Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 019 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Jaśkowice.......Zniszczony wiadukt.

środa, 28 lutego 2007 16:06

 

 

Dzisiaj mam dzień wolny od samego rana syn ma wolne i wnusia jest cały czas u góry nawet jej dzisiaj jeszcze nie widziałam..... skorzystałam z okazji i odwiedziłam do południa moją sąsiadkę u której piłam kawę . Podczas wakacji wnuka bylismy razem na dwóch długich spacerach po okolicy szukając śladów wiosny w sumie nic ciekawego nie udało się znaleźć a ona była tak blisko bo u sąsiadki dzisiaj ją znalazłam... piękne przebiśniegi i krokusy ale wpis zrobię może innym razem. Bo dzisiaj postanowiłam pokazać nasz wiadukt na stacji z którego kiedyś byliśmy bardzo dumni a dzisiaj zagraża przechodniom - sama sie o tym przekonałam jak Mateusz mi uciekł na ten wiadukt po schodach a ja poszłam za nim i o mało bym sobie na tych schodach nogi nie złamała bo nawet nie wiedziałam że stopnie są zniszczone. Wiem człowiek jak chodzi powinien patrzeć  pod nogi a nie gdzie indziej...... może by było warto tablice wywiesić ...uwaga zniszczone stopnie ? co mają ci powiedzieć co chodzą przez ten wiadukt nocą. Dwie fotki wiaduktu  są z czerwca zeszłego roku reszta aktualne z tego spaceru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod wiaduktem jest tablica ale nie miałam okazji ją przeczytać ...powstał chyba około 1972 roku nawet pamiętam jak go budowali sama przechodziłam przez tory na drugą stronę bo zawsze było bliżej , ale było to nie bezpieczne. Został postawiony dla bezpieczeństwa pracowników dawnego ZREMBU i mieszkańców drugiej części Jaśkowic , którym było lepiej przejść przez most niż naokoło . Teraz robią sie dziury , most nie jest malowany nie mówiąc już o remoncie a za niedługo będzie groził zawaleniem. W zeszłym roku na wiosnę nawet zbierali ludzie podpisy ażeby nie rozbierać  tego wiaduktu bo jest potrzebny dla ludzi naszej wsi , którzy przechodzą  przez niego na stację do kursujących jeszcze pociągów czy do lekarza  - bo most miał być rozebrany . Mnie osobiście sie wydaje że lepiej jest włożyć trochę środków pieniężnych niż to co kiedyś było dumą Jaśkowic zburzyć.... ?


 

 


 

Drogą codzienności kroczysz
Po stromych wąskich schodach
Wypatrujesz końca?
Krzyczysz...
Prowadzi cię bojaźń i trwoga.

Jeden ruch, zadrży noga
Spadasz w otchłań nieistnienia.
Obolały, obdarty ze złudzeń
Szukasz wsparcia...
Dostajesz cierpienia.

Już ostatni stopień do szczęścia
Widzisz dłoń choć ciemność dokoła
Po omacku boisz się stąpać
Zatrzymujesz się...
To koniec...? - zawołasz.

 


 

 

No sami możecie zobaczyć że u nas się nie śpi ... to tak samo jak na zachodzie życie zaczyna sie dopiero po 22 godzinie - jak piszą tak chyba jest bo ostatnio to spać nie mogłam pół nocy jak młodzi a było ich czterech na rowerach urządzali sobie śmiechy i głośne rozmowy  pod moim oknem na ulicy ..dziwiłam sie tylko że siwy im nic nie powiedział w tej nocy- przecież młodzież ma swoje prawa im wszystko wolno a jak się nieraz odezwie człowiek to się może innej prawdy dowiedzieć . Kiedyś  się  odezwałam ... nie warto było bo usłyszałam tylko ty stara   k...  zamknij sie  bo cie uszkodzę .... ładnie no nie.



 

 

Jak zdjęcia robiłam na stacji to młodzi się też podśmiewali ..popatrz ściany fotografuje i jeszcze coś tam gadali ale niedosłyszałam. A do mieszkańców mojej miejscowości mam prośbę jak ktoś ma coś ciekawego do opublikowania niech wyśle  emailem  fotkę z opisem mogą to być nawet stare zdjęcia ...coś co jest ciekawe i warte opublikowania......to tyle.

 

 

 

Schody, schody, schody
Bariery, lecz do przebycia

Stopnie do wielkiej sławy
Przeszkody na drodze życia

Wielkie kamienie, małe skały
Stopnie, bariery, przeszkody

Nie mają wielkiego znaczenia
Gdy jesteś piękny i młody

Spełniają się wszystkie marzenia
Na progu nowej przygody

 

 





 

 



 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Fiołki........kupione miesiąc temu.....

wtorek, 27 lutego 2007 13:28

 

 

Fiołek alpejski......

 

Jest to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych roślin kwitnących zimą ,daje dużo satysfakcji tym osobom, którym udaje się ją utrzymać. Jest także źródłem frustracji dla niektórych bo potrafi zginąć na naszych oczach. Nazywamy go również cyklamentem perskim i jest ostatnio mniej popularny , bo żle rośnie w mieszkaniach z centralnym ogrzewaniem. Najlepiej kwitnie w pomieszczeniach ogrzewanych piecem kaflowym.... a przy starannej pielęgnacji można wyhodować z roku na rok coraz większe i coraz wspanialej kwitnące kwiaty. Tajemnicą sukcesu jest umiejętność zaaklimatyzowania rośliny do warunków naszego mieszkania.. no i najpierw trzymamy ją stale w chłodnym pomieszczeniu i zapewniamy wysoką wilgotność powietrza, ustawiając doniczkę na kamykach w podstawce z wodą - im chłodniejsze jest pomieszczenie , w którym nasz cyklamen rośnie , tym dłużej się nim cieszymy i dłużej żyje.

 

 

 

Ojczyzną ich jest Azja mniejsza ...tam właśnie został znaleziony w 1731 roku...wyjściowy gatunek ma małe , delikatne kwiaty i ma w zasadzie całkiem zielone liście a dzisiejsze odmiany tworzą kwiaty o całej  gamie barw - od czysto białych przez różne odcienie barwy różowej, różowo fioletowej a nawet widziałam kolor łososiowy...są i szkarłatne i różne ciemnoczerwone . Liście tych fiołków mają piękne srebrzyste marmurkowe wzory, teraz te nowe odmiany , otrzymane przez krzyżowanie i selekcję roślin o pożądanych cechach , są łatwiejsze do uprawy w mieszkaniach. Cyklamen jak go kupujemy powinien mieć mnóstwo pąków kwiatowych głęboko wśród liści a bulwa musi wystawać nieco z ziemi i trzeba sprawdzić rozgarniając ostrożnie liście czy nie ma oznak gnicia u ich nasady.

 

 



 

 

Maksymalnie osiąga wielkość 0d 30-38 cm łącznie z kwiatami ..potrzebuje w czasie kwitnięcia jasne stanowisko a optymalną temperaturę w dzień od 7- 12 stopni nadaje się więc bardziej do pomieszczeń w hollu lub sypialni niż w cieplejszych pokojach dziennych a w lecie można go wysadzać nawet do ogródka. Obfitość kwiatów i liści zależy od wielkości bulwy , które obumierają po przekwitnięciu ...a okres kwitnienia przypada od jesieni do wiosny - rośliny otrzymane z nasion w lecie zakwitną dopiero jesienią następnego roku. Po przekwitnięciu podlewamy coraz to mniej aż do zupełnego zasuszenia bulwy. Pachną tylko kwiaty wyjściowego gatunku.

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Lubi dużo światła ..lecz wymaga ochrony przed silnym nasłonecznieniem a idealne do tego jest okno ze wschodu. Ziemia powinna być stale wilgotna ale roślina nie może stać w wodzie i zawsze nawadniamy ją od spodu tak aby nie zamoczyć bulwy ,  w okresie wzrostu oraz kwitnienia nawozimy dwa razy na tydzień . No pisałam już ale dodać musze  że po przekwitnięciu pozwalamy roślinie przejść okres spoczynku i podlewamy raz w tygodniu aby nie dopuścić do wyschnięcia ziemi . A gdy zaczną się pojawiać nowe liście , nawadniamy ją znowu i trzymamy ją w chłodnym dobrze przewietrzonym miejscu.

 

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

W okresie kwitnienia również zasilamy płynnym nawozem przy podlewaniu co 14 dni . po okresie spoczynku możemy latem przesadzić do nowego podłoża z ziemi kompostowej z dodatkiem ziemi darniowej i piasku., po przesadzeniu nie dajemy dużej doniczki , gdyż cyklamen lepiej kwitnie w przeciętnym naczyniu. Zakurzone liście czyścimy miękkim pędzelkiem i w żadnym wypadku nie stosujemy nabłyszczania tak jak to niektórzy stosują. Po za tym musimy go chronić przed wyziewami z urządzeń gazowych i silnym dymem cygarowym a także przed przeciągami w mieszkaniu. Bulwy możemy również rozmnażać przez dzielenie po umarciu kwiatów i starych liści. We właściwych warunkach może żyć kilka lat a w miarę starzenia się rośliny , kwiaty mogą stawać się coraz mniejsze. Cyklamen najlepiej rośnie sam , mniejsze rośliny można na krótko umieszczać w mieszanych kompozycjach i nie jest on najłatwiejszą rośliną dla początkujących. a statystyki głoszą ze w okresie Bożego Narodzenia ginie ich więcej niż innych roślin....... wiadomo w tym okresie popularne są gwiazdy betlejemskie........ Często pojawiają się mszyce i przędziorki , które trudno jest zmywać z gęsto wyrastających liści ...poleca się opryskiwać roślinę  : preparatem przeciwko mszycom- to Pirimorem   a w aerozolu  przeciwko przędziorkom - Karate. Choroby grzybowe , np. szarą pleśń, można zwalczyć Kaptanem lub Sadoplonem , zgniliznę korzeni i bulw trudno zahamować , należy więc jej zapobiegać , unikając moczenia bulw w czasie podlewania .

 

 



 

 

P.S .  Bardzo proszę piszcie komentarze pod ostatnim wpisem obojętnie czego one dotyczą czy początku bloogu czy końca ...rzadko zaglądam od środka i wiele żeczy mi umyka i wielu z was potem nie mogę odwiedzić ...... LIPEK  odpowiadam na Twoje zapytanie ....... ślimaki można zbierać tylko i wyłącznie w maju bo potem są pod ochroną - jak się domyślasz są to winniczki  te popularne z naszych łąk gdzie jest mokro . Są naprawdę smaczne tylko roboty z nimi od cholery zapasy sie już u nas pokończyły ale dam fotkę z końcowej imprezy  ...    smaczne...  wszyscy się u nas nimi zajadali zawsze  ,  teraz brak  szkoda bo bym sobie przypomniała ich zapach i smak. W muszlach są mrożone w środku jest farsz z masłem i koperkiem a potem tylko w mikrofale i gotowe.... każdy robi inaczej a przepisy na inter necie też są różnego rodzaju.

 


Podziel się

komentarze (15) | dodaj komentarz

Ostatni przystanek po drodze.......

poniedziałek, 26 lutego 2007 16:34

 

Dzisiaj i u nas na pare godzin z rana też było biało.......ale w tej chwili już jest po śniegu. Ten ostatni przystanek po drodze był na CPN w Bielsku - tam była przerwa na posiłek - kto chciał mógł skorzystać. Zawitaliśmy do restauracji Chłopskie Jadło.... gdzie serwóją tradycyjną polską kuchnię a w środku są autentyczne wnętrza chłopskich izb...... można poznać smak chleba wiejskiego pieczonego na ogniu w tym lokalu - którego bochenek kosztuje 20 zł. ola boga ale cena ile za to jest chlebów w narmalnym sklepie ? ... Można też  zamówić pierogi ręcznie lepione w cenie 12 zł jedna porcja i popróbować soczystych mięs tam pieczonych .Ja skusiłam się na piwko gorące z pianką i  dodatkami tylko za 8 zł naszych.....Okocim  inni sobie coś tam zamawiali.

Atmosfera tego miejsca była fantastyczna - nieraz będąc przejazdem przez Bielsko chciałam tam zawitać ale czas nigdy na to niepozwalał a teraz wiem jak tam wygląda i napewno znowu tam kiedyś zawitam... oczywiście po drodze.

 

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

PENSJONAT HELENKA >... Wyciąg orczykowy przy pensjonacie -

niedziela, 25 lutego 2007 17:32

 

Z parkingu do  pensjonatu   pani Helenki prowadzi droga przez   mostek   pod którym płynie z szumem woda a z daleka widać zarys   gór   po jednej i drugiej stronie .No właśnie ..tutaj w tym pensjonacie piliśmy kawe .. a potem był gorący rosół z makaronem ,ziemniaki kotlet , dwie sałatki i kompot do popicia.Nasz wesoły autobus zajął całą sale ..... nie mieliśmy zbyt dużo czasu bo po 16.15  przychodzili narciarze na kolację a my musieliśmy opuścić pensjonat- w oczekiwaniu na obiad młodzi grali w pimponga przy stole , który tam stał na sali.

( 033  8644103 )

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Przy tym pensjonacie z boku znajduje sie wyciąg orczykowy długości 400 m ...widnieje na nim jeszcze tablica dawnego właściciela czyli Elektrowni łaziska -( niedaleko mnie ta elektrownia )....... teraz jest to już własnością pani  Helenki bo to wykupiła . Dzieci i dorosłych do zjazdów było sporo bo to był jedyny czynny wyciąg w okolicy na którym  był jeszcze śnieg. Troche poprzygladałam się jak się wsiada na taki orczyk bo kiedyś mi to tłumaczył wnuk jak to działa ...teraz już wiem. Niebo troche  pociemniało  naszły chmury a my z pod pensjonatu na parking gdzie czekał na nas   nasz autobus z wspaniałym panem kierowcą ,p o drodze jeszcze pare zdjęć grupowych ażeby niezapomnieć żeśmy tu byli.  .... to jeszcze nie koniec wycieczki .

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Przyłącz się do obrońców Doliny Rospudy i pobierz zieloną wstążeczkę

                      wiadomość Niech zielone wstążki kłują w oczy 

                      wiadomość  Zielone wstążki dla Rospudy          

    skopiujcie poniższy kod i wstawcie go na swoją stronę: <script src="http://adamwajrak.blox.pl/resource/wstazka.js" type="text/javascript"></script> 

 

Image Hosted by ImageShack.us

 


Image Hosted by ImageShack.us

 


      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us 

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

Image Hosted by ImageShack.us

 


Image Hosted by ImageShack.us

 


Image Hosted by ImageShack.us

                                  


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

PENSJONAT HELENKA.....Płonie ognisko w lesie .... wiatr smętną piosnkę niesie...

sobota, 24 lutego 2007 11:59

 

Przy ogniu zaś drużyna ..... gawędę rozpoczyna.... i ja rozpocznę dalszy ciąg naszej wycieczki do krainy gdzie leżał śnieg. Każdy znas znalazł sobie miejsce przy długim drewnianym stole a pan wożnica rozpoczął rozpalać dla nas ognisko , było troche suszenia przy tym ogniu no i oczywiście smażenie kiełbasy - na długich do tego przygotowanych patykach .

Każdy z nas jak chciał się posilić i zjeść kawałek musiał sobie sam zrobić ale byli i tacy co za nich wnuki smażyły ..... babcia lubisz taką czarną bo mnie się przypaliła z jednej strony.... ale ta przypalona była chyba smaczniejsza .Młodzi biegali po górach inni lepili bałwana lub robili orły na sniegu , ktoś tam od czasu do czasu cyknął zdjęcie .Obok drewnianej altany było słychać szum strumyka , który za nią przepływał a na rozgrzewkę to wiecie już co było.

 

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Było miło , przyjemnie i wesoło..... a kiełbasa wszystkim smakowała. Byłam kiedyś gdzieś w tych okolicach ale było to kupe czasu temu - widok leżącego drzewa jest taki sam zawsze czy to lato czy to zima bo w górach chyba tylko się tym pali .Kazdy gospodarz przy swojej posesji ma sterty poukładanego drzewa ... można tam zobaczyć drzewo pod każdą postacią ... połamane przez wichury leżało  po całej  trasie.... leżące przy drogach...... 5705   

.poukładane pod domem ...pociupane na różne kawałki ... drewo w sztaplach ..deskach...po prostu ...drzewo ...drzewo...drzewo i jeszcze raz drzewo. Ta altanka to  szkoła leśna  solidnie zbudowana a zarazem to przystanek na drodze do schroniska na samej górze .Podziwiałam te czworonożne  stworzenia bo u nas żadko sie je widuje ...zresztą kocham zwierzęta czy to małe czy to duże.

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

 

Dobrze nam tu mija czas ,

Gdy siedzimy wszyscy wraz .

Wesoła gromada

Dziwy opowiada

A nad nami szumi las.

 

Spojrzysz bracie w ognia żar ,

Wspomnisz dni minionych czar.

Wspomnisz bracie mile

Te minione chwile

I będzie ci czegoś żal.

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Wszystko dobrze co się dobrze kończy .....pooddychaliśmy świeżym górskim powietrzem czyli luftym górskim a od czasu do czasu wymieszanym z dymkiem nałogowców do których i ja należe. Miejsce zostało przez nas posprzątane - ażeby nikt nam niczego niezażucił że nabałaganione ....Znowu trzeba było wsiąść na furmanki i udać się w powrotną drogę gdzie w pensjonacie pani Helenki czekał na nas smaczny obiad ........ ciąg dalszy nastąpi .

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Image Hosted by ImageShack.us

 


Image Hosted by ImageShack.us

 


Image Hosted by ImageShack.us

 


      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

Image Hosted by ImageShack.us

 


     Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

Image Hosted by ImageShack.us

 


     Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

Image Hosted by ImageShack.us

 


Image Hosted by ImageShack.us

 


Image Hosted by ImageShack.us

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 183  

Czas ucieka dzień po dniu

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597183
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa