoza regionu. Przygotowane w pałacu pokoje noclegowe , kaplica , sala konferencyjna i zaplecze gastronomiczne dają możliwość organizowania rekolekcji , dni skupienia , sympozjów , kongresów , zjazdów , konferencji oraz przyjęć okolicznościowych.
Przytoczyłam w notce słowa broszurki reklamowej którą kupiłam w zamku a autorem tekstu jest Ks. Krystian Worbs.

DSC06173.JPG

 

DSC06175.JPG

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBYPodziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Muzeum Rybołówstwa Morskiego na Helu.

wtorek, 23 czerwca 2009 22:06

Hel......
Historia Helu.......

Muzeum Rybołówstwa na Helu.
Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Muzeum mieści się w zabytkowym poewangelickim kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, położonym w centrum miasta, tuż obok portu. Część frontową wieńczy niewysoka, drewniana wieża. która pełni funkcję widokową. Roztacza się z niej piękna panorama na miasto, port i plażę od strony Zatoki Puckiej. Pierwsza wzmianka o kościele pochodzi z 1417 roku. Pełnił on funkcję kościoła parafialnego w Nowym Helu, jak wówczas nazywała się osada, z której powstało obecne miasto. W 1525 roku został on przekształcony w świątynię protestancką, ponieważ większość mieszkańców przeszła na wyznanie ewangelickie.
W 1572 r. pożar miasta ogarnął także wieżę kościoła. Została ona później odbudowana i pełniła funkcję latarni morskiej. W ciągu XVIII wieku silne sztormy i wzburzone fale mocno podmywały skarpę na której stoi kościół. Do katastrofy doszło w 1861 roku, kiedy to część frontowa budynku wraz z wieżą obsunęła się do morza. W dwa lata później przystąpiono do naprawy ocalałej części budowli. Kościół uzyskał wtedy kształt bliski dzisiejszemu, choć różniący się zasadniczo wyglądem wieży. Ta ówczesna została rozebrana w czasie wojny obronnej we wrześniu 1939 roku. Kościół ucierpiał w wyniku działań wojennych w 1945 r. i został odrestaurowany w 1959 roku. Ponieważ w Helu nie działała już wtedy parafia ewangelicka, budynek pokościelny zaadaptowano na cele muzealne. W 1972 roku obiekt przekazano Centralnemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku, które utworzyło tam swój oddział - Muzeum Rybołówstwa.


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us 

Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us


POMOCNICZA ŁÓDŹ RYBACKA " KAR - 4 " zbudowana została około 1950 roku . Jest napędzana wiosłami i pozbawiona jest skrzyni mieczowej i masztu. Używana była na otwartym morzu a ostatnim jej właścicielem był Albert Bizewski z Karwi , który należał do maszoperii Jana Bizewskiego. Muzeum zakupiło łódź w 1975 roku. Łódż ta jest o :
- długości 5,36 metra     - szerokość 2,06 metra     - wysokość 0,66 metraImage Hosted by ImageShack.us


ŁÓDŹ RYBACKA TZW. " POMERANKA " - zwana też pomeranką lub pomerankiem , ten typ łodzi rybackiej pochodzi z pomorza zachodniego skąd przejęty został w latach 80 ubiegłego stulecia na wybrzeże gdańskie. Jest zbudowana techniką zakładkową , usztywniana denkami i wręgami nie stykającymi się ze sobą , co jest reliktem starej , słowiańskiej techniki szkutniczej. Płaska stępka umożliwiała wyciąganie tej dużej i ciężkiej łodzi na piasczysty brzeg. Stosowano ją do połowu fląder, szprotów i łososi. Eksponowana łódź w tym muzeum jest ostatnią przedstawicielką swego typu. Wykonał ja Augustyn Czopp z Wierzchucina około 1950 roku.
Wymiary : - długość  8,52 metra    szerokość  2,82 metra    wysokość   1,77 metraImage Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

GARNEK .PL
Album zdjęciowy muzeum Rybołówstwa na Helu.


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 188  

Czas ucieka dzień po dniu

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597188
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa