Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Życzenia urodzinowe.

piątek, 30 listopada 2007 10:55

 

 

 

 

 

 

Kochany wnuku bukiet kwiatow przesylam i cieplo pozdrawiam.

Niestety nie moge przyleciec

Niestety nie moge przyjechac

Niestety i przyjsc tez nie moge  ale za to zyczenia urodzinowe przesylam i bardzo zaluje tego ze mnie tam dzisiaj z wami wszystkimi nie bedzie ale za to za  10 dni juz bedziemy razem .

 

W dniu Twych urodzin, w dniu Twego święta, serce me bije, serce pamięta. Niech więc życzenia lecą listownie, bo nie mam szansy przekazać słownie. Niech lecą prędko do swego celu, niech będą pierwsze wśród życzeń wielu.

 

To nie Grecja ,to nie Chiny,
to są Twoje urodziny.
Zawsze zdrowy z lekarstw kpij
i beztrosko sobie spij.
Chleb na stole, mleko w dzbanku,
dobry humor, konto w banku,
niepsujący się samochód
i rosnący stale dochód.
Tego ... życzy  .......oczywiscie babcia .

 

  

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
Sto uśmiechów i radości.
Mnóstwo kasy miłych wrażeń,
I spełnienia wszystkich marzeń.

 

Urodziny dzień radosny,
Pełen kwiatów zapach wiosny.
Dziś chcę złożyć Ci życzenia,
Szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Ci słońce jasno świeci,
I w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki troski,
By nastąpił dzień radości.
Te życzenia choć z daleka,
Płyną niby wielka rzeka.
I choć skromnie ułożone,
Są dla Ciebie przeznaczone.

Do zobaczenia w kraju .... mocno sciskam , caluje..... kocham.

 

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

ATENY.....SZPITAL - ISOTIRIJA czyli na ratunek , blisko stacji metra KATECHAKI .....

czwartek, 08 listopada 2007 17:17

Dawno temu w tym samym miejscu co dzisiaj jest szpital , było miejsce gdzie przebywali chorzy ludzie na płuca .... niestety choroba została nie wyleczona i wszyscy ludzie poumierali . Miejsce to znajduje się niedaleko dzisiejszego lotniska i jest otoczone górami a na jego terenie znajdują się różnorodne drzewa i krzewy oraz roślinność , która daje tlen.Działo się to 100 lat temu w greckiej rodzinie zachorowała jedyna córka , pochodziła z bardzo bogatej rodziny i była bardzo mądra - zachorowała jak to tutaj się mówi na FIMATIJOSI - to choroba na , którą można nawet umrzeć. Była chora - ojciec wykupił całą ziemie na tym terenie ażeby wybudować w tym miejscu szpital do leczenia ludzi i modlił się do Boga o cud i wyzdrowienie swojej córki - prośba jego została wysłuchana ...wybudowano specjalny oddział i dzięki temu teraz leczy się tutaj dzisiaj dużo ludzi .Córka bogacza gdy wyzdrowiała w dowód wdzięczności przychodziła do szpitala pracować jako pielęgniarka - rok temu właśnie obchodzono 100 rocznice istnienia szpitala a jej wizerunek istnieje jako logo szpitalne na wszystkich dokumentach .


   

 

 ----TEN lekarz jest niesamowity w kilka sekund wyleczył moją żonę ze wszystkich dolegliwości . Jak to zrobił ...powiedział że to objawy nadchodzącej starości .-----

 


Jak to się gada nie chwal dnia przed zachodem słońca ja się pochwaliłam że czuje się dobrze miesiąc temu i wylądowałam teraz już wiecie gdzie. Mam po prostu pecha i mam dosyć już tej przeklętej choroby ....... wszystkie plany i wycieczki wrześniowe oraz październikowe zostały odwołane i nawet do mojej kruszynki na roczek nie pojechałam do kraju . ALE za to odwiedziłam jak się domyślacie szpital- byłam tam dwa tygodnie....... koszmar nie z powodu pobytu lecz z powodu niekomunikatywności w języku greckim.

  


We wrześniu jak jeszcze artystki nie było w domu dostałam przy zmianie pogody i ochłodzeniu potwornego kataru ...smarkałam jak głupia ...potem opanowała mnie koszmarna grypa i doszło przeziębienie i niestety byłam gotowa - choroba na całego. Artystka wydała mase pieniędzy na lekarstwa , syropy i inne badziewia kupione w polskiej aptece.Nawet wizyta u lekarza - przepisane przez niego leki i antybiotyki nic nie pomogły po prostu nie dawały rezultatu........pociłam się , smarkałam , leżałam w domu plackiem a z kaszlu wnętrzności chciało rozerwać ......schodziła ropa .W życiu nie byłam dawno już tak chora , w końcu odwiozło mnie pogotowie do szpitala...miałam tam się zgłosić już miesiąc wcześniej i byłabym dawno już zdrowa ale za błędy niestety człowiek musi płacić tak samo jak za głupotę ..bo sama się do tej choroby przyczyniłam.

 


Tlen , maska na usta bo niestety dostałam przy tej chorobie nawrotu astmy .... mogłam oddychać swobodnie .... na pogotowiu od razu zrobiono badania EKG - KREW-PRZESWIETLENIE PŁUC-byłam w szoku wszystko szło bardzo sprawnie . Młoda kadra lekarzy na pogotowiu .... potem się okazało , że to są ci sami lekarze co w szpitalu , szpital był obok niedaleko na tym samym terenie . W izbie przyjęć siedziałam na wózku około sześć godzin a towarzyszył mi dziadek 76 lat , który był o wiele sprawniejszy od mnie. Artystka ze zmęczenia i tłumaczenia przebiegu choroby trochę podrzemała na krześle a dziadek laską zabijał spacerujące po podłodze karaluchy .....przydał by się im przepis ANI - specjalny proszek kupiony w aptece zmieszany z jajkiem i gotowanym ziemniakiem i po kacarydach....... sama to wypróbowałam w mieszkaniu ....robaków ani śladu.Rano o godz 5 już byliśmy na szpitalnym oddziale wraz z greczynką , która też tego wieczoru została przyjęta na oddział zaraz po mnie a jej zdjecie było troche lepsze od mojego.    Obydwie razem bylismy na jednej sali ......noc artystka przedrzemała w szpitalu ja rano budząc się miałam przed oczyma z okna widok gór i wschodzącego słońca.......cisza , spokój wokoło nie to samo co na ACHARNONIE GDZIE MIESZKAMY tam ruch jest na ulicy przez całą noc.

                                                                                                                                    

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Nie macie pojęcia jak mnie tam pokuli ..... codziennie pobierano krew miałam 10 kroplówek z 5% rozczynem bakteriobójczym - jedna taka kroplówka leciała powoli przez 5 godzin. Co 8 godzin dożylnie antybiotyki ...oksygon - kortyzon a co ileś godzin specjalna maska z jakimiś tam kroplami z których wydobywał się dym i trzeba było to wdychać do płuc......co najważniejsze przez 10 dni byłam przykłóta do łóżka bo mieliśmy oby dwie z SOFIJĄ na ustach maski przez które musieliśmy oddychać.Śniadanie było o 8 rano ...... 4 sucharki 2 kosteczki masła i filiżanka ciepłego mleka , o dziesiątej serek bez tłuszczu a obiad był podawany zawsze o 14.00 .....codziennie duża porcja mięsa , sałatka , makaron i jabłko a kolacja była o 18.00 i też tak samo ciepła w podobnie jak obiad .    
       

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

 

Z Sofiją dogadywałam się trochę na migi ...trochę ze słownika jakoś to było - resztę tłumaczyła zawsze artystka gdy przyjechała na odwiedziny tak samo ona w pierwszym dniu pobytu w szpitalu tłumaczyła wszystko Pani doktor.

 

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Do lekarza przyszedł 75 - latek na badanie nasienia . Lekarz dał mu słoiczek i powiedział; Proszę wziąć ten słoik do domu i przynieść na jutro dawkę spermy .Następnego dnia dziadek przychodzi i stawia słoiczek czysty i pusty tak jak poprzedniego dnia. Doktorze , to było tak.....NAJPIERW PRÓBOWAŁEM PRAWĄ RĘKĄ , I NIC ...no to spróbowałem lewą ręką i też nic . Więc poprosiłem o pomoc żonę i ona próbowała prawą ręką , potem lewą ręką i ciągle nic . Próbowała nawet ustami najpierw ze sztuczną szczęką , potem bez sztucznej szczęki , ale wciąż nic. Zawołaliśmy nawet panią Helenę , naszą sąsiadkę i ona też próbowała - najpierw obiema rękami , potem pod pachą , nawet próbowała go ściskać kolanami ....no i nic. Zawołaliście państwo sąsiadkę ....pyta zaszokowany lekarz . Tak ..ale niezależnie jak bardzo się staraliśmy , nie udało nam się otworzyć tego cholernego słoika ......

                                     

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

TO właśnie ONA PANI DOKTOR mnie prowadziła w szpitalu .....codziennie pobierała krew do badania i właśnie artystka z nią przeprowadzała cały wywiad na temat mojej choroby w kraju.Jak się okazało do Grecjii przywiozłam ze sobą nie wyleczoną chorobę ...jakąś bakterie czy zarazek , który siedział w organizmie i ciągle przeszkadzał ...to właśnie ten ranny kaszel który codziennie miałam w kraju i tutaj. Teraz to dopiero minęło..... po za tym miałam robione badania , których nie miałam robionych w kraju - czekam tylko jeszcze na wyniki bo były one robione w ostatnim dniu pobytu.To maszyna gdzie daje się próbki krwi i wychodzą z niej gotowe wyniki działa przez cały czas na tym oddziale .

 

 Host unlimited photos at slide.com for FREE!                                                                     

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

 

TO pielęgniarki , które bardzo polubiłam , to one wstrzykiwały mi lekarstwa ...personel się zmieniał co ileś godzin a wszystkie panie pielęgniarki były bardzo miłe ..... nieraz żeśmy się śmiały bo obydwie strony nie mogły się dogadać i nie mogłam zrozumieć co do mnie mówią ...jakoś ten grecki mi do głowy nie wchodzi - rozumie           nieraz tylko pojedyńcze słowa . Poniżej na fotce są dwie panie doktor i ordynator tego właśnie szpitala ...oni codziennie i jeszcze sporo innych lekarzy chodziło na wizyte codziennie w godzinach rannych oni gadali a ja i tak nic z tego nie rozumiałam ...dopiero Sofija tłumaczyła artystce co lekarze gadali podczas wizyty.     

     

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Ruch w pokoju szpitalnym był codziennie do Sofiji przychodziło mase ludzi znajomych i rodzina na odwiedziny nawet do póznych godzin wieczornych trwały wizyty tak więc nudów nie było. Jak dopiero Sofija poszła do domu zrobiło się przez pare dni smutno i cicho.Panie sprzątaczki codziennie sprzatały sale już od 6.00 rana było słychać jadące wózki po korytarzu , które nie dawały z rana spać .

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Przez ten okres szpitalny przeminęło mi całe dotychczasowe życie przed oczami ...wzloty i upadki ...dni radosne i smutne nawet rzeczy o których człowiek już dawno zapomniał . Naczytałam się książek , przeważnie romansidła bo takie miała koleżanka artystki u siebie tylko w domu ...stare krzyżówki i gazety no i miałam karty z których układałam pasjanse ....... dwa razy tylko mi wyszedł...... co miał człowiek robić w takim stanie.

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

W Atenach zrobiło się chłodno od czasu do czasu pokropi deszcz ale w południe jest ciepło .... wskazane jest noszenie parasolek bo nigdy nie wiadomo kiedy lunie z nieba deszcz.  Ja natomiast jestem przez 16 godzin dziennie uwiązana do urządzenia i rurki w nosie przez którą dochodzi powietrze . Tyle dobrze że rurka jest tak długa , ze pozwala na swobodne poruszanie się po całym mieszkaniu..... w dzień tylko 6 godzin a reszte to wieczór i noc , którą własnie musze przespać z tą rurką. Artystka sama się dziwi , ze już z rana od powrotu ze szpitala nie kaszle tak jak to było codziennie w kraju i do tej pory tutaj.

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Musze się przyznać że jestem z tego powodu bardzo zadowolona a jeszcze więcej satysfakcji mam z tego powodu ze schudłam tutaj przez ten okres 6 miesięcy dosyć sporo kilogramów...... to jakiś cud chyba bo do tej pory mi się to w żaden sposób nie udawało.Przed wyjazdem z kraju ważyłam 78 kg.... a na dzień dzisiejszy jestem o 18 kg lżejsza i to nic nie robiąc i nie stosując żadnych diet odchudzających po prostu inne żywienie i przedewszystkim ruch . Żywienie beztłuszczowe dużo owoców , ryb, jarzyn ,makarony i ograniczone słodkośći.Prawdopodobnie po tych antybiotykach trzeba uważać bo są tendencje do przytycia do wzrostu wagi ponownie .......a ja mam niestety apetyt na wszystko......ciągle jestem głodna ......musze na siebie uważać ażeby pozostać przy tej wadze ...może się uda .   Chcąc poprawić notkę zniszczyłam sobie zdjęcia a orginałów nie mogę znaleść.................   

       

                  

 


Podziel się

komentarze (22) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 596 992  

Czas ucieka dzień po dniu

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3596992
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa