Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 019 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Opacto Benedyktynów w Tyńcu - wycieczka emerytów z Jaśkowic.

środa, 27 lutego 2013 16:15

_DSC2246.JPG 

 

 

_DSC2255.JPG

 

page.jpg

 

_DSC2259.JPG

 

_DSC2263.JPG

 

page.jpg

 

_DSC2285.JPG

 

_DSC2288.JPG

 

_DSC2307.JPG

 

_DSC2317.JPG

 

page.jpg

 


_DSC2323.JPG

 

 

_DSC2351.JPG

 

page.jpg

 

_DSC2355.JPG

 

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jesienne inspiracje - powiew mrozu czyli pokaz florystyczny Dawida Głodka.

niedziela, 24 lutego 2013 14:25

00.JPG

 

6.JPG

 

Chciałam podzielić się z Wami wrażeniami z pokazu , który odbył się już sporo czasu temu bo 25 listopada 2012 roku,  od tego wydarzenia minęły aż trzy miesiące a ja dopiero dzisiaj przysiadłam do tej notki by się podzielić z Wami wrażeniami z pokazu. Cały ten pokaz odbył się w sali Stowarzyszenia " Piwnica " , która znajduje się w podziemiach probostwa w Woszczycach - odległych od Orzesza o parę kilometrów. Byłam tam pierwszy raz i zrobiło to miejsce na mnie niesamowite wrażenie - dodało ono klimatu całemu przedsięwzięciu Dawida. Myślą przewodnią pokazu, którego autorem był mój znajomy Dawid Głodek a zarazem członek naszej grupy eF były " Jesienne inspiracje - powiew mrozu " - było to pokazanie nam zwykłym ludziom , którzy nie są związani z branżą kwiaciarską ,że kwiaty nie muszą być skomponowane tradycyjnie , że ich układ i kompozycja może nas zaskoczyć i to bardzo tak jak mnie.

 

7.JPG

 

gggg.JPG

 

ALBUM ZDJĘCIOWY Z POKAZU.......

 

12.jpg

 

DSC06416.JPG

 

15.jpg

 

Cytat z gazety Orzeskiej : " Dawid to doskonały przykład na to ,że w życiu warto być kreatywnym i rozwijać swoje pasje - komplementuje Dawida Głodka Agnieszka Winkler, projektantka mody , która pomagała Dawidowi zorganizować pewne elementy jego autorskiego pokazu."   Dawid mówi o sobie " W moich bukietach jesień symbolizowały suszone rośliny, które otaczają mój dom i okolicę oraz różne kwiaty, natomiast zima zgodnie z motywem przewodnim pokazu ukryta była w metalowych elementach, sztucznym śniegu oraz akrylowych kryształkach "

 

 1.JPG

 

xxx.JPG

 

050.jpg

 

ww.JPG

 

 

Dawid wokół siebie miał dużo pomocnych osób , które pomagało mu podczas tej imprezy jedną z nich była Ewelina Filipiak - fryzjerka z Zawiści, która zaprezentowała niecodzienne fryzury, pięknie połączone z tematem pokazu czyli kwiatami. To właśnie na tym pokazie poznałam panią Ewelinę i nawet już korzystałam z jej usług ale u siebie w domu bo raz w tygodniu kiedy się wcześniej umówi - dojeżdża do domu klienta. Pani Ewelina od niedawna prowadzi swój salon, ale ma już dużą renomę i rzeszę wiernych klientów a każdy z nich traktowany jest indywidualnie i strzyżony wedle własnego życzenia...............następnym razem pojadę na miejsce i zrobię przy okazji mały reportaż a będzie to niebawem.

 
DSC06328.JPG

 

dd.JPG

 

rrrrrrrrrrrrr.JPG

 

 

Kasia Miguła z naszej grupy eF  była głównym punktem wieczoru a raczej jej wizytowa kreacja - czyli suknia zaprojektowana przez Dawida........sama byłam w ciężkim szoku  gdy tą suknię pierwszy raz zobaczyłam. Była cała wykonana na bazie gałązek  ( takich z których robi się miotły ) i poprzypinanych wcześniej ususzonych kwiatów - efekt piorunujący - zresztą Dawid ma zawsze ciekawe pomysły. Do sukni był uszyty zielono - pomarańczowy gorset , który był wykonany z filcu przez panią Agnieszkę Winkler. Piękna fryzura upięta w kok i udekorowana kapeluszem uczesanym z włosów liści i kwiatów dodała jeszcze większego efektu kreacji - Kasia spacerowała w tej sukni po pomieszczeniach jak dama....tego wieczoru wszystko było wyjątkowe. Dawid opowiadał nam podczas próby , że suknia była bardzo czasochłonna a jej wykonanie zajęło mu ponad dwadzieścia godzin.

 

11.jpg

 

DSC06331.JPG

 

169.jpg

 

DSC06523.JPG

 

Pomocna była też pani Magdalena Czajka , która już dwie godziny przed samym pokazem robiła modelkom odpowiedni makijaż pasujący do bukietu. Bo w pokazie Dawida wzięło udział dziewięć modelek z tego co naliczyłam , większość z nich miała w tym dniu swój debiut i byli to  znajomi Dawida , więc koszta całej tej imprezy były mniejsze. Najmłodsza z nich modelka, Dominika Kostka miała zaledwie dziesięć lat (w razie czego Kasia mnie poprawi ) i bardzo przeżywała swój pierwszy publiczny występ przed tak dużą widownią , która się zgromadziła w " Piwnicy ". Ale moim zdaniem świetnie sobie poradziła i może w przyszłości zostanie modelką - czas pokaże.

 
DSC06522.JPG

 

tt.JPG

 

kkk.JPG

 

ggg.JPG

 

8.JPG

 

 

Nie ma jak to opisywać wszystko na bieżąco , miałam zrobionych parę notatek ale gdzieś się przez ten czas do opublikowania zawieruszyły , miałam wszystkie nazwiska modelek , może jeszcze kiedyś je dopisze. Muszę jeszcze nadmienić , że współorganizatorem wydarzenia była Kwiaciarnia Kolorowa Kraina Skarbów z Orzesza - Zawiści, tam można na co dzień zakupić podobne - niecodzienne kompozycje kwiatowe - skrojone na miarę. To właśnie córka pani Kasi była tą najmłodszą modelką. Ma nadzieję , że dzięki tym moim nie najlepszym zdjęciom na chwilę chociaż będziecie się mogli poczuć tak - jakbyście tam byli.

 

nnnn.JPG

 

_DSC6280.JPG

 

aaaaa.JPG

 

Od lewej : Kasia Miguła , Agnieszka Winkler , Ewelina Filipiak , Magdalena Czajka , Dawid Głodek


 

 

GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Relacja z koncertu charytatywnego -

środa, 20 lutego 2013 0:11

 

PRZYGOTOWANIA DO KONCERTU.

 

 

W końcu się zmobilizowałam  -  prawie trzy tygodnie minęło od tego koncertu a ja dopiero zaczynam go powoli publikować bo wcześniej jakoś człowiek czasu nie miał , bo to przecież nie pięć minut by było gotowe . Niektóre osoby z mojej miejscowości , które nie były na tym koncercie ciągle się dopytywały kiedy .............więc już jest pierwsza część. Dziewczyny miały dwa spotkania przed koncertem , ustalano jak mają się poruszać  na scenie i dokąd mogą przejśc przez salę bo tym razem krzesła były pierwszy raz ustawione w inny sposób. Postanowiłam to jakoś podzielić tematycznie a ostatnia notka będzie całym podsumowaniem tej pierwszej udanej charytatywnej imprezy i wtedy dopiero zdradzę uzbierane pieniążki. Zdjęcia w dwóch slajdach wszystkich   modelek są autorstwa Łukasza Podkowika z Orzesza.

 

 

 

 

 

 

 

SLAJD ZDJĘCIOWY Z POKAZU MODY ŚLUBNEJ NA KONCERCIE..

 

 

SLAJD ZDJĘCIOWY Z POKAZU MODY AGAWIN NA KONCERCIE

 

 

 


 

 

 

GARNEK . PL                 YOU TUBE                 MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Miejska Placówka Muzealna w Mikołowie -

środa, 20 lutego 2013 0:01

 

 

Notka podwójna do zamiany.

 

 

 

 

 

Była już pierwsza notka plenerowa o mikołowskim cmentarzu teraz kolej na muzeum bo tam też zaprowadził nas przewodnik. Placówka muzealna mieści się w budynku Urzędu Miasta w pięknej przedwojennej willi w Mikołowie . Muzeum znajduje się na pierwszym piętrze i można tam zobaczyć przeróżne rzeczy związane z dawną historią tego miasta. Jest to pierwsze w mieście muzeum miejskie które powstało z oddanych przez mieszkańców pamiątek rodowych . Są tam stare dokumenty , fotografie, książki , czasopisma i pierwsze wydania śpiewników i modlitewników w języku polskim - zostały wydrukowane w drukarni Karola Miarki - lata 1904 - 1922 roku  taki widać napis na niektórych dokumentach.

 

 

 

  

Można zobaczyć fragmenty naczyń szklanych z mikołowskiego rynku , które zostały wykopane podczas badań archeologicznych , drewniane rury wodociągowe z przełomu XVIII i XIX wieku. Jest też pomieszczenie w którym urządzono ekspozycję jak wyglądało mieszkania okresu międzywojennego są tam stare meble , stroje , obrazy , naczynia........no i dużo rzeczy jeszcze nie utwaliłam. Nigdzie nic nie mogłam znaleść na temat tego muzeum ,nawet w przewodniku po mieście Mikołowie , który dostaliśmy zaraz na początku pleneru  nie ma ani jednej wzmianki. Otwarcie tej Placówki Muzealnej miało miejsce 20.10.2006 roku.


 

    

 

 

 

 

 

 

GARNEK . PL                     YOU TUBE                 MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Piątkowe spotkanie eF z martwą naturą.

niedziela, 17 lutego 2013 0:56

_DSC8693.JPG

 

Zawsze czekam na kolejny piątek człowiek się już do nich przyzwyczaił , jeżeli się dobrze czuję to zwykle jestem obecna.Te piątki stanowią dla mnie odmianę, spotyka się człowiek z grupą młodszych od siebie ludzi - można porozmawiać , wypić kawę. Nieraz ktoś przyniesie jakieś słodkości i realizuje się pomysły po prostu z niczego albo jedzie się na wystawę -  kolejna w następny piątek Tym razem obiektem zdjęciowym miało być różowe tło i każdy z nas miał pod ten kolor coś  przynieść z domu by pasowało.

 

_DSC8682.JPG

 

Nie cierpię tego koloru ........w domu w tym odcieniu raczej zbyt dużo rzeczy nie miałam ale pozabierałam jakieś tam drobne drobiazgi i  inni przynieśli też coś z ubioru bo jedna z młodszych dziewcząt nam pozowała - ale to już inny temat. Kolory na zdjęciach wyszły mi co jeden to inny .......ale lampa błyskowa już zamówiona na dniach chyba przyjdzie , teraz tylko nauczyć się obsługi wraz z aparatem i mam nadzieję , że zdjęcia w naszym studio będą mi wychodzić o wiele lepiej. Bo jak już wiecie nic z naszego sprzętu lampowego nie pasowało do mojego aparatu nawet bez przewodowa bo  ma inne mocowania. Spotkała mnie też w ten miniony piątek miła niespodzianka - nowy członek naszej grupy obiecał mi , że wydrukuje mi instrukcję do mojego aparatu bo niestety kiedy go otrzymałam był on bez takowej książki co się zwie instrukcją.


_DSC8729.JPG

 

e.JPG

 

Kiedy mi ją po tygodniu wręczył byłam zaszokowana troszkę .........................bo ponad dziesięć osób mi to obiecywało już dużo - dużo wcześniej i nikt tej obietnicy nie dotrzymał nie wspominając już o jednej prośbie. Teraz tylko dać do zabezpieczenia folią  i można z niej korzystać w każdej chwili bo to nie to samo co przeglądanie na internecie a wiecie , że mnie już chwyta powoli skleroza. Bardzo jestem tej osobie wdzięczna. Wnusia biedulka ma ospę - tyle dobrze , że to wakacje bo kolejne dzieci może nie będą zarażone. Chodzi po domu i ciągle słyszę .......babcia mnie to gila , gila wiesz podrapie się chociaż troszeczkę. Śmiesznie wygląda w tych białych plamkach.

 

_DSC8741.JPG

 

W tym roku na Babskim Combrze nie byłam .........i chyba jedynym powodem było to , że nikt ze znajomych nie dał znać , że idzie a ja sama wśród obcych ludzi tak jak to zawsze było nie chciałam siedzieć i odpowiadać na pytania dlaczego się nie bawię - znajomi wiedza że powodem jest moja astma. W środę też na kulig z emerytów nie jadę bo ważniejsze jest moje zdrowie bo po tym zapaleniu płuc mogę powiedzieć , że jeszcze do siebie całkowicie nie doszłam.

 

_DSC8749.jpg

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 191  

Czas ucieka dzień po dniu

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597191
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa