Bloog Wirtualna Polska
Są 1 273 033 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


Wszystkich Świętych i Zaduszki.....

sobota, 31 października 2009 22:53

 

DSC03800.JPG

 

 

DSC03802.JPG

 


Byłam cztery dni bez netu...........
Do południa wraz z wnukami pierwszy raz w tym dniu odwiedziliśmy razem nasz cmentarz po to by zapalić lampki na grobach i zmówić modlitwę. Panowała tam  prawie pustka , kilka osób tylko było w tym czasie na cmentarzu to była prawie pora obiadu więc nie było się czemu dziwić , że taka pustka - wieczorem były by już trudności odnaleźć groby znajomych. W naszej tradycji kult zarłych i obchody 1 i 2 listopada mają szczególne znaczenie.  1 listopada obchodzimy jako święto Wszystkich Świętych, a więc zmarłych zbawionych, wyniesionych ponad zwykłych śmiertelników. Natomiast 2 listopada to Dzień Zaduszny, w którym wspominamy wszystkich zmarłych - nie tylko Świętych - modląc się o ich dusze staramy się przyjść im z pomocą w drodze do życia wiecznego. Przyjęło się , że 1 listopada jest dniem obchodzonym uroczyście - dniem masowych odwiedzin grobów . Drugi dzień świąt pozostaje w jego cieniu. W tych dniach ogarnia nas zaduma , myślimy o przemijaniu , śmierci. zastanawiamy się co do tej pory udało nam się zrobić i na co jeszcze sił nam powinno wystarczyć. myślimy o osobach , które na cmentarzach odwiedzamy . Tego dnia przypominamy sobie , że wierzymy w " Świętych obcowanie "            

 DSC03796.JPG

 

 

DSC03793.JPG

 

 DSC03782.JPG

 


W pamięci o zmarłych i w okazywaniu im szacunku jest zarówno pewien lęk przed nieznanym i nieodwracalnym jak i uczucie pustki spowodowane odejściem bliskich. Świadomość przemijania skłania nas do zadumy i szczególnego dialogu jaki toczy się między nami i umarłymi. W pamięci i szacunku dla zmarłych jest również odwieczne pragnienie nieśmiertelności i trwania . Trwania chociażby w pamięci , we wspomnieniu, w serdecznej myśli. Święto Wszystkich Świętych to również święto patriotyczne - w miejscach uświęconych krwią Polaków zapalamy znicze, składamy kwiaty. W wierzeniach prasłowiańskich nasze listopadowe zaduszki to pozostałość po zaduszkach odprawianych przez naszych przodków. Prasłowianie wierzyli w życie pozagrobowe i tajemniczy świat zmarłych , rządzący się własnymi prawami . Wierzyli w nadludzką wiedzę i moc zmarłych , dzięki której mogli wpływać na losy żyjących . Byli przekonani , że w pewnych porach roku duchy zmarłych mogą opuszczać zaświaty i niewidzialnie przebywać wśród żywych bądź przychodzić do nich we śnie.

 

DSC03797.JPG

 

 DSC03780.JPG

 

 

DSC03786.JPG

 


Zmarli przebywający w świecie żywych mieli doświadczać głodu i pragnienia , potrzebować ciepła i wypoczynku , a także obecności innych ludzi , zwłaszcza krewnych i współziomków. Wierzyli , że obowiązkiem żyjących jest zaspakajanie tych pragnień. Jeżeli nie udało by się zaskarbić przychylności umarłych mogłoby się  to skończyć wyrządzeniem dotkliwych szkód ,  nękaniem , straszeniem, sprowadzeniem nieszczęść i przedwczesną śmiercią . Religia chrześcijańska zaadoptowała wcześniejsze wierzenia i praktyki . W chrześcijańskim kulcie zmarłych przechowały się więc resztki pogańskich obrzędów zadusznych. Wiele ich śladów znajdujemy także w tradycji ludowej i literaturze np : " Dziady " - Adama Mickiewicza, dla których inspiracją były powszechnie odprawiane jeszcze w XIX w. na wschodnich rubieżach dawnej Rzeczpospolitej "dziady" - obrzędy ku czci zmarłych.

 

 DSC03776.JPG

 


Jeszcze na początku XX wieku w wigilię święta Wszystkich Świętych pieczono chleb i pierogi , gotowano bób, kaszę i wraz z miodem i wódką pozostawiano je na noc na stołach dla dusz zmarłych . Prawosławni zanosili jadło na groby. Zostawiono na noc otwarte furtki , uchylone drzwi do domu , aby duchy bez przeszkód mogły przekroczyć próg swych dawnych domostw. Było to znakiem pamięci , życzliwości i gościnności. Zmarłych niekiedy wołano po imieniu i zapraszano do wejścia w progi domu. Obchody zaduszne kontynuowane są zatem przez wieki . Dawne ofiary z jadła i napojów zastąpiły naręcza kwiatów , zwłaszcza późnych jesiennych chryzantem , składane na grobach. W miejsce przywoływania zmarłych do ich domów mamy dziś " wypominki ". Natomiast dawny zwyczaj palenia ognisk na grobach został wyparty przez palenie zniczy i nabożeństwa żałobne.

 

 DSC03789.JPG

 

 

DSC03791.JPG

 

 

DSC03788.JPG

 


Kościół głosi potrzebę modlenia się za dusze zmarłych , ponieważ skraca to okres cierpienia dusz przebywających w czyśćcu i zapewnia im wieczny spokój. Zmarli po odbyciu oczyszczającej pokuty orędują za żywymi w ich ziemskim życiu i w godzinie śmierci. Święci przedstawiani są jako wzór do naśladowania. Przez ich wstawiennictwo Bóg udziela nam pomocy. Możemy i powinniśmy modlić się do nich , aby wstawiali się za nami i za całym światem. Kościół podkreśla , że Święci to ci , którzy na serio wzięli naukę Chrystusa i nie szczędzili sił by w praktyce żyć z jego wskazaniami. Papież Jan Paweł II często powtarzał , że do świętości powołany jest każdy z nas. Obchodzenie święta Wszystkich Świętych wyznaczono w Kościele początkowo na 13 maja . Dopiero w połowie VII wieku w Angli pojawił się zwyczaj obchodzenia tego święta 1 listopada.  W 834 roku papież Grzegorz IV wprowadził do Kościoła uroczystość Wszystkich Świętych w dniu 1 listopada. Odtąd tego dnia Kościół oddaje cześć wszystkim , którzy już dostąpili chwały zbawienia w niebie. Dzień szczególnych modłów za dusze zmarłych - Zaduszki -  Wkrótce wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych rozpowszechniło się , i w XIV wieku zostało wprowadzone do liturgii rzymskiej i upowszechnione w całym Kościele.

 

 DSC03777.JPG

 

 

DSC03810.JPG

 

 

DSC03809.JPG

 

 DSC03811.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK FB.SKARBY

 Podziel się

komentarze (0) | dodaj komentarz

Spotkanie Koła Gospodyń w Jaśkowicach.

sobota, 31 października 2009 16:11

DSC00989.JPG

 

 

DSC00983.JPG

 

DSC00988.JPG

 

DSC00982.JPG

 

DSC00993.JPG

 

DSC00991.JPG

 

DSC01009.JPG

 

DSC01011.JPG

 

DSC01013.JPG

 

DSC00992.JPG

 

DSC00985.JPG

 

DSC00990.JPG

 

DSC00987.JPG

 

DSC01005.JPG

 

DSC01003.JPG

 

DSC01006.JPG

 

DSC01000.JPG

 

DSC00981.JPG

 

DSC00997.JPG

 

DSC00995.JPG

 

DSC01001.JPG

 

DSC00986.JPG

 

DSC01008.JPG

 

DSC01012.JPG

 

DSC01010.JPG

 

DSC01002.JPG

 

DSC01004.JPG

 

GARNEK.PL  YOUTUBE  FACEBOOK.M  SAMO ŻYCIE  SLAJDZIK      FB.SKARBY

Podziel się

komentarze (3) | dodaj komentarz

Moja wnusia ukończyła 3- latka......

czwartek, 29 października 2009 22:53
Image Hosted by ImageShack.us 

Image Hosted by ImageShack.us

Szybko ten czas leci ...to już trzy lata jak jestem szczęśliwą babcią a nie tylko żoną dziadka. Madzia ma w sobie tyle temperamentu , że zastąpi nieraz kilku chłopców w domu....a jakie ma pomysły. Jest w tej chwili małą  przedszkolanką - właśnie codziennie chodzi do przedszkola a raczej zawozi ją mama po drodze do pracy a babcia nieraz odbiera jak tato też pracuje. Początki były tragiczne - było tylko gdzie jest moja mama- gdzie moja mama-  nie chciała chodzić ale na dzień dzisiejszy z uśmiechem na twarzy wychodzi do przedszkola. Parę dni temu obchodziła swoje trzecie urodziny.......w gronie rodzinnym tylko bo dopiero dzisiaj ze znajomymi dziećmi sąsiadów jadą dzieciaki  do Figloraju w Rybniku........ale będzie zabawa.                                                                      

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Składam Ci serdeczne życzenia urodzinowe
Niech życie będzie słodkie jak lody malinowe
Życzenia proste i nieśmiałe
Lecz z serca prosto składane.
Niech Ci życie płynie słodko,
Moja Ty słodka szarlotko.
Rośnij duża, baw się ładnie,
A włos Ci z głowy nie spadnie.
Bądź szczęśliwa i radosna, 
Niech Cię życie nie odmieni.
Uśmiechu, spokoju i własnego pokoju.
Śmiej się z rana i wieczora
Na śmiech zawsze jest dobra pora.
Niechaj słonko nad Tobą świeci,
Czy w Krakowie, czy w Szczecinie
Życie niech Ci spokojnie i słodko płynie.


Image Hosted by ImageShack.us 


Ciesz się życiem, nie zważaj na troski
A polecisz na księżyc jak Pan Twardowski.
W czasie nocy i za dnia, Bądź szczęśliwa tak jak ja. 
Życzyć wiele Ci nie trzeba,Brak Ci tylko gwiazdki z nieba. 
Niech ta gwiazdka dalej świeci Niech Cię troski omijają,
A marzenia się spełniają. Lat co prawda  przybywa
Ale radości życia nich wtedy nie ubywa.
W dniu Twojego święta  Jesteś taka uśmiechnięta
Niech tak będzie w inne dni Tego serdecznie życzę Ci.


Image Hosted by ImageShack.us


Wideo - Madzia ma talent.....     
GARNEK.PL       You Tube                                                    


Podziel się

komentarze (2) | dodaj komentarz

Jaśkowice - remont drogi pod moim domem.............. ( część 3 )

poniedziałek, 26 października 2009 11:53
Image Hosted by ImageShack.us 

Image Hosted by ImageShack.us 

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us 

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Remont drogi w Jaśkowicach - Wideo 
Remont drogi w Jaśkowicach - Wideo 
Remont drogi w Jaśkowicach - Wideo 
Remont drogi w Jaśkowicach - Wideo  
GARNEK .Pl            You Tube         
                                               

Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Kościół Mariacki z XIV wieku w Darłowie.

sobota, 24 października 2009 16:04
Eryk I - zajrzy ... 
Historia Darłowa.
Kościół Mariacki w Darłowie


Image Hosted by ImageShack.us
 

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Będąc przejazdem w Darłowie miałam okazję zwiedzić tak na szybko tą starą świątynię p.w .Najświętszej Marii Panny zwanej też Kościołem Mariackim . Budowę tego kościoła prawdopodobnie rozpoczęto już w roku 1321, wtedy  to biskup kamieński Konrad przekazał braciom Świecom patronat nad parafią w Darłowie. Przez dawne lata kościół nawiedzały liczne pożary, a najtragiczniejszy z nich był w roku 1676, był to pożar od uderzenia pioruna , wtedy spłonęła wieża i całe wnętrze kościoła. Od roku 1535 do końca II wojny światowej świątynia należała do protestantów, którzy dokonali tu wielu zmian architektonicznych. Sanktuarium to znajduje się prawie przy samym Rynku, kilka kroków za Ratuszem i zbudowane jest w stylu gotycki. Jest to kościół zabytkowy trójnawowy , czteroprzęsłowy ze sklepioną bazyliką oraz wyodrębnionym prezbiterium i wieżą zachodnią. W bocznej kaplicy pod wieżą znajdują się kamienne sarkofagi króla Danii , Szwecji, Norwegii  ( niestety nie miałam okazji ich zobaczyć ), księcia pomorskiego Eryka I - sarkofag został ufundowany w 1888 roku przez króla pruskiego i cesarza niemieckiego Fryderyka Wilhelma.  W kościele znajdują się także cynowe sarkofagi księżnej Jadwigi ( żony księcia Urlyka ) i księżnej Elżbiety ( żony Bogusława IV ) - były to żony dwóch ostatnich książąt pomorskich.


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us
 

Cytat : " Od 1535 roku do zakończenia działań wojennych w 1945 roku, kościół należał do protestantów, którzy w większości zamieszkiwali tereny Pomorza. W tym czasie w świątyni dokonano wielu zmian architektonicznych, m.in. w 1897 roku wstawiono przed chórem i bocznymi nawami drewniane balkony.Po zakończeniu II Wojny Światowej, wraz z osadnikami, do miasta przyjeżdżali także katoliccy duchowni.14 sierpnia 1945 roku Franciszkanie z Prowincji Matki Bożej Niepokalanej objęli kościół i 1 września tegoż roku dokonano jego poświęcenia. Od 1974 roku rozpoczęto regotyzację kościoła. Usunięto dostawione balkony wraz z drewnianą klatką schodową, odbito tynki ze sklepień żebrowych w nawie głównej, a w nawach bocznych i kaplicach usunięto tynki z filarów. Odsłonięto wnęki i dwa portale gotyckie a także średniowieczne, dobrze zachowane malowidła ścienne. Na uwagę w kościele zasługują: kunsztownie rzeźbiona renesansowa ambona z 1684 roku, cztery barokowe obrazy z pierwszej połowy XVIII wieku, sześć portretów Apostołów z końca XVII wieku, renesansowa misa chrzcielna z XVI wieku, barokowy krucyfiks i tabernakulum z XVII wieku, barokowe stalle z XVII wieku, mosiężny żyrandol z aniołem z przełomu XVII i XVIII wieku oraz prospekt organowy z 1853 roku. Jednym z najbardziej wartościowych elementów wyposażenia znajdujących się w darłowskim kościele był ołtarz składający się z 27 srebrnych płyt. Niestety, w 1945 roku, ołtarz, w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach zaginął. Odnalazło się tylko 8 płyt. Aktualnie można je oglądać w słupskim muzeum."

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Od czasu zakończenia II wojny światowej kościół znów powrócił do wiary rzymskokatolickiej. W 1974 roku zaczęto prace mające na celu przywrócenie dawnego gotyckiego charakteru świątyni, usunięto tynki przesłaniający oryginalne detale oraz drewniane balkony charakterystyczne dla wyznania protestanckiego. Wśród łupów zgromadzonych przez księcia Eryka był m.in. posąg Chrystusa wielkości 15-letniego chłopca wykonany ze szczerego złota, srebrne figurki 12 apostołów, a także złoty gołąb, którego po śmierci księcia włożono do jego trumny.
Kanonicznie erygowano tu klasztor 3 marca 1973 roku. W roku 1978 na miejscu starego, chylącego się ku upadkowi domu klasztornego, rozpoczęto budowę nowego, masywnego i okazałego klasztoru, który służy od kilkunastu lat różnym akcjom Prowincji i jest ozdobą miasta Darłowa. Od 1992 roku w kościele darłowskim rozwija się kult Matki Bożej Fatimskiej, Królowej Pokoju i Jedności, której figura została ukoronowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas audiencji w Rzymie dnia 2 czerwca 1993 roku.


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Znalazłam legendę o tym kościele : Kościół Mariacki też niewolny jest od krążących wokół niego podań. Ponoć co kilka lat, w jego wieży pojawia się sam diabeł. Ludzie gadają, że przybiera postać sowy i czeka na miejskiego strażnika, z którym pragnie zagrać w karty. Swego czasu bowiem przesiadujący na wieży strażnik, który miał z niej ogląd na całe Darłowo, znudzony robotą zaprosił do siebie krawczyka i szewca, by pograć z nimi w karty. Krawczyk ciągle przegrywał, po kolejnej nieudanej karcianej potyczce zaklął: „Niech mnie diabli porwą, jeśli teraz nie wygram" i... przegrał. Wtem zapukał do pokoju na wieży nieznajomy gość w ciemnej szacie dziwnego kroju. Przysiadł się do stołu i grać z towarzystwem zaczął. Raz za razem wygrywał. Krawczyk upuścił kartę, by pod pozorem jej podniesienia zajrzeć kompanowi w karty. Gdy schylił się pod stół i ujrzał, iż nieznajomy zamiast nóg ma czarne, koźle kopyta, przerażony wymamrotał znaną mu z dzieciństwa formułkę: „Na ziarenko gorczycy, na kąkol w pszenicy, na szczurzym sadle zjeżdżaj diable". Gdy tylko ucichły jego słowa, dziwny gość zniknął nagle, zostawiając po sobie kłąb dymu. Goście strażnika spanikowani uciekli także i więcej kościelnej wieży odwiedzać nie chcieli. Ale diabeł chce i przemyślnie zamienia się w sowę. Mądrala. Liczy może, że uda mu się zabrać ze sobą krawczyka.


Image Hosted by ImageShack.us


  Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


GARNEK .PL                        You Tube


Podziel się

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 194  

Czas ucieka dzień po dniu

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597194
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa