Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Parafia Ewangelicko - Augsburska Św. Ducha w Orzeszu - Dla tych co odeszli.

poniedziałek, 31 października 2011 23:37

 DSC05390.JPG

 

 DSC05363.JPG

 

STRONA PARAFII  EWANGELICKIEJ W ORZESZU.......

PARAFIA EWANGELICKO - AUGSBURSKA ŚWIĘTEGO DUCHA W ORZESZU.

 

 

DSC05333.JPG

 

 

DSC05325.JPG

 

 

DSC05340.JPG

 

 

ZDJĘCIA Z PODKŁADEM MUZYCZNYM Z ODWIEDZIN NA CMENTARZU W ORZESZU.

 

 

DSC05314.JPG

 

 

DSC05344.JPG

 

 

DSC05369.JPG

 

 

DSC05360.JPG

 

 

DSC05383.JPG

 

 

DSC05322.JPG

 

 

DSC05335.JPG

 

 

DSC05330.JPG

 

 

DSC05343.JPG

 

 

DSC05357.JPG

 

 

Zajrzy do linku powyżej tam znajdziesz zdjęcia z dzisiejszych odwiedzin na małym cmentarzu w Orzeszu. Tyle lat tu mieszkam i tyle lat chodzę koło niego , jeżdżę na rowerze obok tego kościoła , ale nigdy nie przekroczyłam bramy cmentarnej nie mówiąc już o samym wnętrzu kościoła ( kiedyś w dożynki zajrzałam do środka stojąc w samych drzwiach ) i sama nie wiem dlaczego. Dzisiaj nawet byłam tam dwa razy - pojechałam prosto z cmentarza w Jaśkowicach i zaraz wróciłam z powrotem do domu bo nie zabrałam zapasowej baterii do aparatu. Zrobiłam tylko jedno foto i był finisz - a plany trzeba realizować wiec wróciłam.

 

 DSC05406.JPG

 

 

DSC05398.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC05404.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC05401.JPG

 

 

DSC05403.JPG

 

 

Powoli pospacerowałam sobie po cmentarzu przyglądając się starym grobom i tym co by można było utrwalić ...........nawet udało mi się złapać piękny zachód słonka. Zdziwiona byłam , że kościół był o tej porze otwarty bo zawsze msza odprawiana jest tutaj tylko w niedzielę . Ale dzisiaj w tym kościele wierni obchodzili święto - 31 października przypada Pamiątka Reformacji. W tym dniu w ewangelickich kościołach odbywają się świąteczne nabożeństwa lub akademie reformacyjne. Dowiedziałam się , że coraz bliżej - zbliża się wielka uroczystość jaką będą ogólnoświatowe obchody 500 - lecia Reformacji w 2017 roku. Obecnie trwa dekada Reformacji - dziesięć lat przed wielką rocznicą , które wierni tego wyznania chcą wykorzystać na lepsze poznanie historii i dziedzictwa Reformacji - czyli odnowy kościoła , zapoczątkowanej przez ks. Marcina Lutra.

 

 

 

 

 DSC05421.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC05374.JPG

 

 DSC05385.JPG

 

 

DSC05382.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Mini ZOO w Gardawicach.

niedziela, 30 października 2011 22:49

 

 DSC03654.JPG

 

 

 DSC03656.JPG

 

 

ZDJĘCIA Z PODKŁADEM MUZYCZNYM - MINI ZOO W GARDAWICACH.

 

 

DSC03660.JPG

 

 

DSC03655.JPG

 

 

Ta zmiana czasu wybiła mnie z rytmu .............zasnąć nie mogę więc zabrałam się za blogowanie i robienie slajdziku............tym razem padło na ostatnią wycieczkę rowerową do Gardawic . Poprzednio był krzyż - dzisiaj mini Zoo , które znajduje się na trasie przewodnika rowerowego z naszego regionu a  umiejscowione jest niedaleko piaskowni w Gardawicach. Jak zwykle towarzyszyła mi moja rowerowa koleżanka , obie zawsze zwiedzamy w wolnej chwili okolice. Wyjazd w tym kierunku nie był planowany w tym dniu a że pogoda dopisała po prostu ruszyliśmy przed siebie no i właśnie tam dojechaliśmy.

 

 

DSC05178.JPG

 

 

 DSC05231.JPG

 

 

DSC05177.JPG

 

 

DSC05234.JPG

 

Z samego początku widoczne  były tylko strusie spacerujące gdzieś w oddali ale kiedy zbliżyliśmy się do ogrodzenia cała gromadka zwierząt zaraz się obok nas znalazła.............niestety nie byliśmy na to przygotowane bo żadna z nas nie miała ani kawałka chleba w plecaku -  stado kóz było rozczarowane i po paru minutach odeszło tak że już nie było widoczne do końca w zasięgu wzroku. Strusie zaciekawione wyciągały co rusz szyję za ogrodzenie by dziabnąć w aparat - trzeba było uważać. Niestety strusiego tańca nie chciały zatańczyć tylko troszkę pomachały swoimi skrzydłami i nie trwało długo jak i one odeszły. W zamian przydreptały dwa małe koniki i tak na zmianę ze strusiami zmieniali się co chwilę ..........niestety kozy i barany się już wcale nie pokazały , widać je było w oddali nad wodą w zagrodzie. Następnym razem musimy pamiętać by zabrać ze sobą pożywienie dla tych zwierzaczków i przy okazji zrobić lepsze zdjęcia , może wtedy i strusie odtańczą nam taniec , nigdy nic nie wiadomo.

 

 

 DSC05175.JPG

 

 

DSC05211.JPG

 

 

DSC03662.JPG

 

 

DSC05191.JPG

 

 

Za oknem widać przebijające się słonko ..........wnusia i wnuk  w domu bo przedszkole i szkoła dzisiaj nieczynna ale panuje spokój - przynajmniej się nie kłócą o byle co jak to nieraz bywa. Siwy pojechał na zakupy - ja z sąsiadką wypiłam kawę do południa , przyniosła mi dwie reklamówki zielonego z ogródka , roszponka , jarmuż , pietruszka , seler i rukola , wszystko już po porcjowane i schowane w lodówce . Oj będzie znowu zielenina do sałatek - uwielbiam rukole mogę naraz zjeść sama całą miskę takiej sałatki więc jak wrócę ze cmentarza na pewno ją sobie zrobię.

 

 

DSC05208.JPG

 

 

DSC03661.JPG

 

 

 DSC05223.JPG

 

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

Bielsko - 4 Foto Art Festival - Oleg Durygain - twarze. ( część 1 )

niedziela, 30 października 2011 2:14

 

 FIL69.JPG

 

 

GALERIA....

 OLEG DURYGAIN..... 

GALERIA - Oleg Durygain..

 

 

 FIL70.JPG

 

 

Na tak zróżnicowanym tematycznie festiwalu fotografii jeszcze nie byłam, co tu dużo mówić zawsze oglądało się tylko wystawy , które były wystawiane w okolicy w domach kultury czy bibliotekach. Na takie imprezy nigdy nie było czasu bo wszystko zawsze wiąże się z dojazdem. Odwiedziliśmy cztery miejsca wystawowe w Bielsku i na dzień dzisiejszy bardzo się cieszę , że znajomi pamiętali i o mnie i mnie na tą wystawę zabrali.

 

 

 FIL71.JPG

 

 

Ten młody artysta urodził się w Moskwie w 1983 roku , ma zaledwie 28 lat a już ma za sobą wielką kariera , która nabiera coraz to większego rozpędu...............jest interesującym przedstawicielem młodej fotografii , który robi cyfrowe portrety barwne. Co mnie w nich przyciągało to wyraz twarzy  i oczy , które były jak u żywej osoby i patrzyły z takim spokojem na mnie.  Artysta od 2006 roku współpracuje z kilkoma galeriami na świecie i jest autorem wielu ważnych wystaw organizowanych między innymi w Moskwie, Barcelonie ,Paryżu , Brukseli czy w Seulu. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych organizowanych na całym świecie. Jego prace publikowane są w wielu światowych magazynach i w naszym kraju także. Zdobył kilkakrotnie International Photography Awards.

 

 

 FIL72.JPG

 

 

KANON SZTUKI - PROTORENESANS.....

 

FIL73.JPG 

 

 

 Oleg Duryagin urodził się w rodzinie artystów i odkąd był małym chłopcem miał do czynienia ze sztuką. W jego ręce kiedyś wpadła książka o artystach protorenesansu  i stała się ona jego ulubiona publikacją na wiele lat. To właśnie w tej książce znalazł bardzo wiele wspaniałych portretów o dziwnym i niesamowitym wyrazie twarzy. Autor mówi , że w tej książce przedstawieni ludzie byli chorzy, inni niezadowoleni , inni byli szaleńcami i byli ludzie o obojętnych oczach - było to do autora odkryciem. od tego momentu fascynowała go ludzka twarz i wszędzie szukał obrazów tego typu.

 

 

FIL76.JPG

 

 

FIL75.JPG

 

 

Autor spędził bardzo wiele czasu oglądając zdjęcia w albumach rodzinnych - ( ja do nich zaglądam raz na ruski rok bo ich wiele z dawnych czasów nie ma ) , gazetach i magazynach . Jak mówi starał się by znaleźć coś co równocześnie było by ładne i niepokojące. Wreszcie był moment , że zrozumiał , że sam chciał coś stworzyć i wybrał fotografię. Najbardziej interesuje go pokazywanie czegoś w sposób niestarotypowy .....mogą to być przerażające zakonnice , ludzie , którzy udają , że płaczą , nieszczęśliwe dzieci  - wszystko czego nie spodziewamy się zobaczyć. Autor do swoich prac wykorzystuje sztuczność fotografii  cyfrowej i chce pokazać punkt w którym stykają się przeciwności - takie jak życie , śmierć , atrakcyjność i niepokój a zarazem piękno i brzydota. Stara się oddać wrażenie jakie mamy kiedy przechodzimy obok plastikowego manekinu. Autor wieży , że duże znaczenie ma powierzchnia odbitki obrazu. Zainspirowany klasycznym malarstwem stara się robić dobre i piękne fotografie.................nie do piękna samego w sobie , ale by stworzyć obrazy o większej sile wyrazu.

 

 

FIL74.JPG

 

 

FIL77.JPG

 

 

FIL82.JPG

 

 

 GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

Gardawice - Krzyż na granicy miasta.

sobota, 29 października 2011 21:19

DSC05110.JPG

 

 

DSC05111.JPG

 

Przejeżdżając przez Gardawice rowerem uchwyciłam ten przydrożny krzyż ale nic o nim nie wiem...............może ktoś tu trafi z tych okolic i dopisze w komentarzu coś na ten temat.

 

 

DSC05117.JPG

 

 GARDAWICE..............
Chcąc zadowolić ciekawość ciekawskich powiem , że wieś była własnością rodu Gardawskich.
Jeszcze przed 1400 rokiem wieś ta istniała i przez półtora wieku do Gardawów należała.
Potem do Wyplerów, Henryka Twardawa.....Wioskę dzierżyli liczni właściciele i dziedzice .
Zakupił ją nawet "Ślązak " - Przedsiębiorstwo Osadnicze. Siedzibą właścicieli wioski był zamek.
Pięknej budowy.....Przed nim krużganek , obok kaplica z osobnym kapelanem.
Kiedy Zawadzki został wioski panem dobudował wielką wieżę z wielkim zegarem.
Niestety dziś na tym terenie nie stoi zamek , wieża , kaplica , ani krużganek.....
Przetrwał jedynie dworek.....Zamek skończył marnie, na jego ruinach postawiono Kurzarnię .
Po tym , jak przestała istnieć przy zamku kaplica , wieś przynależała do parafii w Woszczycach.
W latach osiemdziesiątych w Gardawicach kościół zbudowano i w 1991 roku go konsekrowano.
Pierwsza szkoła istniała w domu folwarcznym w 1771 roku - stała obok karczmy.
Pan Maciej Kurczak był jej kierownikiem, ówczesnym wójtem , oświaty strażnikiem.
Kilkadziesiat lat później szkoła stała z cegieł , kamienia - iście murowana.
Lecz postawili nową szkolę Gardawianie, tak bardzo polubili oni budowanie.
Od razu wznieśli pierwsze , drugie piętro i woźnym , chłopcom i dziewczętom.
Do dziś całe grono fizyków , polonistów szkoli na mędrców gimnazjalistów.

 

page.jpg

 

 

DSC05108.JPG

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

Relacja z koncertu charytatywnego -

sobota, 29 października 2011 12:04

 

PRZYGOTOWANIA DO KONCERTU.

 

 
Camera
NIKON D300S
Focal Length
50mm
Aperture
f/2
Exposure
1/80s
ISO
640
 
Camera
NIKON D300S
Focal Length
50mm
Aperture
f/2
Exposure
1/80s
ISO
640

 

 

 

W końcu się zmobilizowałam  -  prawie trzy tygodnie minęło od tego koncertu a ja dopiero zaczynam go powoli publikować bo wcześniej jakoś człowiek czasu nie miał , bo to przecież nie pięć minut by było gotowe . Niektóre osoby z mojej miejscowości , które nie były na tym koncercie ciągle się dopytywały kiedy .............więc już jest pierwsza część. Dziewczyny miały dwa spotkania przed koncertem , ustalano jak mają się poruszać  na scenie i dokąd mogą przejśc przez salę bo tym razem krzesła były pierwszy raz ustawione w inny sposób. Postanowiłam to jakoś podzielić tematycznie a ostatnia notka będzie całym podsumowaniem tej pierwszej udanej charytatywnej imprezy i wtedy dopiero zdradzę uzbierane pieniążki. Zdjęcia w dwóch slajdach wszystkich   modelek są autorstwa Łukasza Podkowika z Orzesza.

 

 

 

 

 

 

SLAJD ZDJĘCIOWY Z POKAZU MODY ŚLUBNEJ NA KONCERCIE..

 

 

 
Camera
NIKON D300S
Focal Length
50mm
Aperture
f/2
Exposure
1/80s
ISO
640 

SLAJD ZDJĘCIOWY Z POKAZU MODY AGAWIN NA KONCERCIE

 

 

 

 
Camera
NIKON D300S
Focal Length
50mm
Aperture
f/2
Exposure
1/80s
ISO
640
 
Camera
NIKON D300S
Focal Length
50mm
Aperture
f/2
Exposure
1/80s
ISO
640
 

 

 

GARNEK . PL                 YOU TUBE                 MOJE SLAJDY

 


Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 072  

Czas ucieka dzień po dniu

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597072
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa