Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Babski Comber 2012 w mojej miejscowości Jaśkowice.

środa, 29 lutego 2012 11:21

 _DSC9246.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC9327.JPG

 

 

 

 

 

page.jpg

 

 

_DSC9278.JPG

 

 

Tyle co zaczęłam do południa pisać notkę musiałam ją szybko skończyć z powodu odwiedzin znajomej a potem wyjazd do Rybnika i było znowu po pisaniu.Dzisiaj chyba mi już nic nie przeszkodzi.....dużo by nie brakowało a bym o tym tegorocznym babskim balu zapomniała , opamiętałam się dzień przed imprezą to tak jest jak człowiek ma remont na karku , wnusię i jeszcze inne sprawy to nie sposób o wszystkim pamiętać. Kiedy zadzwoniłam i chciałam potwierdzić swój udział miejsc już nie było ale zawsze można przecież krzesło dostawić do jakiegokolwiek stolika........więc poszłam ale jak zwykle nie przebrana . Powoli zaczęto się schodzić - sala zapełniała się znajomymi osobami i  nowymi twarzami nie mówiąc o rożnych strojach , pomysłów tego roku też nie nie brakowało ale moim zdaniem przebrania zeszłoroczne były ładniejsze .........ale nie mnie to oceniać , to tylko jest moje zdanie. Stoły zastawione różnościami , gdzie i trunków rożnego rodzaju nie brakowało , napoje, wymyślne kanapki - na każdym stole był rożny asortyment konsumpcyjny. Co roku przygrywał zespół dwuosobowy lecz w tym roku  Marcin Biel przebrany za kobietę przygrywał wszystkim bawiącym się na sali sam i też było super tak samo bawiono się jak inne lata........bo to muzyka wpadająca do ucha i tańca.

 

 

 _DSC9177.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC9330.JPG

 

 

 _DSC9192.JPG

 

 

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 1

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 2

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 3

 

 _DSC9205.JPG

 

 

page.jpg

 

 

 _DSC9217.JPG

 

 

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 4

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 5

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 6 KK

 

 _DSC9220.JPG

 

 

page.jpg

 

 _DSC9241.JPG

 

 

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 7

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 8

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 9

BABSKI COMBER 2012 W JAŚKOWICACH - 10

 

 _DSC9279.JPG

 

 

_DSC9391.JPG

 

 

 _DSC9302.JPG

 

 

page.jpg

 

 

_DSC9277.JPG

 

 

 

Ale fajnie , ale fajnie w Jaśkowicach dzisiaj jest .......tak Marcin śpiewał na zakończenie babskiego combru w filmiku 10 - ja zapraszam do obejrzenia wszystkich nie musi to być od razu ale co jakiś czas można do tej notki wrócić lub w linku na YOU TUBIE zobaczyć jak bawią się Jaśkowice. Ja niestety w tych szalonych tańcach nie brałam udziału z powodu jak wiecie mojej astmowej choroby - raz tylko zatańczyłam i miałam dosyć więc byłam tylko obserwatorem .Już wszystkim wiadomo że " Babski Comber " - to stara tradycja a czym jest tradycja - jest przecież dziedzictwem przeszłości , które jest utrwalane w naszej pamięci i przekazywane młodszemu pokoleniu. A tradycja u nas w Jaśkowicach sięga prawie ponad stu lat - to przeca szmat czasu. Dawniej kobiety spotykały się u nas wcześniej przed zabawa by omówić całą organizację i stroje a dzisiaj każdy przychodzi na wyznaczoną godzinę wcześniej zamawiając bilet wstępu. Zabawa ta odbywała się zawsze we wtorek przed środą popielcowa i tak pozostało do tej pory. Dawniej każdy babski Comber rozpoczynał się barwnym orszakiem by z centrum Jaśkowic wspólnie z muzykantami ruszyć na salę - dzisiaj już ta tradycja zanikła .....każdy przychodzi o której mu pasuje.

 

 

 _DSC9298.JPG

 

 

_DSC9348.JPG

 

 

page.jpg

 

 

 _DSC9312.JPG

 

 

Pani Maria Gawlik -  ( organizatorka tej imprezy wraz z zespołem  " Jaśkowiczanie " ) opowiadała mi , że pierwsze Babskie Combry u nas odbywały się w sali u państwa Drewniok - jak się nie mylę to dawna sala przy dworcowym budynku gdzie kiedyś był klub ...........ale ja tego niestety nie pamiętam. Później combry odbywały się w jaśkowickiej OSP, potem w szkole podstawowej a w ostatnim dwudziestoleciu w sali widowiskowej ZREMBU-u a obecnie jest to sala MOK w Orzeszu.......tu już chodzę od kilku lat jak przeprowadziłam się na stałe z Rybnika. Regionalne tradycje dawniej nie dopuszczały by na zabawie byli mężczyźni zawsze bawiły się tylko same kobiety i to zamężne. Ale istniała tradycja , która dopuszczała młodą mężatkę do zabawy. Wieziono ją na zabawę na taczce a na salę wprowadzono na zgrzeble czyli na tzw.łopacie piekarskiej. Było to wkupienie się tej młodej osoby w grono mężatek. A tradycją było to , że na każdej zabawie musiały być kreple - czyli dzisiejsze pączki i coś na ząb. I ta tradycja pozostała u nas do dzisiaj. Ta zabawa ostatkowa organizowana przez kobiety i dla kobiet dzisiaj dopuszcza nawet przebranych mężczyzn na tą zabawę , którzy tak samo się świetnie bawią ale jest ich mała tylko garstka ....przecież zabawa ostatkowa oznacza swawolę.  I tak jak lata wstecz tak i dzisiaj zawsze zabawa kończy się o północy ani minuty dłużej i trwa to już tak od 27 lat....................brawo Jaśkowiczanie.

 

 

 _DSC9315.JPG

 

 

page.jpg

 

 

 

page.jpg

 

 

_DSC9320.JPG

 

 

Dzisiaj znajoma dostarczyła mi zdjęcia z tego naszego combru i w sumie prawdę pisząc nie ma nic co by nadawało się do publikacji......a szkoda bo są naprawdę dobre ujęcia......jak coś poprawię to wstawię w link. Slajdy też szwankują tak samo jak WP........pozdrawiam wszystkich życząc dobrej nocki i zapraszam do polubienia mojego profilu na Facebooku.

 

SKARBY ŻONY DZIADKA JUŻ NA FACEBOOKU - ZAPRASZAM DO POLUBIENIA TEGO PROFILU

 

 

 _DSC9324.JPG

 

 

 

_DSC9434.JPG

 

 

_DSC9338.JPG

 

 

SLAJDZIK Z WYBRANYMI ZDJĘCIAMI Z PODKŁADEM MUZYCZNYM......

 

 _DSC9347.JPG

 

 

 

_DSC9354.JPG

 

 

 

_DSC9413.JPG

 

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

DELOS - kamienista wyspa z tradycją.

poniedziałek, 27 lutego 2012 10:17

 

GRECJA - DELOS........

 WYSPA DELOS - ZIEMIA BOGÓW.

GRECJA - DELOS - INFORMACJE 24 INFO..

DELOS - to pozostałości starożytnego Delos , określonego przez Pindara jako " nienaruszony cud całego świata", chociaż zniszczone i pełne jaszczurek dają pojęcie o wspaniałości tej świętej wyspy, położonej o parę mil morskich na zachód od Mykonos. Starożytne miasto leży na zachodnim wybrzeżu, w płaskim miejscami podmokłym terenie, który wznosząc się ku południu zwieńczony jest górą Kinthos. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na prawie całe Cyklady. Ja ją nazywam kamienistą wyspą bo jest tam tyle kamieni a każdy z nich chyba ma swoją historię.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Październik w morzu miedzią się rozpalił,Posejdon,Eol z okrętowych drzew

Wydobywali żartobliwy śpiew , jak ryba statek nasz nurzał się w fali.

W dali był cypel, na tle nieba ,w dali nierówny kolumn przebłyskiwał rząd.

Reje mnie swoją usypiały grą - w liliowej statek nasz nurzał się fali.

Czy to jest ważne , że to stary chram, że na przylądku - niszczał portych Feba !

Zapamiętałem rząd kolumn i niebo, ku górom gęsta wznosiła się mgła,

Pustynny cypel był jak bochen chleba. To był sen. Bogów tworzyłem w nim sam.

( wiersza Iwana Bunina „W Archipelagu”  przekład - Maciek Froński )

 

 

LWY NA DELOS -

WIKIPEDIA O WYSPIE DELOS.

 DELOS - TAM RODZĄ SIĘ PIĘKNI BOGOWI

CYKLADY DELOS - ARTUR ANUSZEWSKI .

 

MAM SERDECZNIE DOSYĆ JUŻ WP.....

DELOS - ta mała skalista wyspa to ziemia bogów z zarazem to perełka architektoniczna Grecji a jej znaczną część zajmują imponujące ruiny z czasów antycznej Grecji i Rzymu. Są one na równi stawiane z ruinami z Delf czy Olimpii........mitologia mówi , że na Delos Leto urodziła Zeusowi Apolina i Artemidę - dzięki czemu wyspa została zakotwiczona czterema diamentowymi słupami pośrodku Cyklad. Według mitologii greckiej Delos pływała po morzu - dopuki nie została zatrzymana przez Posejdona. On jako władca mórz wybrał wyspę na schronienie dla bogini Leto , która spodziewała się dziecka z Zeusem i musiała uciekać przed strasznie mściwą Herą - ponieważ zabroniła Leto zatrzymać się gdziekolwiek na ziemi. Wyspa ta uważana jest za miejsce mityczne bo jest miejscem narodzin boskiego rodzeństwa Apollina i Artemidy.Na Delos znajdowała się także wyrocznia i świątynia ku czci Apolla - jego sanktuarium przyciągało pielgrzymów z całej Grecji a miasto było kwitnącym portem handlowym .W czasach świetności od około VI wieku p.n.e. było to bardzo ważne sanktuarium a w następnych latach wielkim skarbcem handlowo - komersyjnym i sercem starożytnej Grecji.Na początku I wieku p.n.e. na tej małej wysepce mieszkało około 30 tysięcy osób ale kilkadziesiąt lat poźniej serie najazdów statków pirackich zapoczątkowały stopniowy upadek Delos.W rozległych ruinach dawnego miasta można oglądać mocno zniszczone ulice , świątynie , domy z mozaikowymi posadzkami, teatr do którego nie zawsze wszyscy dojdą , posągi i masę różnych rzeczy.

 

 

 

 

W skład sanktuarium wchodzą trzy świątynie Apollina i jedna poświęcona Artemidzie. Zachowały się też fragmenty olbrzymiego posągu Apollina. Niedaleko znajduje się sanktuarium Dionizosa z kolumnami o fallicznych kształtach i dionizyjskimi fryzami. Taras Lwów z pięcioma posągami gotowych do skoku lwów a poniżej widać Święte Jezioro z palmą, która wskazuje miejsce narodzin Apollina. Pierwsi ludzie osiedlili się tu w trzecim tysiącleciu przed naszą erą. Delos osiągnęła swoją wielką pozycję w czasach hellenistycznych, stając się jednym z trzech najważniejszych centrów religijnych w Grecji i kwitnącym ośrodkiem handlu. Wielu jej mieszkańców wywodziło się spośród bogatych kupców, marynarzy i bankierów przybyłych z Egiptu czy Syrii. Tu znajdowała się arcyważna świątynia poświęcona Apollinowi. Poświęcony mu ołtarz uchodził za jeden z cudów świata. W 86 r. p.n.e. wyspa została zrówna z ziemią, a jej mieszkańców spotkał tragiczny los. Delos już nigdy nie odzyskało dawnej świetności. Kiedy francuscy badacze rozpoczęli tu w XIX wieku prace archeologiczne, znaczenie wyspy zaczęło nabierać kolorów.

 

 

 

Delos, to maleńka wysepka i najmniejsza z wysp archipelagu Cyklady na Morzu Egejskim - to perełka archeologiczna Grecji i tego archipelagu jej powierzchnia wynosi  3,6 km2, i jest położona między wyspami Rheneia i Mykonos, obecnie zupełnie niezamieszkana .  Mieszkają tam tylko strażnicy , którzy pilnują wyspy, gdyż na tej malutkiej wyspie jest zakaz nocowania i przebywania po godzinie 15.00 o tej godzinie też odpływał ostatni prom nie wiem jak jest teraz. Najwspanialsze zabytki Delos obejrzeć można w miejscowym muzeum, bądź w Muzeum narodowym w Atenach. Badania archeologiczne na Delos zapoczątkowali w 1973 r. archeolodzy francuscy. To właśnie za ich sprawą odkryty został bogaty kompleks sakralno-urbanistyczny, który dziś stanowi niebywałą atrakcję.
 Stanowisko archeologiczne w Delos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie prac archeologicznych odkopano port, miasto handlowe i liczne domy prywatne wiele mówiące o życiu Greków w I w. p.n.e. To wyspa – muzeum, wielka archeologiczna odkrywka. Można tu obcować z antyczną historią, kłaniać się skrzydlatej Nike, stąpać po starożytnych mozaikach. A nawet udać się do wyroczni po przepowiednie. W starożytności grecka grupa wysp układała się w kształcie pierścienia dookoła świętej wyspy Delos. Stąd tez pochodzi ich nazwa: Cyklady, czyli „pierścień wysp”.

 

 

 

 

MUZEUM NA WYSPIE DELOS - SLAJD Z MUZYKĄ...

 

 

 

 

 


 

 

Pan Maciek Froński tak napisał o tej wyspie.
Komu Mykonos nie wystarcza, powinien popłynąć na pobliską (odległą o 6 mil morskich) wyspę Delos. Według mitu była ona miejscem narodzin Apollina i Artemidy i w starożytności stanowiła ważny ośrodek kultu. Było to wtedy miejsce święte – nikomu nie wolno było się tam rodzić ani umierać, dlatego też oczekujące rozwiązania kobiety i czujących się gorzej starców przewożono na sąsiednią wysepkę Reneję. Obecnie słynie Delos z ruin miasta, które swój okres rozkwitu przeżywało w III i II wieku p.n.e.
 Było wtedy największym w ówczesnym świecie centrum handlu niewolnikami. Kiedyś tętniąca życiem, dziś ta mała (4 km2) naga wysepka jest praktycznie niezamieszkała. Za dnia przewijają się za to przezeń tłumy turystów. Wśród najciekawszych obiektów Delos wymienia się jej symbol – Aleję Lwów
(z których na miejscu zostało jednak tylko pięć), a także teatr z IV wieku p.n.e., trzy świątynie Apollina (wśród nich najstarsza również z IV wieku przed Chrystusem) stojące wzdłuż Świętej Drogi, czy bardzo ciekawą tzw. Agorę Hermaistów Kompetalistów (grupy kupców rzymskich działających na wyspie w ramach własnego centrum wymiany i religii). Bardzo ładna jest częściowo odrestaurowana świątynia Izydy. Na szczególną  uwagę zasługują też piękne mozaiki, choćby w Domu Dionizosa, Domu Skardana czy w Domu Masek. Przede wszystkim jednak w Delos zachowała się w bardzo dobrym stanie starożytna zabudowa miejska z licznymi domami mieszkalnymi i oryginalnymi ulicami. Wielu zwiedzającym przypomina to Pompeje, choć jest to, moim zdaniem, podobieństwo dosyć odległe.Ukoronowaniem wizyty jest wejście na górę Kinthos (113 m n.p.m.), skąd rozciąga się piękny widok na całą Delos i okoliczne wyspy. Są one nagie, żółtobrunatne, spalone słońcem, przez co nawet rzadka zieleń jest wyblakła i przygaszona. Morze jest za to fantastycznie kolorowe, o bardzo intensywnej barwie przechodzącej od błękitu do ciemnego granatu.

  

WYSPA DELOS - SLAJD ZDJĘCIOWY INNY NIŻ TEN PONIŻEJ.


 

MÓJ GARNEK.PL                  MOJE YOU TUBE                       MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

Bielsko - 4 Foto Art Festival - Fotografia - Helena Blomqvist - ( część 6 ).

sobota, 25 lutego 2012 17:12

 

FIL79.JPG

 

 

FIL87.JPG

 

 

FIL80.JPG

 

http://www.helenablomqvist.com/

http://theordinarygirlnextdoor.blogspot.com/2011/06/helena-blomqvist.html

 

 FIL83.JPG

 

 

FIL85.JPG

 

 

FIL84.JPG

 

 

To kolejny odcinek bielskiej wystawy , już dawno zapomniałam , że na niej byłam z grupą eF - oj czas tak szybko leci a żeby notki nie były monotonne trzeba nieraz coś w nie poprzeplatać. Ostatnio zbytnio czasu nie mam na nic , nie dość że choroba mnie męczy to jeszcze remont kuchni się wlecze ale sufit już pomalowany teraz tylko po niedzieli szafki zdjąć , odsunąć meble i malować dalej. Ale wróćmy do wystawy.........

 

FIL88.JPG

 

 page.jpg

 

 

FIL96.JPG

 

 

Prace artystki zawierają w sobie refleksję filozoficzną jak i zarówno dawkę ciepłego humoru. Dla wielu, celem fotografii jest opisywanie świata, pokazanie tego, czego nie widzimy lub nie chcemy zauważyć. Jest kontrowersyjną artystką młodego pokolenia i jest bardzo znana z inscenizowania fotografii cyfrowej. Jest bardzo młodą artystką bo urodziła się w 1975 roku w Sztokholmie , tam pracuje i tam mieszka. W jej fotografii zawarte są aluzje do świata kina - do historii sztuki - dramatów i scen teatralnych - do horrorów i brutalnych zdarzeń , wszystko to miało miejsce w rzeczywistości . Ja zrobiłam sobie ściągę o artystce w postaci zdjęcia na wystawie a tu się okazuje , że słowo w słowo to samo pisze na stronie festiwalu.........trudno . Dla opisania nurtujących ją spraw wykorzystuje fotografie cyfrowa , która przypomina marzenia senne. Posiada tytuł magistra sztuki , który zdobyła w Szkole Fotografii i Filmu na uniwersytecie w Gothenburgu a jej prace były pokazywane na wystawach indywidualnych w galeriach i muzeach w Niemczech i Szwecji. Jej prace były wystawiane dopiero pierwszy raz w Polsce na tym festiwalu w Bielsku.

 

 

 

FIL118.JPG

 

 

FIL81.JPG

 

 

FIL117.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Uwielbiam wodne lilie.....czyli tzw. grzybienie.

piątek, 24 lutego 2012 13:08

 

 

WIKIPEDIA O LILIACH....

GRZYBIENIE- LILIE WODNE.....

 65 GATUNKOW LILI WODNYCH CO JEDNA TO ŁADNIEJSZA.

PRAWIE  WSZYSTKO O TYCH PIĘKNYCH WODNYCH KWIATACH

 

 

Któż z nas ich nie lubi - lub nie zna , chyba nie ma takiej osoby co by nie była zachwycona ich pięknem ..........za każdym razem kiedy mam okazję w okresie kiedy kwitną jadę do ogrodu przyklasztornego w Bujakowie by je podziwiać . Już kiedyś pisałam o nich ale tym razem zrobiłam sobie lekturę tak na poważnie szukając błędu , który kilka lat temu popełniłam przy ich pielęgnacji. W swojej fontannie miałam trzy małe kosze tych pięknych lilii i każda była w innym kolorze - były kupowane na głęboką wodę i miały być w późniejszym czasie przeniesione do stawu. Wszystkie zakwitły i każda z nich miała po kilka kwiatów ale gdy na zimę zostały przeniesione na głębszą wodę żadna z nich nie wyrosła nad powierzchnię lustra wody. Tak siu zastanawiam gdzie został popełniony błąd - bo w tym roku może nie ale na drugi po remoncie oczka na moim ogrodzie planuję je znowu zakupić. Więc lektura by się dokształcić i poczytać jest wskazana..........może i komuś z was te rady w linkach będą przydatne, a ja znowu w wolnej chwili powrócę do lektury na necie.

 

 

Nazywane są również nenufarami i należą do rodziny grzybieni , lilie te królują w ogrodach wodnych i oczkach a uroku tej roślinie dają jej piękne kwiaty , które zakwitają ponad taflą wody i w tedy oczy mają uciechę gdy kwitną. Dzisiaj dowiedziałam się dopiero , że jest bardzo dużo gatunków tej rośliny w jednym linku , który wstawiłam jest ich aż 65 i każda prawie opisana .......no wszystkiego nie sprawdziłam ale teraz muszę poczytać by odpowiednio dobrać gatunek tej lilii do moich warunków.

 

dsc00980l.jpg

 

 

 

 

MÓJ GARNEK .PL                  MOJE YOU TUBE                       MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (12) | dodaj komentarz

63 kolekcjonerska flaga na mapie wizyt mojego bloga - BURKINA FASO.

środa, 22 lutego 2012 18:27

 

 

BURKINA FASO - WIKIPEDIA.....

PODROŻ DO AFRYKAŃSKIEGO PAŃSTWA  - BURKINA FASO

ZDJĘCIA  BURKINA FASO - SZUKAJ W GOGLACH...

REPORTAŻ Z PODRÓŻY WOJCIECHA DĄBROWSKIEGO DO BURKINA FASO  - WARTO ZAJRZEĆ

 

 

 

Wpis tym razem postanowiłam napisać całkowicie inny i w dodatku nie z moich zdjęć tylko zaporzyczonych z netu a wszystko to za przyczyną odwiedzin tego państwa afrykańskiego na moim bloogu. W linkach po prawej stronie pod miską nakarm psa jest wstawiona mapa kolekcjonerska wizyt flag państw -  kiedy tam zajrzałam przeczytałam dziwną nazwę Burkina Faso  więc szukając w wyszukiwarce znalazłam tą nazwę.Tak sie zagłębiłam w lekturze , że zapomniałam jak czas szybko ucieka przesiedziałam szperając w linkach ponad trzy godziny ale za to dowiedziałam się sporo rzeczy .......kilka linków mi niestety WP.dzisiaj zjadła nie mam siły ich szukać na nowo. Kto z was będzie ciekawy i to i tak zajrzy do tych co są a kto nie to popatrzy tylko na foty i pójdzie dalej......jednak świat jest ciekawy i to nieraz przez przypadek można się dowiedzieć ciekawych rzeczy i zwiedzić ciekawe miejsca tak jak to.

 

 

Burkina Faso - jest to państwo w Afryce Zachodniej bez dostępu do morza dawniej nazwana Górną Woltą w 1984 roku prezydent Thomas Sankara nadał mu nową nazwę , która oznacza " kraj prawych ludzi " w językach mossi i diula , które są głównymi rdzennymi językamitego kraju. Burkina Faso - to dawna kolonia francuska , która uzyskała niepodległość w 1969 roku . Stolicą kraju jest Wagadugu.

 

 

 
Camera
E2100
Focal Length
14.1mm
Aperture
f/4.7
Exposure
1/255.8s
ISO
100

 

  

 
Camera
Canon PowerShot A80
Focal Length
7.8125mm
Aperture
f/5.6
Exposure
1/500s
 
Camera
Canon PowerShot A80
Focal Length
7.8125mm
Aperture
f/5.6
Exposure
1/500s

 

 

 

 

 

 

 
Camera
NIKON D300
Focal Length
105mm
Aperture
f/9
Exposure
1/320s
ISO
200
 
Camera
NIKON D300
Focal Length
105mm
Aperture
f/9
Exposure
1/320s
ISO
200

 

  

 
Camera
NIKON D300
Focal Length
18mm
Aperture
f/9
Exposure
1/320s
ISO
200
 
Camera
NIKON D300
Focal Length
18mm
Aperture
f/9
Exposure
1/320s
ISO
200

 

 

MÓJ GARNEK.PL               MOJE YOU TUBE                     MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 080  

Czas ucieka dzień po dniu

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272829    

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597080
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa