Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Kościół pw.Dobrego Pasterza w Istebnej

wtorek, 29 marca 2011 14:09

  

KOŚCIÓŁ RZYMSKO - KATOLICKI P.W. DOBREGO PASTERZA

 

 

 
Camera
DiMAGE G600
Focal Length
8mm
Aperture
f/2.8
Exposure
1/60s
ISO
50

 

Miałam okazję zwiedzić ten kościół trzy lata temu przejeżdżając przez Istebnę z wycieczką było to bardzo krótkie zwiedzanie - na pewno do tej pory nic się tam nie zmieniło. Przypomniałam sobie o tym wczoraj kiedy to szukając innej informacji natrafiłam na małą wzmiankę o Stelmachu i starym cmentarzu przy kościele. Myślę sobie gdzie to było ......przecież stałam przed jego pomnikiem gdzieś przed kościołem a ktoś z wycieczki opowiadał o tym człowieku. Moja pamięć ostatnio  nieraz płata mi figle ale myślę sobie przeglądnę zdjęcia z tego okresu to morze znajdę i przypomnę sobie gdzie to było..............bo studiowanie życiorysu nic mi nie dało. Jedno zdjęcie naprowadziło mnie na miejscowość .....potem przejrzałam kościoły i wszystko było jasne że to kościół w Istebnej.

 

 

 

 


 

 

Kościół rzymsko - katolicki w centrum Istebnej   powstał w latach 1792 - 1794 roku na wcześniejszym miejscu drewnianej kaplicy  dopiero po rozbudowie , która nastąpiła w pierwszej połowie XX wieku a było to w latach 1928 - 1929  świątynia ta zyskała swój obecny wygląd. Przypominam sobie że wchodząc  głównym  wejściem do kościoła przed nami była jeszcze inna wycieczka śpieszno było każdemu bo na dworze rozpadał się deszcz ale tylko na krótko. W kościele nie świeciła ani jedna lampa - było tyle tylko światła co przez okna kościelne a ja podziwiałam piękne polichromie , chrzcielnicę w kształcie muszli  i nawet pamiętam że zajrzałam przez kolorowe okno czy już przestało padać. Kościół jest trójnawowy znajdują się w nim rzeźby i malunki miejscowych artystów m.in. Jana Wałacha i rodziny Konarzewskich. Sklepienie sufitu w tym kościele jest wymalowane w pięknych freskach a sama ambona była w kształcie łodzi żaglowej. 
Camera
DiMAGE G600
Focal Length
8mm
Aperture
f/2.8
Exposure
1/8s
ISO
50 

Paweł Stalmach ( 1824 - 1891 ) działał na Śląsku Cieszyńskim w drugiej połowie XIX wieku. Był dziennikarzem i publicystą , społecznikiem. Związany był z takimi pismami jak " Tygodnik Cieszyński " i " Gwiazda Cieszyńska . Stalmach pisał również poematy i prace słowianoznawcze - zajmował się problematyką narodowościową Górnego Śląska i przyczynił się do powstania na Śląsku Cieszyńskim rożnych organizacji i instytucji narodowych.

 

 

 

To tu właśnie idąc w kierunku kościoła po prawej  stronie znajduje się niewielki park z drzewami, które są bardzo stare - niektóre liczą nawet do 300 lat. Część tego parku zajmuje zabytkowy  stary cmentarz istebniański  założony został w połowie XIX wieku ale mnie się wydawało że jest starszy. W ten dzień co tam byłam brama tego starego cmentarza była zamknięta ale udało mi się znaleźć link i zobaczyć dosyć sporo zdjęć. To właśnie przed tym cmentarzem stoi pomnik Pawła Stalmacha a na cmentarz przechodzimy przez piękną kutą bramę zdobioną przez dwa piękne Anioły.....................


 

 

 

 
Camera
DiMAGE G600
Focal Length
8mm
Aperture
f/4.7
Exposure
1/125s
ISO
100 

GARNEK . PL                 YOU TUBE

 


Podziel się

komentarze (10) | dodaj komentarz

Wiosna kalędarzowa już jest........

poniedziałek, 28 marca 2011 10:14

DSC06862.JPG

 

 

Witam.........do mojego laptopa nie zaglądałam trzy dni i teraz wiem ,że bez kompa też można żyć. W połowie zeszłego tygodnia zdenerwowałam się okropnie a skutkiem tego była utrata głosu - mówiłam przez dwa dni szeptem a niektórzy nie mogli nawet w to uwierzyć. " Jak to, straciłaś głos ?! Chyba tylko na chwilę ........może na Siwego głośno krzyczałaś , a może zaniemówiłaś dla pozoru, myśląc sobie : a niech się troszkę pomartwią "...... zdenerwowałam się nad znajomą i to w tym samym dniu w dodatku nie nad jedną - tak nieraz bywa. Chciałam Wam podziękować za pamięć i życzenia urodzinowe było tego troszkę i tutaj pod poprzednim wpisem i na Facebooku , były i życzenia mailowe i dwa sms..............(na te co liczyłam wcale nie przyszły).......wszystkim dziękuję i informuję że znowu jestem starsza o jeden roczek.

 

 DSC06861.JPG

 

 DSC06863.JPG

 

Moje urodziny przypadły w piątek..... w ten dzień tygodnia jak nic nie wypadnie mamy zawsze zajęcia kółka pasjonatów fotografii - to z nimi świętowałam swoje urodziny - byli przekonani chyba że w tym dniu nie będzie mnie na zajęciach ........przyjechałam oczywiście z urodzinowym poczęstunkiem. W sobotę  z zaproszonych gości przyszła tylko do południa sąsiadka a syn wpadł tylko na chwilę z wnukiem , który chyba też nie miał w tym dniu humoru - zjedli obiad , dwie godziny  posiedzieli i odjechali ..........znowu moja złość była górą. Moja siostra natomiast zapowiedziała się dopiero na poniedziałek mam nadzieje że dzisiaj przyjdzie. Remont pokoju Siwy skończył  na moje urodziny , wszystko jest ustawione - firany zawieszone i komputer też jest przeniesiony - kolosalna różnica jest czysto , jasno jest super  - jeszcze tylko trzeba zrobić dwie półki z szafki , która została rozebrana na części i do lampy dokupić nowe klosze.......jak wszystko będzie gotowe to i może się pochwalę........ha..ha...

 

DSC06860.JPG

 

Młodzi z zimowego wypoczynku przyjechali z Austrii dopiero w niedzielne popołudnie , druga babcia przywiozła wnusię i wszyscy razem do późnych godzin wieczornych świętowaliśmy urodziny słuchając opowieści jak tam było .......przyjechali nawet opaleni i zadowoleni z wypoczynku. Przeglądałam zdjęcia tak na szybko , które były robione moim małym aparatem jest parę dobrych zimowych ujęć - może je tutaj pokażę albo na garnku......zobaczymy. Musiałam sobie zrobić przerwę - moja notka znowu została nie dokończona z powodu odwiedzin sąsiadki w godzinach popołudniowych a gdy odeszła  to przyjechała zaraz siostra a za nią za niedługo syn bo miał sprawę do załatwienia  i dom znowu był pełen gości. Potem jeszcze przez przypadek wpadła koleżanka z klasy i przegadałyśmy jeszcze godzinkę i czas znowu przeleciał więc chyba tylko pozostanie mi Was pozdrowić i uciekam do kuchni by pomyć ten cały bałagan po imprezie bo zmywarki jeszcze nie mam ........ale mam ją cały czas na uwadze w najbliższym czasie - tylko muszę się zastanowić jak przy remoncie przemeblować kuchnię.

 

DSC06864.JPG

 

DSC06865.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Jemioła............w mojej miejscowości Jaśkowice.

piątek, 25 marca 2011 0:28

 


Pod jemiołą śnieżnobiałymi kulkami obsypaną,
Stała dziewczyna i patrzyła w stronę nieznaną,
W którą za niedługi moment wyruszyć miała,
Gdzie przyszłość z obcym mężczyzną ją czekała.

Rodzice bezwiednie za mąż ją wydali,
Rękę jej zaraz po urodzeniu przyobiecali,
Zatem nie zważali na córki łzy i troski
Wyprawili hucznie z rodzinnej wioski.

Jemioła pod ciężarem kulek się ugieła,
Dziewczyna tobołek przeznaczenia wzięła,
Ostatnie spojrzenie ku dzieciństwu wysłała,
Wspomnienia najtkliwsze ze sobą zabrała.

Odwróciła zarysowaną smutkiem twarz
I przyjrzała wybrankowi jeszcze raz,
Był tak samo niepewnym jutrem wystraszony,
Jak i pięknością przyszłej żony urzeczony.

Podeszli w milczeniu ręce wyciągając,
Zatopili w głębinach oczu siebie szukając,
Serca zadrgały. Dziewczyna zrządzeniu zaufała,
Jemioła kuleczkami jak ryżem ich obsypała.              
Autor:LudwikaXV

 

 

GARNEK . PL                 YOU TUBE

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

Wystawa malarstwa w MOK Orzesze rodziny Jaśkiewicz z Rybnika.

poniedziałek, 21 marca 2011 13:46

DSC08602.JPG

 

 

Malarstwo rodziny Jaśkiewicz - TV Mikołów.

 

 

DSC08562.JPG

 

 

DSC08580.JPG

 

 

DSC08565.JPG

 

 

Przyzwyczaiłam się już do tych piątkowych spotkań grupy fotograficznej a tu jak na złość spotkanie przepadło ( już nie pierwszy raz w tym roku ) bo sala w której mamy zawsze zajęcia była zajęta - odbywała się tam wystawa malarska. Słyszałam o tej wystawie ale nigdzie na stronach internetowych Orzesza  nie mogłam znaleźć wiadomości lub ogłoszenia na jej temat , wiec zaciekawiona poszłam i to pieszo - to w to piątkowe popołudnie po drodze do Orzesza zastała mnie drogą śnieżyca , na miejsce dotarłam ledwo żywa. Wiem powiecie że ciągle narzekam.........od niepamiętnych czasów żałowałam tego wyjścia z domu bo już po drodze mnie dusiło a po dotarciu na miejsce ( dobrze ze byłam pół godziny przed rozpoczęciem ) długo nie mogłam dojść do siebie tym razem wziewy oraz tabletki  tak szybko nie pomogły.

 

 

DSC08577.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC08576.JPG

 

 


page.jpg

 

 

DSC08637.JPG

 

 

Wystawa odbiegała od tej co ostatnio widziałam w tym samym miejscu ........tematycznie była inna i bardziej weselsza po prostu  była w innym klimacie. Autorzy malowanych obrazów też byli - miałam okazję ich poznać ale nie rozmawiałam z nimi na temat wystawy, była to tylko kilku zdaniowa wymiana słów - nawet  była i telewizja mikołowska - właśnie czekam na relację by link wstawić a tu nic chyba 40 razy wchodziłam od soboty na stronę a wywiadu jak nie ma tak nie ma. Zdjęcia pomniejszone przez program nie oddadzą rzeczywistości kolorów malowanych obrazów - mnie najbardziej spodobał się portret chłopca  z kurczakami i obrazy które przedstawiały widoki łąk ,domów pośród drzew...............wszystkie były ładne - do malowania potrzebna jest chyba cierpliwość i zamiłowanie ........oj musi być i talent bo bez tego chyba się nie da...?

 

 

DSC08582.JPG

 

 

DSC08572.JPG

 

 DSC08583.JPG

 

 

DSC08554.JPG

 

 

DSC08586.JPG

 

 

Rodzina Jaśkiewicz pochodzi z Kurpi na Mazowszu od 26 lat mieszka w Rybniku - sa amatorami malarstwa , nigdy nie uczyli się malowania......to pasjonaci malarstwa - naturalizmu i realizmu. Często odwiedzają swoje rodzinne strony i do tej pory pozostało umiłowanie tamtejszej przyrody. Panią Elżbietę Jaśkiewicz pasjonuje malowanie portretów i scen rodzajowych , swoje pomysły nieraz czerpie ze starych kartek , które są emitowane w internecie. Jak się sama przyznała pierwszy szkic ołówkiem zrobiła w szkole podstawowej - był to portret dziadka - jego charakterystyczna sylwetka gdy siedział przy piecu - wszystkim się podobała i wszyscy poznali że to on. Krajobrazy , kwiaty,leśne klimaty są często tematem ich obrazów bo oprócz Pani Elżbiety maluje także jej syn Marcin - młody chłopak który ma dwadzieścia parę lat...............lubi głównie malować krajobrazy i dawną architekturę. Pani Elżbieta do tej pory lubi malować ludzi i scenki z życia wzięte , kwiaty bo cieszą oko kolorem ( ja natomiast lubię je fotografować szczególnie w macro )  w wolnej chwili sięga za pędzel i oddaje się swojej pasji. Pani Elżbieta również szyje ale tylko na potrzeby domu a w poprzednich latach dużo haftowała i właśnie z tego okresu została ciekawa kolekcja serwetek i poduszek - może kiedyś zostanie wystawiona.

 

 

DSC08578.JPG

 

 

DSC08556.JPG

 

 

DSC08596.JPG

 

 

DSC08617.JPG

 

 

DSC08616.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC08579.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC08603.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

No i mamy nawrót zimy ............a gdzie ta wiosna.....?

sobota, 19 marca 2011 16:44

DSC08668.JPG 

 

DSC08672.JPG

 

Taka zmiana pogodowa chyba nikomu na dobre nie wychodzi , jeszcze wczoraj rano nic nie wskazywało na to, że wieczorem będzie już biało. W piątek zrobiłam sobie spacer i poszłam pieszo do miasta na wernisaż malarski ale o tym jutro......po drodze już zaczął padać śnieg i zawierucha śniegowa była straszna. Nie mogłam w to uwierzyć ..........padało przez całą noc a rano na podwórku patrząc przez okno było biało. Siwy od rana śnieg odgarniał z podwórka do bramy odwykł już od tej zimowej pracy. A ja buty zimowe już wypastowane odstawiłam na drugi rok..............pamiętam lata wstecz kiedy to po ciepłych dniach też przyszedł śnieg chyba było to pod koniec marca. Mieszkałam wtedy jeszcze na osiedlu w Rybniku-  robiąc porządek wiosenny niepotrzebne buty po okresie zimowym zostały wyrzucone na śmietnik - została tylko mi jedna para w której można by było chodzić następną zimę. Przyszedł śnieg też tak niespodziewanie i gdy wróciłam ze sklepu buty zostawiłam pod drzwiami nie pierwszy raz oczywiście ...........chyba się domyślacie - buty zginęły a ja nie mając w czym chodzić w takie zimno musiałam zakupić nowe i to pierwsze lepsze bo wyboru niestety nie było.

 

 DSC08676.JPG

 

 

page.jpg 

 

DSC08681.JPG

 

Rano pospacerowałam sobie po swoim ogrodzie .......kwiaty wiosenne przykryte były warstwą śniegu..........wiosny nie było ani śladu. Tak się zastanawiam ale chyba długo nie będziemy podziwiać tej białej śniegowej pierzynki bo idzie odwilż a rano wszystko możliwe gdy człowiek oczy otworzy może nie pozostanie śladu po tej niespodziewanej zimie. Na naszej głowie cały dom - cisza i spokój w nim gości ......wnusia u drugiej babci a wnuk z rodzicami pojechał do Austrii na zimowe szaleństwa.

 

 DSC08686.JPG

 

 

DSC08701.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC08683.JPG

 

Uśmiechnij się : - może troszkę humorku. 

1 / Na porodówce młody tatuś fotografuje swojego synka to z jednej to z drugiej strony. Położna pyta - To pana pierwsze dziecko ? - Nie trzecie , ale pierwszy aparat.

2 / Prezes i wiceprezes pewnej firmy zatrudnili nowa asystentkę . Przed weekendem, prezes mówi do swojego zastępcy: - Wiesz, trzeba by sprawdzić tę nową ......- jasne zabiorę ją nad jezioro, po powrocie powiem ci co i jak ...- odpowiada wiceprezes. W poniedziałek , na porannej kawce prezes pyta: - No , stary i jaka jest ....? - E ......tam, moja żona lepsza - pada odpowiedź.W  następny weekend nad jezioro wraz z asystentką wyjechał prezes. W poniedziałek, prezes już w drzwiach mówi: - Stary , miałeś rację , twoja żona lepsza.

 

DSC08689.JPG 

 

DSC08715.JPG

 

 

DSC08694.JPG

 

3 / Starszy facet miał poważne problemy ze słuchem już od dłuższego czasu.Poszedł więc do lekarza a ten przepisał mu aparat słuchowy , który wrócił mu słuch w 100 procentach. Po około miesiącu facet wrócił do lekarza na wizytę a ten : - Pański słuch jest doskonały, a pańska rodzina musi być zachwycona. - Och , nic im nie mówiłem , tylko siedziałem sobie cicho jak zwykle i słuchałem rozmów. ale nie jest dobrze bo już trzy razy zmieniałem testament.

4 / Facet na łożu śmierci zwierza się swojej żonie : - Nie mogę umrzeć bez wyznania ci prawdy. Przez całe nasze małżeństwo cię zdradzałem. Te wszystkie wieczory w które niby pracowałem , spędziłem z inną kobietą i to nie tylko z jedną, ale spałem z tuzinami kobiet. Żona spojrzała na niego spokojnie i powiedziała: - A myślisz , że dlaczego podałam ci truciznę.

 

 DSC08687.JPG

 

 

DSC08699.JPG 

 

DSC08700.JPG

 

 

DSC08712.JPG

 

 

DSC08706.JPG

 

5 / Blondynka niechcący zatrzasnęła drzwi samochodu, zostawiając w środku kluczyki w stacyjce. Na szczęście zostawiła lekko uchylone okno. Poszła więc na najbliższą stację benzynowa poprosiła ekspedienta o długi drucik za pomocą którego spróbuje wyciągnąć kluczyk. Po chwili na stację benzynową wpada mężczyzna i śmieje się do rozpuku. Ekspedient pyta co go tak rozbawiło, więc mężczyzna opowiada jak blondynka próbuje drucikiem wyciągnąć uwięziony kluczyk. Ekspedient zauważył , że nie ma w tym nic śmiesznego, że to bardzo dobry pomysł i że pierwszy raz w życiu spotkał tak inteligentną blondynkę. Na to odparł drugi mężczyzna. - Owszem , ale druga siedziała w środku i mówi trochę w prawo, trochę w lewo.

 

DSC08702.JPG

 

 

DSC08703.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 012  

Czas ucieka dzień po dniu

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597012
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa