Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 038 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Ania i Tomek............ślubowali w Bazylice pw.św. Wojciecha w Mikołowie......23.10.2010

sobota, 30 października 2010 15:10

 DSC04093.JPG

 

 

 

DSC04016.JPG 

 

page.jpg

 

 

DSC04023.JPG

 

 

DSC04044.JPG

 


DSC04054.JPG

 

 

 page.jpg

 

 

DSC04052.JPG

 

 

Młody Pan Tomek był dobrym amantem , bo puszczał wszystkie panienki kantem
Lecz Panna Ania rekord pobiła , bo serce Tomka sobie zdobyła.
Bo Panna Ania ma serce jak kryształ , z którego Pan Tomek będzie korzystał.
Będzie ją kochał latem i zimą - raz na tapczanie - raz pod pierzyną.
Będzie ją kochał tu na tym świecie , aż przywędruje to małe dziecię.
Jak przywędruje dziecina mała Ania ją będzie bardzo kochała.
Młodej parze Ani i Tomkowi najserdeczniejsze życzenia po raz drugi składam.


DSC04055.JPG

 

 

DSC04045.JPG

 

 DSC04062.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC04067.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC04070.JPG

 

 

DSC04076.JPG

 


Życząc wam miłości gorącej jak słońce , szlachetnej jak złoto , czystej jak łza i słodkiej jak miód .......
.by na waszej drodze szczęścia którą kroczycie nigdy nie zabrakło wzajemnego zrozumienia i szacunku.
 Przysięgaliście sobie wzajemnie miłość - wierność i uczciwość małżeńską i życzę wam tego z całego serca
przez wszystkie dni waszego wspólnego życia............ ciocia Marysia.

 

 DSC04078.JPG

 

 DSC04081.JPG

 

 

DSC04092.JPG

 

 DSC04090.JPG

 

 

Kiedy oboje przyjechali z zaproszeniem na uroczystość ślubną byłam bardzo zaskoczona .....to było pierwsze wesele u mojej siostry - czekają ją jeszcze cztery weseliska a data następnego już jest wyznaczona.............wiec na drugi rok znowu będziemy się bawić. Ale muszę do tego podejść  w inny sposób niż tego roku  - nie wszystko na ostatnią minutę przed uroczystością bo tylko człowiek czas zmarnuje i strasznie się denerwuje. Bo ja głupia wariatka z synową wybrałam się na zakupy kiecki na wesele trzy dni przed terminem............ wybór był oczywiście ale nie na takiego liliputa jak ja i musiałabym w dodatku co nieco ciała się pozbyć w niektórych miejscach to w tedy bym może coś wybrała. Kupiłam tylko buty z których jestem zadowolona bo są wygodne i masę rzeczy które były na tą okazje niepotrzebne i cały dzień od rana do wieczora latałyśmy od sklepu do sklepu...........w  końcu poszłam w luźnej kiecce od synowej bo do swoich wejść nie mogłam.

 

 DSC04091.JPG

 

 

DSC04098.JPG

 

 

DSC04101.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC04104.JPG

 

 

DSC04107.JPG

 


Zorganizowanie dojazdu na wesele było super ......... bo z pod samego domu zabrał nas mały autobusik , który jechał już z weselnymi gośćmi panny młodej z Rydułtów do samego kościoła a potem na salę. W Bazylice św. Wojciecha byłam już nie raz ale to było dawno temu  i pamiętam ją jak jeszcze nie była odnowiona .......... kiedy mój ojciec leżał w pobliskim szpitalu za każdym przyjazdem do Mikołowa chodziłam się tam modlić a na przykościelnym cmentarzu leży brat mojej mamy i jego żona. Na dzień dzisiejszy bym musiała szukać grobów bo kontakt z kuzynami się dawno urwał.............teraz takie czasy....nieraz myślę że to i moja wina ale ileż razy idzie odwiedzać bez wzajemności....?


 DSC04049.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC04048.JPG

 

 

Kiedy  przyjechaliśmy pod kościół byliśmy pierwszymi gośćmi więc mając troszkę czasu zwiedziłam wnętrze kościoła i tak na szybko zrobiłam kilka zdjęć przy nieoświetlonym kościele ale postanowiłam nie łączyć tego z uroczystością zaślubin. Pięknie śpiewała Kasia- siostra Tomka -
 jeszcze przed rozpoczęciem mszy św w kościele było słychać jej piękny głos rozchodzący się w ciszy świątyni , stała na chórze oparta o balustradę a głos który zawsze podziwiałam uświetnił tą uroczystość w kościele ................ciarki przechodziły mi po ciele gdy patrzyłam na nią i słuchałam.

Siostra .........czy ty pamiętasz nasze wesela swoje czy moje  , bo ja
na dzień dzisiejszy mam zamglone wspomnienia .......... pamięta się sporo
z tej uroczystości ale już nie wszystko - może nie warto było wszystkiego pamiętać....? Nigdy na ten temat nie rozmawialiśmy i nigdy niczego nie wspominaliśmy - nie wiem czy to dobrze czy to źle...? Nieraz się mówi , że nie warto ....................zresztą to takie odległe czasy i było inaczej.

 

 

DSC04095.JPG

Przysięga..

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBYPodziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Czarny kot............

piątek, 29 października 2010 0:14

 

PICT8515.JPG

 

 

PICT8491.JPG


  

PICT8494.JPG

 

 

PICT8509.JPG

 

 

PICT8504.JPG

 

 

 

PICT8512.JPG

 

 

 

PICT8513.JPG

 

 

PICT8517.JPG

 

 

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zamek Bouzov Czechy....................

środa, 27 października 2010 0:11

DSC03438.JPG 

 

DSC03447.JPG

 

 

DSC03424.JPG


Zamek Bonzov.....
Bonzov - zamek jak z bajki.
Wycieczka do zamku.....

 

 DSC03422.JPG

 

 

DSC03437.JPG

 


W malowniczej okolicy wśród wzgórz i lasów wznosi się zamek Bunzov - widoczny jest już z daleka bo góruje nad okolicą.Położony jest około 30 km na północny zachód od miasta Ołomuńca i prowadzi do niego dobrze oznaczona droga. Z parkingu trzeba było przejść pieszo około 10 minut by minąć pięknie kutą  bramę a potem za aleją wysadzaną po obu stronach drzewami dopiero była widoczna brama zamkowa. Każdy z nas osobno musiał wykupić bilet w cenie 70 koron ale nie obejmował on zwiedzania wieży zamkowej z której jest przepiękny widok na okolicę bo do godziny 15.00 musieliśmy opuścić mury zamkowe z powodu organizowanych tam uroczystości weselnych........w sumie chyba wszystkiego nie zwiedziliśmy. Szukając informacji na temat tego zamku byłam zaskoczona bardzo wiadomością  , że można tam fotografować bo nam przewodnik kilka razy powtarzał że w zamku jest zakaz robienia zdjęć - chociaż na tablicy informacyjnej przy wejściu nie było żadnego znaku zakazu ale i znaczka aparatu też nie było więc pomyślałam że tak musi być..........szkoda że czeska przewodniczka nie rozumiała naszego języka. Więc kilka osób z wycieczki wraz ze mną robiło to ukradkiem i szybko w dodatku na samym końcu gdy trzeba było iść dalej ........by mieć jakąkolwiek pamiątkę , nawet były głupie uwagi od osób z naszej wycieczki........pani nie rozumie , że nie
 wolno.......odpowiadałam , że zakazy można łamać - tylko że nie było żadnego zakazu oprócz tego że nie wolno fotografować z fleszem , po prostu było złe doinformowanie przewodnika....................bywa i tak.

 

DSC03464.JPG

 

 

DSC03466.JPG

 

 

Ten piękny zamek zwany grodem należy do najpopularniejszych zabytków w Republice Czeskiej i ponadto jest ulubionym miejscem filmowców z Czech jak i za granicy..... nakręcono tu m.in. film " Fabryka zła "  i baśń "
Fantaghiro " - kto z was zna więcej tytułów ? -  proszę pisać. Przed samym zamkiem stało kilka samochodów  co jeden to ładniejszy....  nowożeńcy przyjechali tutaj na sesję  zdjęciową   nawet jedną parę uchwyciłam oczywiście za pozwoleniem. Przyglądałam się zewnętrznej budowli i zachwycałam się każdym jej drobnym szczegółem tak samo było
i w środku.

 

 DSC03473.JPG

 

 

page.jpg

 DSC03471.JPG

 

 

Przechodząc przez dwie bramy w zamku docieramy na wewnętrzny dziedziniec gdzie stoi piękna kuta bogato zdobiona  studnia każdy kto obok niej przechodził patrzył z zachwytem na te metalowe wygibasy. Studnia ta ma głębokości 52 metry i jest przykryta ręcznie kutą neogotycką kratą.

 

DSC03510.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03503.JPG 


DSC03516.JPG

 

Historia.........cytat z internetu. Gród został założony przez Búza z Búzova w latach 1317 - 1339. W ciągu kilku następnych stuleci zamek często zmieniał właścicieli.W II poł. XIV w. należał do księcia Jodoka z Moraw, bratanka Karola IV. W XV w. własność przeszła na ród władców Kunštátu, z którego pochodził m.in. czeski król Jerzy z Podiebradów (niektórzy historycy sugerują nawet, że urodził się on właśnie na zamku w Bouzovie). W 1696 r. zamek zakupił wielki mistrz zakonu krzyżackiego Franz Ludwig zu
Neuburg. Posiadłość pozostała w rękach zakonu aż do 1939 r., kiedy to została skonfiskowana przez nazistów. W okresie II wojny światowej na grodzie miała siedzibę jednostka SS. Od 1945 roku gród stał się majątkiem państwa czechosłowackiego a później czeskiego państwa. W roku 1558 Bouzov spłonął i został odnowiony dopiero w roku 1620. W latach 1895 - 1910 gród został przebudowany na rozkaz Evžena Habsburga, Wielkiego Mistrza Zakonu. Przebudowa zmieniła wygląd grodu. Współczesny romantyczny wygląd zamek zawdzięcza przebudowie, zgodnie z projektem Georga vo Haberissera(1841-1922), profesora Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Celem przebudowy było odtworzenie typowej,średniowiecznej architektury. Elementy czeskiej architektury na zamku uzupełnia szereg elementów niemieckiej architektury. Gród Bouzov jest w pełni urządzony i wyposażony.

DSC03483.JPG

 

 

DSC03530.JPG

 

 

Zwiedzając zamek podziwiamy komnaty w których zachowało się do tej pory piękne wyposażenie .............to wnętrza w stylu romantyzmu z zabytkowym cennym umeblowaniem oraz bogatą kolekcją malarstwa i rzeźby. W komnatach zamkowych można podziwiać piękne kaflowe piece od których to ja nie mogłam oderwać wzroku......każdy inny i o innym kształcie.


DSC03538.JPG 

 

DSC03545.JPG

 

page.jpg

 


DSC03549.JPG

 

DSC03555.JPG


ALBUM ZDJĘCIOWY Z ZAMKU BOUZOV....

 

 DSC03592.JPG

 

Najcenniejszą część grodu stanowi kaplica neogotycka z lat 1395 -1515. Kolejną ciekawostką grodu jest zbrojownia zamkowa, pierwotna gotycka sala starego grodu, tarcze obronne pochodzące z XIII i XV wieku, miecz kata z roku 1677 i inne..... Takim to sposobem zaliczyłam następny zamek.

 

DSC03603.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03596.JPG

 

DSC03599.JPG

 

DSC03593.JPG

 

DSC03609.JPG

 

DSC03621.JPG

 

DSC03623.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Lilie z ogrodu botanicznego w Bujakowie.............

poniedziałek, 25 października 2010 22:55


 

Lilie wodne..........
Oczka i rośliny....
Grzybienie białe......... 
 

To piękne miejsce jakim jest ogród botaniczny w Bujakowie mam okazję rzadko odwiedzać chociaż mam do samego celu parę kilometrów............. ostatnio  minęła mnie okazja uczestnictwa w plenerze malarsko - fotograficznym , który był organizowany przez MOK - w Orzeszu właśnie w tym miejscu. Tak się złożyło że o  plenerze wiedziałam już od dawna i tak samo wiedziałam .......... że w tym samym dniu co rozpoczynał się dwudniowy plener w tym pięknym miejscu .......ja miałam od dawna inne plany bo data zbiegła sie z weselem u siostry więc siła wyższa trzeba było zrezygnować z pleneru i zabawić się na weselu. 

 

 
Camera
DSC-H50
Focal Length
42.4mm
Aperture
f/4
Exposure
1/125s
ISO
320


 

W ostatnią sobotę nie miałabym okazji podziwiać zapewne tak pięknych lilii w tym ogrodzie ..............prawdę pisząc nie wiem czy te kwiaty wytrzymują pierwsze przymrozki i jak długo cieszą oko swoim urokiem - dopiero muszę zajrzeć do wstawionych linków i dokładnie przejrzeć co o nich piszą ci co się na nich znają. Te zdjęcia były zrobione dużo ponad miesiąc temu , kiedy to odwiedziłam ze znajomymi kościół w Bujakowie.

  

 

  

 

 

 


GARNEK .PL                                  YOU TUBE
Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Kraków - Kazimierz .............Kościół św. Katarzyny i św. Małgorzaty.

wtorek, 19 października 2010 11:34

 DSC00097.JPG

 

 

 DSC00099.JPG

 

Modlitwa do św. Katarzyny.
Św. Katarzyno , odznaczająca się głęboką wiarą , męstwem i bezgraniczną miłością do Boga, bądź dla nas wzorem chrześcijańskiego życia. Uproś nam łaskę męstwa w wyznawaniu wiary. Pomóż nam żyć według Bożych przykazań. Wstawiaj się za naszą Parafią , abyśmy pozostali wierni wierze ojców naszych. Wspomnij ,że jesteś naszą Patronką i uproś nam serca wrażliwe na chwałę Bożą i potrzeby bliźnich. Święta Katarzyno  - módl się za nami!.


Kościół Augustianów.....
Kaplica św. Doroty
Kaplica mb. Pocieszenia.
Wirtualne zwiedzanie kościoła.....
Kościół św. Katarzyny i św. Małgorzaty w Krakowie

 

 DSC00102.JPG

 

 

DSC00116.JPG

 

 

DSC00129.JPG

 

 


Kościół pw. śś. Katarzyny i Małgorzaty to jedna z najpiękniejszych krakowskich świątyń. W czasie wielu wieków swego istnienia uniknęła ona zasadniczych przemian stylowych , dlatego też prezentuje się dziś jako budowla czysto gotycka ,spełniająca wszelkie wymogi tego stylu. Mamy tu szlachetną prostotę i czytelność , strzelistość linii oraz jasne , przestrzenne i
proste wnętrze. Kościół jest zbudowany z cegły i kamienia , posiada wydłużone smukłe prezbiterium oraz trzy nawy, nakryte sklepieniem
krzyżowo - żebrowym. Ciekawostką jest to iż do świątyni nie prowadzi wejście od fasady -  w tym kościele istnieją jedynie wejścia boczne -
od strony kruchty oraz od krużganków. Do kościoła przylegają bezpośrednio kaplice , których ja niestety nie zwiedziłam.............. byłam tak zmęczona przebytą droga , że musiałam troszkę odpocząć w kościele przed dalszą drogą.

 DSC00107.JPG

 

 

DSC00106.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC00111.JPG

 

 

Z dziejów kościoła................. gdy król Kazimierz Wielki rozpoczął dzieło zakładania pod Krakowem miasta, nazwanego od jego imienia Kazimierzem , zaplanował w tedy od razu powstanie dwóch kościołów : parafialnego pw. Bożego Ciała oraz przeznaczonej dla Augustynów świątyni pw. św. Katarzyny i Małgorzaty. Ambitny i przedsiębiorczy władca , nosząc się z zamiarem erygowania uniwersytetu , pragnął najprawdopodobniej wciągnąć wykształconych i światłych przedstawicieli tego zakonu do prac przy
tworzącej się akademii. Pierwszy augustianin , przeor Szymon Sporer, przybył do Krakowa w 1342 roku. Prawdopodobnie w tym czasie także rozpoczęto budowę kaplicy pw. św. Doroty a wokół niej drewnianych zabudowań klasztornych. Kaplica ta stała się zalążkiem ogromnej świątyni , którą - jako jeden z najpiękniejszych , czysto gotyckich kościołów krakowskich - podziwiać można do dziś.

 DSC00112.JPG

 

 

 DSC00117.JPG

 

 

DSC00119.JPG

 

 

DSC00120.JPG

 


Jaki był powód bezpośredni rozpoczęcia budowy tak imponującego gmachu
 ? Tradycja przekazuje iż kościół ten , ufundowany przez samego króla Kazimierza Wielkiego ,miał stanowić wyraz skruchy za zamordowanie ks. Marcina Baryczki , wikarego Katedry wawelskiej , który działając z polecenia biskupa krakowskiego Bodzanty - napiętnował zbyt swawolny tryb życia monarchy. Porywczy władca rozkazał zuchwałego śmiałka uwięzić a za jakiś czas został on utopiony w Wiśle i nie wiadomo czy z ust króla wyszedł nakaz utopienia czy była to samowola królewskich dworzan.

 

 

DSC00121.JPG

 

 

DSC00122.JPG

 

 

 DSC00125.JPG

 

 

DSC00135.JPG

 

 

DSC00148.JPG

 

Przywilej fundacyjny świątyni wystawiony został z datą 11 listopada 1363 roku -( był to drugi przywilej : bo pierwszy akt spłonął w pożarze ) , potwierdzał nadanie Augustianom terenów od północnej bramy Kazimierza aż do kościoła na Skałce....... tam też byłam ale o tym kościele będzie innym razem. W tym akcie nie ma żadnej wzmianki o innym kościele na tym terenie , dlatego należy przypuszczać że prace przy budowie świątyni św. Katarzyny i Małgorzaty rozpoczęte zostały później. Istniała tu jednak kaplica poświęcona św. Dorocie , konsekrowana w 1365 roku - obok której
 wzniesiono kaplicę św. Tomasza , na której wykuto imię fundatora - Kazymir czyli Kazimierz. Kaplicę te szybko włączono do powstającego kościoła ..........już w 1378 roku biskup Jan konsekrował prezbiterium i
 krużganki klasztoru co zakończyło pierwszy etap budowy świątyni.


 DSC00128.JPG

 

 

DSC00130.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC00133.JPG

 

 
Zakończenie prac budowlanych przyniósł prawdopodobnie rok 1429 - do tego czasu w księgach miasta Kazimierza są zapisywane wydatki na budowę świątyni. Jeszcze potem przez sto lat trwały prace na szeroką skalę. Zarówno Augustianom jak i mieszkańcom Kazimierza nie było dane długo się cieszyć tak znamiennej i okazałej świątyni.Powodzie , pożary i trzęsienia ziemi zniszczyły wyposażenie wnętrza - spłonęły 24 okazałe ołtarze, rzeźby, biblioteka klasztorna, stopiły się dzwony oraz zginęło kilku zakonników. Straty spowodowane kataklizmami były tak dotkliwe ,ze restauracja kościoła ciągnęła się przez dwa wieki.

 DSC00136.JPG

 

 

DSC00145.JPG

 

 

DSC00138.JPG

 


Do niezwykle pięknych i cennych zabytków kościoła należy nagrobek Wawrzyńca Spytka Jordana ( zm. 1568 ) wojewody sandomierskiego i krakowskiego . Ufundował go prawdopodobnie Piotr Jordan , wnuk stryjecznego brata Spytka. Bogato zdobiony nagrobek wykonany jest w stylu manierystycznym , przez rzeźbiarza z kręgu artysty Santi Gucciego, około roku 1603. Odnowiony został w latach 60. XIX wieku , dzięki inicjatywie potomków Spytka. Nagrobek, dziś jednolity kolorystycznie ,
 był niegdyś polichromowany i złocony . Wykonany jest z kamienia pińczowskiego. Oprócz nagrobka Wawrzyńca Spytka Jordana w kościele św. Katarzyny znajduje się jeszcze wiele innych cennych
i zabytkowych nagrobków.   

 

  Kościół Augustianów............

 

 

DSC00147.JPG

 

 

DSC00142.JPG

 


Z dziejów Kazimierza ............... Kazimierz znany nam jest dziś jako dawna dzielnica żydowska i siedziba najrozmaitszych kawiarenek , galerii i sklepików z przedmiotami obdarzonymi bujną nieraz przeszłością................... był niegdyś sporym miastem pomyślanym jako
 konkurencja dla Krakowa. Jego założyciel ( 1335 ) , król Kazimierz Wielki, tworząc nowe miasto chciał ukarać mieszkańców starego za bunty , pychę i zbytnią samowolę. Nowy gród otrzymał wiec rynek , rząd kramów
przypominający Sukiennice , potężne mury obronne , własne cechy i Bractwo Kurkowe, a w XV wieku stanął Ratusz. Pod koniec XV wieku król Jan Olbracht przeniósł na Kazimierz ludność żydowską z Krakowa i okolic. Miasto zachowało niezależność aż do roku 1796, kiedy to władze austriackie zadecydowały o włączeniu Kazimierza do Krakowa. II wojna
światowa zmiotła z powierzchni ziemi niemal wszystkich jego żydowskich mieszkańców: długo też Kazimierz pozostawał dzielnicą opuszczoną, zaniedbaną i niebezpieczną. Już od prawie dekady , obserwuje się prawdziwy renesans tego miejsca - odnawia się zabytki , przyjeżdża wiele wycieczek , a i sami krakowianie nauczyli się doceniać piękno i oryginalność Kazimierza. Wiadomości zaczerpnęłam z przewodnika pielgrzyma.

  Św. Rita z Cascia.

 

DSC00100.JPG

 

 

DSC00101.JPG

 

 

DSC00105.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY
Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 219  

Czas ucieka dzień po dniu

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597219
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa