Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Remont krótkiego odcinka drogi w okolicy mojego domu.

środa, 30 maja 2012 14:57

_DSC5800.JPG

 

_DSC5801.JPG

 

_DSC5806.JPG

 

Może gdzieś pisali o tym remoncie ale do mnie nic wcześniej nie dotarło i w poniedziałek wczesnym rankiem byłam strasznie zdziwiona kiedy to prawie przed moją bramą po drugiej stronie ulicy zaparkował wielki samochód z wielką maszyną. Byłam akurat w trakcie picia porannej kawy kiedy to usłyszałam warkot  maszyny a że byłam jeszcze w stroju pidżamowym więc koniecznie wypadało się przebrać i zobaczyć lub się dowiedzieć co się dzieje. Kiedy wyszłam na ulicę przed bramą akurat przechodził sąsiad to od niego dowiedziałam się , że będą drogę remontować w pierwszej chwili myślałam , że naszą ale byłam niestety w błędzie my będziemy dalej jeździć po dziurach a raczej sąsiedzi , którzy mieszkają dalej za mną. Okazało się po rozmowie że tylko mały odcinek drogi będzie robiony od jednego zakrętu do drugiego raptem chyba tylko 200 metrów.

 

_DSC5809.JPG

 

_DSC5811.JPG

 

_DSC5821.JPG

 

Zaczęto luzować liny i wielkie widły zaczęły opadać bardzo powoli na ulicę a potem ta wielka maszyna powoli zjechała po nich na drogę tak jak czołg na swoich gąsienicach. Sprzętu było już więcej na ulicy bo stały i samochody ale moją uwagę przykuła maszyna z wielką drucianą szczotką. Trochę dalej  na  drodze już zrywano stary asfalt .......leciał z góry na samochód , który jechał przed tą śmieszną maszyną. Drugim pasem tym nie remontowanym puszczany był ruch a potem na zmianę. Niestety robotnikom pogoda zbyt nie dopisała bo około dwie godziny popadywał deszcz. Od czasu do czasu zerkałam z ogrodu jak idą prace.

 

_DSC5826.JPG

 

_DSC5827.JPG

 

_DSC5834.JPG

 

_DSC5839.JPG

 

Na drugi dzień zostały ustawione światła , które regulowały ruch na ulicy i przygotowywano się do kładzenia asfaltu ..........byłam pewna że to ta sama firma ale po rozmowie z jednym z panów zostałam wyprowadzona z błędu - byli to inni ludzie co dnia poprzedniego.Troszkę przyglądałam się kładzeniu przez maszynę tej czarnej jak węgiel mazi na podłoże , która to potem po przejechaniu walca zamieniała się w drogę asfaltową . Ruch  dalej był puszczany lewym pasem bo prawy ten co był nowo położony musiał ponad godzinę poczekać by puścić nim ruch więc chyba robotnicy mieli przerwę bo na ulicy był spokój. Potem znowu było odwrotnie maź kładła maszyna na ten drugi pas i po 16.00 godzinie ruch na ulicy był już przywrócony...........było po robocie. Byli i tacy co mieli uwagi do tej pracy ale nie mnie to osądzać.

 

DSC05221.JPG

 

 

 

DSC05248.JPG

 

DSC05253.JPG

 

 DSC05261.JPG

 

DSC05268.JPG

 

ALBUM ZDJĘCIOWY Z REMONTU DROGI W JAŚKOWICACH.

 

DSC05275.JPG

 

DSC05284.JPG

 

DSC05285.JPG

 

DSC05291.JPG

 

 

DSC05304.JPG

 

 

 GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Dzień Dziecka w Orzeszu i atrakcje w tym dniu........zapraszam.

środa, 30 maja 2012 12:59

 

 

Zapraszam wszystkich w piątek  wraz ze swoimi pociechami na stadion w Orzeszu gdzie odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka - będą atrakcje tylko aby pogoda nam dopisała - bo z tego co przedstawia pogodynka zanosi się deszczowy dzień..............oby nie bo w tedy dzieciaki nic by z tej imprezy nie miały. Więc trzymajcie kciuki za pogodę w piątek - ja też się tam wybieram . W bocznym panelu zagościła na moim blogu już 90 flaga - jest nią Colombia.


 

GARNEK.PL           YOU TUBE            SLAJDZIK         FACEBOOK MARIA


 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

ŚLĄSKA ZAGRODA BARĆ W BUJAKOWIE ORAZ OGRÓD.

sobota, 26 maja 2012 18:52

 DSC_0053.JPG

 

 
DSC06940.JPG

 

 

DSC06813.JPG

 

Dzisiaj  mamy już zmianę temperatury , zrobiło się chłodniej i padał po południu przez jakiś czas deszcz ale tylko chwilę  ........trzy samochody na podwórku , czterech kierowców ale nikomu się nie chce z domu nigdzie ruszyć a w koły tyle imprez. Ciągle tylko słyszę - matka ty byś tylko jeździła i jeździła - ale człowiek gdy jest zdany na innych to tak już będzie cały czas musi siedzieć w domu. Nieraz żałuję , że nie mieszkam w dużym mieście - gdzie połączenia są w każdym kierunku wtedy człowiek by pojechał tam gdzie by chciał a tu do samego Orzesza trzy kilometry pieszo ,  bus w niedziele nie jeździ  a do pobliskich miejscowości  to tylko samochodem. W zeszłą niedzielę wracając z Chudowa długo musiałam po drodze namawiać syna by skręcił kawałek w bok do ogrodu klasztornego przy kościele bo dawno tam nie byłam..........po wysiadce na parkingu z samochodu usłyszałam......tylko szybko bo nie mam czasu.

 

 DSC06819.JPG

 

 

DSC06817.JPG

 

 

DSC06907.JPG

 

 

A mnie chodziło by w spokoju i ciszy pospacerować , może i kawę wypić przy stoliku u sióstr zakonnych , posłuchać śpiewu ptaków , posiedzieć nad stawem chociaż na moment - nic z tego. Przelecieli przez ogród jedną ścieżką w koło stawu dwa razy się zatrzymując na minutę wtedy to zdążyłam im zdjęcie zrobić ............mnie jeszcze w dodatku karta w aparacie wysiadła bo dzień wcześniej pierwszy raz robiłam zdjęcia w rawach i nie przestawiłam aparatu. By jakiekolwiek zdjęcie zrobić musiałam pousuwać stare zdjęcia i chwilę to potrwało a gdy się potem obejrzałam moich już nie było. Poszli do zagrody ks.Jerzego- tam nastąpiła powtórka z rozrywki ja nawet nie zdążyłam jej obejść w koło bo skupiłam się na zdjęciach a oni już wracali w stronę wyjścia. Nie dziwię się gdyby byli tam już kilka razy ..................nie pierwszy raz w tą niedzielę. Kiedy opuszczaliśmy ogród mówię do siwego.........przyjedziemy tu kiedyś na rowerach w którąś niedzielę bo to zaledwie parę kilometrów od domu odpowiedź padła natychmiast : a po co wszystko dzisiaj widziałem , zdjęcie na pamiątka zrobiłem i po co drugi raz mam tu przyjeżdżać  .....? Ale byłam za kilka dni tam znowu ale tym razem z koleżanką na rowerze...

 

 DSC06884.JPG

 

 

SLAJD ZDJĘCIOWY Z PODKŁADEM MUZYCZNYM.

 

2 (2).JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC06864.JPG

 

 

Wczorajszy dzień matki minął bardzo spokojnie ..........w nocy artystka już życzenia na Facebooku przesłała a w ciągu dnia gdy zaczęliśmy rozmawiać dostała telefon i musiała iść w dzień wolny do pracy - i było po gatce. Syn przyjechał życzenia na ogrodzie złożył .....kawę na szybko wypił , zostawił 20 zł na kwiaty i pojechał na Rybnik.Życzeń gospodarza nie pamiętam - czyżbym miała już taką sklerozę - synowa gdy przyjechała w południe z zakupów powiedziała tylko , ten kwiat w doniczce jest do mamy. Kilka dni wcześniej mówiłam mu że w zamian dobrej czekolady ma mi kupić w zamian pelargonie bo mam puste doniczki przy fontannie ....niestety nie przekazał tego synowej i musiałam się cieszyć tym co dostałam w zamian.

 

 

 DSC06875.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC06878.JPG

 

 

page.jpg

 

DSC06887.JPG

 

 

DSC06810.JPG

 

 

DSC06888.JPG

 

 

Dzisiaj kiedy syn przyjechał na obiad z wnukiem aż się przestraszyłam..........  Kamilo   miał opatrunek na głowie. Pytam się co się stało : Alex - uderzył mnie przez przypadek rogiem klapy z bagażnika bo nie widział , myślał że już odszedłem i trzeba było jechać na pogotowie z babcią by założyli szwy.........są trzy , do wesela się zagoi przecież. Na każdym kroku trzeba uważać bo do nieszczęścia szybko można doprowadzić. Zjedli obiad ........syn wypił kawę i przed 16.00 znikli nawet nie wiem kiedy - wnuk tylko pod nosem coś wymamrotał nawet nie zrozumiałam co , ale po jakimś czasie dotarło do mnie że chyba powiedział --------- już jadymy.

 

 DSC06893.JPG

 

 
DSC06896.JPG

 

 DSC06890.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC06901.JPG

 

Muszę się wam pochwalić ale może od początku zacznę ........parę miesięcy temu dostałam telefon z propozycją spotkania , dzwoniła pani , która chciała ze mną przeprowadzić wywiad. Dwa tygodnie po tej rozmowie doszło do spotkania i krótkiej rozmowy ....miałam czekać na informację która miała być przesłana pocztą. Myślałam że zapomniano o tej rozmowie aż tu wczoraj otwierając skrzynkę czytam - że artykuł ukazał się w ostatnim numerze  RELAKSU    zaraz też wysłałam siwego do kiosku po czasopismo - wszystko okej tylko ten uśmiech nie jest mój ale można to przeżyć .

 

 DSC06825.JPG

 

 

DSC06841.JPG

 

 

DSC06933.JPG

 

 

page.jpg

 

 DSC06879.JPG

 

 

DSC06816.JPG

 

 

 

 

page.jpg

 

 

3 (2).JPG

 

 

page.jpg

 

 

2.JPG

 

 

page.jpg

 

 DSC06812.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA W RACIBORZU.

czwartek, 24 maja 2012 23:12

 

 

WIKIPEDIA O KOŚCIELE W RACIBORZU....


 

 

W Raciborzu miało być zwiedzane muzeum więc od parkingu gdzie stał nasz autokar trzeba było przez most przejść pieszo w kierunku rynku a kiedy tam za grupą prawie dotarłam już siły nie miałam iść dalej. Prawie ponad połowa grupy skręciła w prawo do muzeum a ja poszłam szukać cienia by odpocząć - znalazłam go na schodach tego właśnie kościoła .................. Siedziałam już chwilę kiedy to  starszy pan mnie zaczepił czy nie trzeba pomóc - musiałam okropnie wyglądać - kilkuminutowa rozmowa - są jeszcze ludzie w dzisiejszych czasach co  obchodzi ich los innych , ja myślałam  że takich już nie ma ale starsze pokolenie ma to chyba we krwi bo na młodych nie ma co liczyć. Grupa za niedługo wracała ..........okazało się że muzeum w poniedziałek było zamknięte - dobrze że nie poszłam tak jakbym to wyczuła. Kościół piękny ale wnętrze można było tylko zobaczyć przez zamkniętą kratę w przedsionku kościelnym . Ta gotycka podominikańska świątynia stoi przy samym Rynku , interesująca jest w niej barokowa kaplica ale nie miałam jej okazji zobaczyć. Przed kościołem kiedy siedziałam na schodach po mojej prawej stronie stała rzeźba Jana Nepomucena - pochodząca z 1720 roku , jest jedną z wielu figur stojących w Raciborzu bo tego czeskiego męczennika  otacza się  tutaj wielką czcią.

 

 

 

 

Na ścianie kościoła widniała tablica....Kościół św. Jakuba - plan jego budowy podjęto w 1258 roku. Z założenia miała to być świątynia klasztorna konwentu braci dominikanów , odbudowana po pożarze z 1300 roku. Nekropolia Piastów górnośląskich , kryjąca szczątki Mieszka Otyłego oraz jego brata Władysława. XIII wieczny korpus nawy ma czteroprzęsłowe prezbiterium oraz wieżę. Podczas odbudowy po pożarze w 1574 roku wprowadzono renesansowe sklepienia. W XVII wieku zmieniono układ przestrzenny nawy głównej - odcięto przęsło wschodnie , dodano dwa kwadratowe filary i utworzono kaplicę grobowa rodziny Gaszyńskich , przykrytą sklepieniem z kolebkowymi lunetami i bogatą dekoracją stiukową z lat 1635 - 65. W 1874 roku kościół przebudowano w stylu pseudo romańskim zachowując wiele elementów gotyku. Do ściany północnej prezbiterium przylega fragment dawnego krużganka klasztornego........................tyle się dowiedziałam resztę proszę sobie doczytać w linku jak kogoś ten kościółek interesuje. 

 

 

 

 

 

GARNEK.PL        YOU TUBE           SLAJDZIK           FACEBOOK MARIA

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Żabi koncert.......w Wojnowicach pod Raciborzem.

środa, 23 maja 2012 23:17

//

 

DSC05113.JPG

 

_DSC5233.JPG

 

Byłam na wycieczce ale o niej może napiszę w późniejszym czasie - by te notki nie były monotonne mały żabi przerywnik wstawiam. W małym pałacyku w  Wojnowicach koło Raciborza cała nasza grupa miała ostatni wycieczkowy przystanek - tu mieliśmy obiad - kawę i ciasto - i jeszcze mały dodatek........no i miły odpoczynek w parku wśród drzew i zieleni. Ale główną atrakcją przez cały kilkugodzinny pobyt w tym miejscu był rechot żab , który było nawet słychać spory kawał od stawu w którym żaby przebywały. Czym głośniej ludzie siedzący na tarasie przy oczku rozmawiali tym głośniej rechotały żaby ..........nieraz nie było słychać co druga osoba mówiła bo zagłuszały mówiącego. A nie macie pojęcia ile było uciechy w podglądaniu a jaka dyskusja ..........w tym wieku emerytalnym nawet niektóre osoby były zaskoczone żabim seksem.

 

_DSC5236.JPG

 

 DSC05146.JPG

 

DSC05116.JPG

 

DSC05142.JPG

 

_DSC5234.JPG

 

_DSC5235.JPG

 

DSC05113.JPG

 

DSC05110.JPG

 

_DSC5297.JPG

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY         

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 013  

Czas ucieka dzień po dniu

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597013
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa