Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Życzenia dla wszystkich tutaj zaglądających.

piątek, 30 grudnia 2011 21:51

 

 

 

 

GARNEK .PL               YOU TUBE                         MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

Odprowadziłam dzisiaj klasową koleżankę w jej ostatnią drogę do naszego Pana w niebie.

piątek, 30 grudnia 2011 13:00

 DSC06952.JPG

 

 

DSC06959.JPG

 

 

DSC06960.JPG

 

 

Życzenia noworoczne jeszcze jutro zdążę Wam wszystkim złożyć , przymuliła mnie ta wiadomość o śmierci mojej klasowej koleżanki. Co rok rocznik ten uszczupla się o kolejną osobę i jest nas coraz to mniej.Wiem , na każdego przyjdzie czas - tylko nie wiemy kiedy to nastąpi. Byłam jedną z pierwszych osób , które przyszły się pomodlić do kaplicy przed mszą , siedziałam w ostatniej ławce i ciągle wzrok mój był skierowany na trumnę , zamiast powtarzać różaniec myślami ciągle byłam gdzieś daleko wspominając te odległe czasy kiedy to Bogusia była jeszcze zdrowa. Przez myśl przebiegały spotkania pod szkołą w której pracowała , odwiedziny u mnie w domu i u niej , chociaż byłam u niej tylko kilka razy. Opamiętałam się dopiero jak w kaplicy nastała cisza i słychać było szelest papieru w wiązankach kwiatowych. Zaraz potem ksiądz wszedł do kaplicy i rozpoczęła się ceremonia pożegnania a potem już wszyscy poszliśmy do kościoła.

 

 DSC06962.JPG

 

 

DSC06963.JPG

 

 

DSC06964.JPG 

 

Chorowała od dłuższego czasu ale zawsze miała nadzieje , że tą chorobę pokona i będzie z nami na spotkaniach koła emerytów do którego tak samo należała jak ja. Taką  Bogusię widziałam po raz ostatni, w tym samym miejscu co dzisiaj ją żegnałam a było to na poprzednim pogrzebie naszej poprzedniej klasowej koleżanki rok temu. Tyle razy planowałam ponowne odwiedziny ale ciągle coś stało na przeszkodzie i niestety nie zdążyłam . Ale chcę ją zapamiętać taką jak na dolnym zdjęciu , kiedy to kilka lat temu była wraz z innymi koleżankami na moich urodzinach. Musze skończyć to pisanie bo łzy cisną mi się do oczu a tyle chciałam jeszcze napisać........może po Nowym Roku uzupełnię tą notkę o kilka wspomnień - dzisiaj nie mogę.

 

 

DSC06965.JPG

 

 

DSC06966.JPG

 

 

DSC06967.JPG

 

 

DSC06968.JPG

 

 

 

DSC06970.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

Gołębie......czy każdy z nas je lubi.

czwartek, 29 grudnia 2011 16:14

 

EKSPOGOŁĘBIE - TARGI GOŁĘBI JUŻ W STYCZNIU.

 

 

 
Camera
DSC-H50
Focal Length
72.7mm
Aperture
f/4.5
Exposure
1/500s
ISO
100 

Ja lubię je fotografować , przyglądać się im z oddali a szczególnie w tedy jak dzieciaki je karmią , lubię je często obserwować , chociaż rzadko mam ku temu okazję - zdarza się to przewagą na wycieczkach w wolnych chwilach tak jak w Krakowie na rynku przy pomniku słynnego wieszcza Mickiewicza czy nieraz na rybnickim rynku przy fontannie w której rzadko leci woda . U nas gołębie są bardzo mało widoczne chociaż ludzi , którzy hodują je jest kilku w tej małej miejscowości. Kiedyś na zebraniu emerytów podsłuchałam jak całe loty nie wrciły do domu , gołębiarze wyczekiwali przez ileś tam dni ich powrotu ale z tego co usłyszałam w ten czas pogoda była straszna i to było powodem nie dotarcia ptaków do domu. Strata wtedy też była wielka .......? Ludzie budują tym ptakom specjalne gołębniki , są loty, pokazy, no i wystawy. Właśnie dzisiaj dotarła do mnie wiadomość a raczej  informacja o takiej wystawie i dziwię się dlaczego do mnie , może przez pomyłkę ............są to Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych , które odbędą się od 13- 15 stycznia 2012 w Sosnowcu.Nawet znalazłam artykuł jak to gołąb pocztowy sz ybszy niż internet jest a to dopiero ciekawostka. Moje dwa gołębie na zdjęciach są uchwycone nad rybnickim zalewem..........w tak odludnym miejscu dały się utrwalić w kadr i oba mają na nogach opaski, jedna jest zielona a druga biała z numerami - prawdę mówiąc nie znam się na tym , ale z samej ciekawości warto by się było coś na ten temat dowiedzieć......? Może zajrzy tu jakiś miłośnik gołębi i wszystko wytłumaczy....?

 

 

 

 

 

 

GARNEK.PL                      YOU TUBE                              MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (9) | dodaj komentarz

Muzeum w Cieszynie........jego mała część .

środa, 28 grudnia 2011 18:28

 DSC06695.JPG

 

 

DSC06664.JPG

 

HISTORIA MUZEUM ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO...

MUZEUM  ŚLĄSKA  CIESZYŃSKIEGO......

MUZEUM W CIESZYNIE.....

 

DSC06670.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC06672.JPG

 

Pierwszy raz miałam okazję tam być gdy z kilkoma osobami z  grupy eF pojechaliśmy wieczorem do Cieszyna na wernisaż fotografii Jakuba Połomskiego. To właśnie w tym muzeum była ta wystawa a by ją zobaczyć trzeba było przejść przez korytarz gdzie wyeksponowane były te piękne rzeczy , które w tej notce są wstawione. Na ich temat nic wam nie opowiem bo nic nie wiem...............ale w muzeum tym jest wiele innych jeszcze ciekawych rzeczy , sale na parterze były otwarte ale po otworzeniu drzwi wszędzie było ciemno i nie sposób było cokolwiek zobaczyć. Zresztą czasu nie było bo zaraz po wernisażu skierowaliśmy się przez miasto do zaparkowanego gdzieś pod kościołem samochodu. Ale obiecałam sobie , że jak mi się uda latem kogoś namówić na wycieczkę autobusem do Cieszyna to z pewnością zwiedzę Cieszyn i to muzeum.

 

 

 DSC06666.JPG

 

 DSC06692.JPG

 

 DSC06675.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC06671.JPG

 

 

DSC06728.JPG

DSC06729.JPG

 

 

Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie jest jednym z najstarszych muzeów w Europie. Zostało założone przez ks. Leopolda Szersznika (1747-1814), najwybitniejszego przedstawiciela Oświecenia na Śląsku Cieszyńskim, który w 1802 roku udostępnił publiczności swoje zbiory biblioteczne i muzealne. W końcu XIX w. powstały w Cieszynie dalsze placówki muzealne: Muzeum Śląskie prowadzone przez Towarzystwo Ludoznawcze, Muzeum Miejskie, finansowane przez władze komunalne, Muzeum Generalnego Wikariatu gromadzące na polecenie władz kościelnych obiekty sztuki sakralnej i inne. W 1930 roku zostały one połączone w jedno Muzeum Miejskie, którego siedzibą stał się zabytkowy pałac hr. Larischów. Po II wojnie światowej Muzeum w Cieszynie wydzieliło zbiory archiwalne i biblioteczne. Po długotrwałym remoncie w czerwcu 2002 roku muzeum zaprezentowało publiczności nową stałą wystawę pt. „Na skrzyżowaniu dziejów i kultur”. Muzeum Śląska Cieszyńskiego posiada w swoich zbiorach ponad 70 tysięcy eksponatów, przechowywanych w działach Sztuki, Archeologii, Etnografii, Historii i Techniki oraz Fotografii. Poza tym posiada zbiory kartograficzne i numizmatyczne, biblioteka muzeum liczy około 22 tysiące książek. Muzeum Śląska Cieszyńskiego posiada oddziały w Skoczowie, Wiśle i Górkach Wielkich.

 

GAZETA CODZIENNA .PL - MUZEUM ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO.

 

 DSC06689.JPG

 

 

DSC06676.JPG

 

 DSC06687.JPG

 

 

DSC06725.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (8) | dodaj komentarz

Miła wizyta - czy kolędnicy jeszcze istnieją .......?

wtorek, 27 grudnia 2011 16:53

DSC06899.JPG

 

 

KOLĘDNICY - OBYCZAJE I ZWYCZAJE

KOLĘDNICY - CZWARTY WYMIAR............

 

DSC06900.JPG

 

 

 Święta i mamy już po świętach , spędziłam je bardzo spokojnie w domu z siwym , tego roku bez wnuków bo wyjechali wszyscy na święta w lubelskie - na wigilii był tylko jeden syn i też w dodatku bez wnuka więc była nas tylko trójka. Artystka też nie przyleciała do kraju , przegadaliśmy kilka godzin kiedy to szykowałam kolację bo kompa miałam przeniesionego do kuchni....... Były to w sumie inne święta bo i jadłospis w tym roku był inny , bez makówek , moczki, kapusty z grzybami, bez klusek z makiem i kompotu ze suszu - jak dieta to dieta i tak sobie za dużo pozwoliłam. Miałam kilka rodzai ryby , barszcz z uszkami , krokiety były i pierogi , ziemniaki na maśle i trzy rodzaje sałatek a do kolacji wigilijnej było białe wino , które syn przywiózł. Stół był też ładnie przystrojony ale ja niestety nawet ochoty nie miałam na wyciągnięcie aparatu przez całe święta ,nie zrobiłam ani jednego zdjęcia ,nawet w kościele chociaż aparat zabrałam ze sobą. Pogoda była niezbyt bo śnieg stopniał i było wokół czarno a w dodatku przelotne opady przez święta były , człowiek nawet ochoty na spacer nie miał w sumie gdzie - po wsi niezbyt odpowiedni moment .

 

 DSC06902.JPG

 

 

 DSC06903.JPG

 

 

Zaskoczeniem  z rana w drugi dzień świąt byli kolędnicy , przyszło ich dwóch - twarze były znajome ale do dzisiaj nie wiem kto to był ,nawet nie mogę sobie przypomnieć co śpiewali bo było to bełkotanie pod nosem jakieś kolędy , której wcale nie zrozumiałam. Siwy się śmiał bo peruki pozakładali na głowy z długimi włosami i to miało przypominać kolędników. W sumie miałam ochotę im coś powiedzieć i nic nie dać  ale skończyło się tylko na małym datku bo u nas prawie wszyscy się znają i nie wiem czy wyszło by mi to na dobre. Ale za to wieczorem kiedy już było ciemno - tyle co wróciłam z kościoła - dzwonek do drzwi , byłam przekonana że to sąsiad do siwego bo obiecał , że wpadnie a tu czekała mnie miła niespodzianka. Pod drzwiami zobaczyłam kolędników - dwie dziewczyny i jeden chłopak przebrane w stroje - siwy powiedział ( to rozumie i poszedł oglądać telewizję ) zostawiając mnie z rozśpiewanymi dziewczynami - były z tego co mówiły z samego Orzesza nawet po rozmowie pozwoliły sobie zrobić zdjęcie. Za zaśpiewanie pięknych kolęd dostały upominek w postaci owoców i batona , każda jednakowo więc z podziałem nie było kłopotu.Wedle starego obyczaju takich świątecznych gości wpuszcza się do domu w tedy powodzenie i dobrobyt jest gwarantowany na cały następny rok ja niestety kolędników zostawiłam przed drzwiami.

 

 

 

DSC06904.JPG

 

 

KOLĘDNICY - KRYSTYNA JABŁOŃSKA.


Nadchodzi ten jeden, najbardziej zimowy, choć mroźny i śnieżny, ciepły dzień grudniowy.
Przez pola, przez lasy, gdzie wiatr śniegiem miecie, zbliża się kolęda - najmilsza na świecie.

Firmament niebieski przedłuża dnia porę, chce wpuścić kolędę pod dach przed wieczorem.
Już słychać janczary - dzwoneczkowe granie, to przez polskie drogi suną śpiewne sanie.

Gdy pierwszą gwiazdeczkę niebo daje w darze, rozpocząć Wigilię stary zwyczaj każe.
Na stole garść siana pod obrusem białym świece zapalone i opłatek mały.

Jest puste nakrycie - na wędrowca czeka, może jeszcze zdąży ? - choć droga daleka.
Do wieczerzy siądzie szczuplejsza rodzina, bo czas przemijania - świeca przypomina.

Serce miłujące matka w dłoniach trzyma, podaje z opłatkiem dla każdego syna.
Dla wszystkich najbliższych, zebranych przy stole wystarczy miłości, która w sercu płonie.

Wzruszenia to chwile, ręce w krąg splecione, osoby najdroższe, myśli zespolone.
Życzenia wzajemne, siła pojednania, pokój nam dziś niesie narodzenie Pana.

Przybiera na sile świąteczne śpiewanie, lulaj że mi lulaj leżący na sianie.
Choinka podnosi nastrój jak legenda, przez cały świat płynie Kolęda, Kolęda.

 

 DSC06901.JPG

 

ARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 077  

Czas ucieka dzień po dniu

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597077
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa