Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 046 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Wystawa..........." GŁOS PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN " w Orzeszu.

sobota, 30 kwietnia 2011 11:54

 DSC09691.JPG

 

 

DSC09692.JPG

 

Strona - Głos Prześladowanych Chrześcijan.

 

 

DSC09693.JPG

 

 

DSC09694.JPG

 

 

Na otwarciu wystawy niestety nie byłam.....otwarcie było w sali restauracji AMARO w dniu 9.04.2011 - od tego czasu już minęło sporo czasu. Wystawa ta była po otwarciu również do zobaczenia przez następny tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu i dopiero tam ją zobaczyłam - gdy mieliśmy spotkanie grupy fotograficznej. W sposób przekrojowy obrazuje problem prześladowania naśladowców Chrystusa we współczesnym świecie. Wystawa ta doskonale się nadaje do przybliżenia tej tematyki osobom świadomie wierzącym jak i tym , którzy nie uczęszczają do kościoła. Poniższe teksty przygotował ; Zbiór Chrześcijan w Orzeszu - ja znalazłam ten teks na stole między innymi broszurkami. Pod każdym zdjęciem jest link , który powiększa raz jeszcze tylko trzeba kliknąć w zoom.

 

 

 DSC09695.JPG

 

 

 DSC09696.JPG

 

Czy wiesz, że :  chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną we współczesnym świecie , szacuje się , że tylko w XX wieku , w wyniku prześladowań religijnych , zginęło więcej chrześcijan , niż w poprzednich dziewiętnastu stuleciach. Każdego dnia ponad 200 milionów chrześcijan w 60 krajach świata doznaje prześladowań a 60% przypadków to dzieci. Każdego roku , ze względu na wiarę , ginie ok.160.000 chrześcijan a skala prześladowań się powiększa. Obecnie setki tysięcy ludzi doznaje aktów przemocy tylko dlatego , ze są chrześcijanami. zakres przemocy obejmuje morderstwa, sprzedaż w niewolę , więzienie , torturowanie, groźby i dyskryminację.

 

 DSC09697.JPG

 

 

DSC09698.JPG

 

 

Czy myślałeś o tym, że: mieszkamy w "chrześcijańskim" kraju," chrześcijańskiej " kulturze, hołdujemy " chrześcijańskim" wartościom i " chrześcijańskiej " tradycji. Z oddali patrzymy na prześladowania chrześcijan i zwykle nie zastanawiamy się , co też posiedli, co pozwala im wytrwać do końca ? Skąd biorą siłę? Jakie mają motywacje? Czy nie czas na to by: zastanowić się , co mogę zmienić w swoim życiu , by moje chrześcijaństwo nie ograniczało się do biernego tkwienia w martwej tradycji, by było żywe i realne(?) Podjąć decyzję: Tak , chcę być chrześcijaninem , to znaczy naśladowcą Chrystusa ! Nie chcę dalej prowadzić życia bez Chrystusa.....

 

 

DSC09699.JPG 

 

 DSC09700.JPG

 

 

Ma wiara się ostoi i gdy świat runie. Ma wiara przetrwa nawet ziemski czas. Ma wiara pomoże wszelkie próby znieść. A w chwilę pokus wzrok pomoże w gorę wznieść. Ma wiara wsparta jest na Wiecznej Skale i zniszczyć jej nie zdoła nic. Z tą wiarą się nie boję żadnych niebezpieczeństw. Wszak żyje Pan i ja z nim będę żyć. To wiarą mą. Ma wiara przeszła przez ognia tą próbę i nie zachwiała się w jaskini lwów. Ma wiara także otworzyła więźniom drzwi. Sprawiła , że po morskich falach ufnie szli. Ma wiara większa jest niż piekła moce. Grzesznika wyrwie z szponów ich żadna siła przed nią się nie może ostać. Wszak żyje Pan i ja z nim będę żyć. To wiarą mą.

 

 

 DSC09701.JPG

 

 

DSC09702.JPG

 

 

Posyłam Was............... posyłam Was na pracę bez nagrody , na ciężki , twardy i niewdzięczny trud. Na urągania drwiny i obmowy. Posyłam was przydawać do mych trzód. Posyłam was opatrzyć ciężkie rany , pomagać słabym ich ciężary nieść. Pocieszać smutnych , wspomnąć zapomnianych. Posyłam was radosną głosić wieść. Posyłam was na krańce tego świata , gdzie w samotności serce nieraz łka. Zostawić każę matkę, ojca, brata. posyłam was gdzie wszystkim będę Ja. posyłam was do serc od złości twardych , do oczu ślepych i do krwawych rąk. Gdzie trzeba serc gorących i ofiarnych. Posyłam was skosztować moich mąk." Tak jak Ojciec mój posłał mię, tak i Ja was ślę! "

 

 

 DSC09703.JPG

 

 

 DSC09704.JPG

 

 

Podaj mi swoją dłoń................ spoza więziennych krat , ze spalonych domów płynie cicha pieśń niewinnej krwi. Łagodna jak szum, nie do łamanej trzciny. Drąży skałę , kamiennych serc. Czy słyszysz ten głos ? Sierot płacz wiarę Jezusa i wdów , skargę wypędzonych ? Czy widzisz ból ich świeżych ran ? Uciskani są , wciąż prześladowani,ale błogosławią , wybaczają , modlą się za cały świat , za cały świat.Spoza więziennych krat, z ruin kościołów płynie cicha pieśń , niewinnej krwi. Pełna miłości , dla prześladowców i pełna odwagi w obliczu zła. Czy słyszysz ten głos ? Wołanie tych co giną , za wiarę Jezusa. Odchodzą wpatrzeni w Jego twarz. Miłość i nadzieja , oświetla mrok cierpienia. Oni czekają na twej modlitwy dar. Na twoją dłoń. Podaj im swoją dłoń ! Modlitwy dłoń. Uciskani , lecz nie zrozpaczeni. Prześladowani , lecz nie opuszczeni. Powaleni , lecz nie pokonani. Podaj im swoją dłoń ! Modlitwy dłoń.

 

 

DSC09706.JPG

 

 

DSC09705.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Na rozweselenie dnia - kolory wiosny.

piątek, 29 kwietnia 2011 23:23

 

 

                                  

 

 

 

 

 

GARNEK . PL                 YOU TUBE

 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

Orzesze - stacja PKP - jeszcze nadal czynna.

czwartek, 28 kwietnia 2011 22:02

 DSC09791.JPG

 

 

DSC09798.JPG

 

 

DSC09789.JPG

 

 

DSC09790.JPG

 

Rok temu na tej samej stacji....

 

 DSC09795.JPG

 

 

DSC09834.JPG

 

 

DSC09820.JPG

 

 

Notka którą zaczęłam jeszcze wczoraj pisać  akurat pasuje do wczorajszego dnia bo był to w sumie dzień wspomnień przypominający o tym co działo się rok temu prawie w tym samym miejscu - bo to na tej orzeskiej stacji dowiedziałam  się o tragicznym wypadku  Tomka..... szok , niedowierzanie towarzyszyło wszystkim do końca naszej dworcowej sesji  a jednak była to prawda.  Czy przez ten rok coś się na tej stacji zmieniło chyba nie - moim zdaniem podupadła jeszcze gorzej jedyną ozdobą są samosiejki pomiędzy torami , które temu miejscu nadają jeszcze jakiegoś uroku. Bałagan jeszcze większy niż rok temu - wokół śmietnisko gruzu , blach, rupieciarnia na całego ale cóż się dziwić jak to obraz wielu innych stacji na śląsku. A odznaką życia na tej stacji są od czasu do czasu przejeżdżające pociągi , których z roku na rok jest coraz to mniej. Zdjęcia pochodzą z sobotniego spaceru na który się wybrałam  z koleżanką garnkową  dwa tygodnie temu ...................to właśnie tam postanowiliśmy się wybrać..................tym razem też była mała sesyjka ale inna od tej rok temu no i było pozwolenie na publikację.

 

 

 DSC09806.JPG

 

 

 DSC09836.JPG

 

 

DSC09817.JPG 

 

 

Cały wczorajszy dzień miałam labę ...........dzień odpoczynku można by było to tak określić bo jak rano wyruszyłam na rowerze w stronę Orzesza to wróciłam dopiero późnym wieczorem. Ta pierwsza rowerowa wycieczka była udana , buty zostały wymienione - pani nie robiła żadnego sprzeciwu - ale nie było tym razem wyboru wiec moje zadowolenie z tej wymiany jest nie za bardzo. Kilka skalniaków zakupiłam bo na kwiaty do donic chyba jeszcze troszkę czasu .......nie chcę zmarnować pieniędzy jak inne lata bo wszystko kiedyś mi już dwa razy pomarzło a i za dwa tygodnie na pewno będą tańsze a mnie potrzebne jest sporo sztuk by zagospodarować wszystkie donice.

 

 

 DSC09815.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC09841.JPG

 

 

Z rowerem pieszo na Górkę Wawrzyńca się wygrzebałam a dalej już dojechałam do siostry .............gatka szmatka o wszystkim i niczym .......wspólne odwiedziny u znajomej - kawa na wolnym powietrzu wśród ogrodowego zacisza czas szybko zleciał i to  tak szybko , że znowu trzeba było się wybrać w drogę powrotną do domu.  Jeszcze tylko spacer w to miejsce gdzie zginął Tomek by zaświecić znicz .................chwila zadumy..........spojrzałam na te cztery stojące obok krzyża znicze i pomyślałam sobie ,że chyba tylko rodzina pamiętała o rocznicy.

 

 

DSC09801.JPG

 

 

DSC09846.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC09833.JPG

 

 

DSC09827.JPG

 

 

DSC09826.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Mój wiśniowy raj................

środa, 27 kwietnia 2011 23:10

 DSC00125.JPG

 

 

 DSC00129.JPG

 

 

Dzisiaj przy wiejącym wietrze płatki kwiatów wiśni sypały się wokół drzew więc by się nie spóźnić musiałam chociaż  przez moment je utrwalić na pamiątkę .......bo za parę dni płatki się posypią jeszcze mocniej i nie będzie już co podziwiać. Na swojej ogrodowej działce mam trzy takie drzewka wiśni są jeszcze młode mają zaledwie parę lat - ciekawa jestem czy w tym roku będą owoce bo przecież jest poważny problem z pszczołami , które zapylają kwiaty............te pożyteczne owady giną coraz częściej całymi ulowymi rojami. Krajem Kwitnącej Wiśni jest przecież Japonia i jest to chyba trafne określenie bo tam drzewa wiśni tylko kwitną i nie owocują tak jak u nas.....jest to na pewno inna odmiana. Widok takiego wiśniowego sadu chyba przykuł by oczy każdego , nawet gdy nie jest miłośnikiem przyrody. Drzewa mają bardzo dużo kwiatów oby tylko było tak dużo owoców - bo znowu by była wiśniowa naleweczka...............ha..ha

 

 

 DSC00123.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC00133.JPG

 

 

Napracowałam się dzisiaj strasznie ..........pomagałam siwemu równać teren na ogrodzie przy samym domu bo będziemy kłaść może już w piątek kostkę na około 70 cm wokół dwóch ścian domu. Trzeba utwardzić jeszcze teren .....nasypać piasku, zrobić poziomy ale jutro już nie będzie miał małżonek ze mnie pożytku bo wybieram się na orzeskie targowisko oddać zakupiony towar bo jest felerny. A potem do siostry na kawę i poświąteczne pogaduchy bo została pierwszy raz babcią - urodził się chłopak - będzie już miał ze dwa tygodnie......................gratulacje - musisz to kiedyś oblać koniecznie. Mam zamiar jutro pierwszy raz w tym roku wyruszyć na rowerze , mam nadzieję że dam radę bo czuję się od dwóch dni lepiej w końcu ruch jest dla mnie wskazany ale waga nie chce spaść nawet o kilogram do tyłu. Dziękuję za miłe słowa skierowane pod moim adresem ........tym bardziej cieszą bo napisał je mężczyzna .

 

 

DSC00134.JPG

 

 

DSC00161.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Jaśkowickie koniki - czyli Tina i Kortina.

wtorek, 26 kwietnia 2011 11:10

 

 


Miałam dzisiaj znowu poważny problem z notką a w dodatku jeszcze i z połączeniem internetowym i jeszcze nie wiem czy będzie wszystko dobrze działało  bo tak namieszałam w tym moim systemie przez  parę godzin sprawdzając wszystko, że nie wiem czy to dobrze zrobiłam. Grunt że wszystko już działa .............straciła mi się karta sieci internetowej a o pomoc syna nie prosiłam bo do tej pory z nim nie gadam więc byłam zesłana tylko na własne siły. Najpierw wysiadła mysz bezprzewodowa nawet zmiana baterii nie pomogła .............na dodatek na klawiaturze kursor też nie działał i nic nie szło zrobić nawet zamknąć systemu. Mówię do wnuka zajedź do Orzesza i kup myszkę taką z kabelkiem  - usłyszałam tylko że nie pojedzie ..........potem siwy go prosił bo by sam  pojechał ale  był zajęty malowaniem grzejnika w łazience.....padła ta sama odpowiedź ........w końcu odstawił malowanie przebrał się a tu wnuk przyszedł na dół i gada  że pojedzie bo mu ojciec kazał. Podziękowałam tylko ale za to usłyszałam odpowiedź : już się mnie więcej o nic nie proś - myślałam że rogaty we mnie wskoczy. Siwy pojechał i przywiózł mysz a ja grzebałam w tym komputerze  do tej pory aż cosik wyszło......nawet system przywracałam dwa razy - grzebałam tyle godzin a to było takie proste - tylko nacisnąć dłużej jeden guzik na klawiaturze i sięć bezprzewodowa wróciła - tak przynajmniej się mnie wydaje.

 

 

Te koniki mogę obserwować prawie codziennie gdy wyjdę za bramę domu bo pasą się zaraz po przeciwnej stronie ulicy...........raz są od samego rana innym razem znowu troszkę później ale codziennie się pasą na łące i zajadają zieloną trawę. Tina to jak się nie mylę jest czarniejszą klaczą i ma 12 lat a jej towarzyszka o imieniu Kortina ma lat 8 ...............imiona zostały im nadane przez poprzednich właścicieli. Jest jeszcze jednoroczny ogier ale nie wychodzi na to pastwisko tylko jest w okolicach domu bo jest po zabiegu i rany muszą się najpierw zagoić. Ta żółta taśma , którą widać na jednym zdjęciu jest pod napięciem ..............jest ono nieraz włączane by koniki się przyzwyczaiły i nie uciekały z pastwiska.

 

  

Święta i już po świętach a pogoda była nie specjalna bo ciągle jak nie kropił deszcz to padał pół dnia - nawet na spacer człowiek nie miał ochoty przy takiej niepewnej pogodzie .................spędziłam je w domu - przyjechał syn z wnukiem na obiad - pogadał , posiedział parę godzin i odjechał w drugi dzień przyjechał jeszcze później ........i znowu było tak samo a na górze przez całe święta byli goście - nawet wszystkich nie widziałam.........................przyjęłam za to kilku odważnych śmiałków w lany poniedziałek ale tylko kazałam się polać perfumami a nie wodą .......dobrze że ta tradycja u nas nie zanika chociaż nie wszystkim się to podoba. Za polanie odwzajemniłam się słodyczami bo dawanie pieniędzy  nie popieram...................miałam kilka zapachów na sobie. Wnuk natomiast lał wodą tak ,że podłoga była mokra i ja tak samo - więc za takie polewanie nic nie dostał i była dzisiaj reakcja na moją prośbę ..........było minęło ale niesmak odpowiedzi pozostał .

 

 

 

 

GARNEK . PL                   YOU TUBE

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 218  

Czas ucieka dzień po dniu

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597218
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa