Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 853 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zostaw po sobie ślad.....będzie mi miło. “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

Zdjęcia w galeriach.


HEJ W DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA - WYSTĘP W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI JAŚKOWICE.

sobota, 26 stycznia 2013 17:39

 

DSC_0015bmałe.jpg

 

DSC_0023małe.jpg

 

Niedzielny wieczór z Regionalnym Zespołem Śpiewaczym "Jaśkowiczanie", "Młodzi Jaśkowiczanie" oraz Prywatnym Przedszkolem Marii Swadźby "Picolo"  upłynął w niezwykle miłej atmosferze. Ze sceny bił entuzjazm wykonawców, niezwykła atmosfera udzieliła się również widowni. Wykonawcy powitali wszystkich gości  kolędą,  poprowadzili przez historię narodzin Jezusa. Nie zabrakło pasterzy, aniołków oraz Trzech Króli. Wyjątkowym powodzeniem  cieszyły się baranki, które przyciągały uwagę szczególnie najmłodszych uczestników kolędowania. Scena wypełniona była rozśpiewanymi i wesołymi aktorami. Nie zabrakło dźwięków akordeonu Pani Marii Gawlik oraz trąbki.
Dziękujemy za ogrom pracy Zespołów oraz Pani Marii która koordynowała działania. Dzięki temu wszyscy zgromadzeni w sali widzowie mogli oglądać wspaniałe widowisko.

 

DSC_0004a małe.jpg

 

DSC_0066bmałe.jpg

 

DSC_0049bmałe.jpg

 

A wszystko to działo się 13.01.2013 rok ja niestety z powodu choroby nie byłam na tym przedstawieniu , ale od czego ma się znajomych. Przyjechali zaraz po uroczystości poplotkować i ze zdjęciami ale ja dopiero dzisiaj je puszczam w obieg- lubię uczestniczyć w takich imprezach ale siła wyższa - chory siedzi w domu........dzięki dziewczyny za foty będzie pamiątka.

 

DSC_0042małe.jpg

 

 

DSC_0008a małe.jpg

 

DSC_0061bmałe.jpg

 

DSC_0010a małe.jpg

 

page.jpg

 

DSC_0041małe.jpg

 

DSC_0009a małe.jpg

 

  GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 

 


Podziel się

komentarze (4) | dodaj komentarz

Z mojego ogrodu mroźnie i na zimowo.

czwartek, 24 stycznia 2013 0:39

DSC03578.JPG

 

DSC03589.JPG

 

DSC03644.JPG

 

Mówiłam że nie a wyszło inaczej........namówiły mnie koleżanki i w końcu zgłosiłam trzy dni temu swojego bloga do konkursu  na Bloga roku 2012. Dzisiaj  w południe a raczej o godzinie   15,00 rozpocznie się drugi etap - głosowanie a tu można poczytać regulamin i zasady konkursu.

Mój numer bloga to : F00183 o takiej treści trzeba wysłać sms - na numer  7122  trzeba pamiętać że musi być zero zero i bez spacji.

 

DSC03600.JPG

 

DSC03575.JPG

 

DSC03607.JPG

 

Dzisiaj wyskoczyłam na swój ogródek ze starym aparatem by popstrykać sopelki ale ciężko było się w tym śniegu poruszać po ogrodzie więc tylko zrobiłam to co było w zasięgu mojej ręki chodząc tylko po odśnieżonych chodnikach.Od poniedziałku sama jestem w domu i troszkę nudno bo siwy pojechał na cały prawie tydzień na Rybnik by pomóc synowi w remoncie mieszkania. Gdyby nie Madzia to zanudziłabym się chyba - kiedy ją przyprowadzę z przedszkola to całe popołudnie spędza na dole i ciągle dzwoni do dziadzia z pytaniem kiedy to w końcu przyjedzie do domu a potem tak jak dzisiaj mówi do mnie ..........no za trzy dni babcia za trzy dni przyjedzie dziadzio. Pozdrawiam odwiedzających i zapraszam do głosowania.

 

DSC03580.JPG

 

page.jpg

 

DSC03592.JPG

 

DSC03573.JPG

 

 

 

 

 GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (11) | dodaj komentarz

102 kolekcjonerska flaga na mapie wizyt mojego bloga - Mauritius - bajeczna wyspa.

poniedziałek, 21 stycznia 2013 16:42

mauritiusxxxx.png

 

Mauritius, Trou d'eau Douce Hotels, Le Touessrok1.jpg

 

CO PISZE O TEJ WYSPIE WIKIPEDIA

GEOGRAFIA WYSPY.....

 

Mauritius_Tourism.jpg

 

slider_piscine-2.jpg

 

mauritius-honeymoon-princeM-walkway.jpg

 

Mauritius to miejsce, które warto odwiedzić, jeśli chce się zrealizować marzenia o tropikalnym raju. Znajdzie się tam wszystko - cudowne laguny, wspaniałą pogodę i rozbuchaną roślinność. Ja znowu dzięki tej flagowej wizycie zwiedziłam kolejną wyspę o której nawet nie słyszałam. Ciekawią mnie takie zakątki świata gdzie wiem , że nie dotrę i ich nigdy nie zwiedzę. Zapraszam do linków jest tam to co o tej wyspie znalazłam. Nie wiem co było tutaj poprzednio -  notka została poprawiona i wszystkie zdjęcia w tej notce pochodzą z internetu.

 

http://www.marhan.pl/index.php/poznaj-wiat/298-na-wasne-oczy/1517-bajeczna-wyspa-mauritius

http://www.wielkiblekit.pl/nurkowanie/nowe_nurkowanie/719177356

 

mauritius.jpg

 

5504856.jpg

 

mauritius-island-nation-1024x768.jpg

 

 

Mauritius to afrykańskie państwo położone na wulkanicznej wyspie w Archipelagu Maskarenów (jest to południowo-zachodnia część Oceanu Indyjskiego).  Powalająca sceneria, cudowna pogoda i rozbuchana kolorami oraz dźwiękami przyroda nie mają sobie równych. Państwo jest podzielone na 9 dystryktów, czyli okręgów administracyjnych. Jest ono demokratyczne i przestrzega się w nim prawa. Mauritius uzyskał niepodległość dopiero w 1968 roku. Do tego czasu przechodził z rąk jednego imperium do rąk drugiego (skolonizowano go około połowy XVII wieku). Stąd zamieszkująca go mieszanka ludności (Kreole, Indusi, Europejczycy) oraz używanych języków (francuski, angielski, kreolski). Większość terenu jest zalesiona. Niestety pierwotne bogactwo flory i, przede wszystkim, fauny zostało zniszczone przez kolonizatorów. Symbolem wyniszczającej polityki jest ptak dodo. Dobrotliwy nielot zamieszkiwał wyspę przed przybyciem Europejczyków. Żeglarze wytrzebili jego populację całkowicie w ciągu niespełna 30 lat. Do dzisiaj dodo znajduje się w herbie Mauritiusa. Jednak powyższe informacje nie powinny Cię zniechęcać. Mimo, że eksploatowany przez kolonizatorów i masowo nawiedzany przez turystów, Mauritius wciąż ma do zaoferowania piękne, dziewicze zakątki dżungli (rezerwat Machabee, park Chamarel i inne) oraz oszałamiające, błękitne laguny.Na wyspie znajdziemy urokliwe miasteczka i wsie, w których kwitnie handel uliczny. Gospodarka jest oparta na plantacjach trzciny cukrowej (przeznaczonej głównie na rum), ananasów oraz turystyce. Kluczowe znaczenie gospodarcze ma centrum wyspy - rozległy płaskowyż zabezpieczony od kapryśnej pogody. Jest najgęściej zaludnionym obszarem wyspy, chociaż dla turystów dużo mniej istotnym niż wybrzeże. Najchętniej odwiedzana jest północ kraju. Tam znajduje się stolica Port Louis, w której oprócz świetnej pogody i zabytków znajdziemy także wszystkie wygody nowoczesnego świata, chociażby centra handlowe. Poza tym ten region wyspy ma do zaoferowania wspaniałe plaże i czysta wodę. Ze względu na przebogatą rafę koralową jest to doskonałe miejsce do nurkowania. Swój raj znajdą tu także miłośnicy surfingu.    Autor: mackymac

 

karte-regionen-mauritius.png

 

 index.php.jpeg

 

page.jpg

 

Mauritius.png

 

Republika Mauritius – państwo wyspiarskie położone ok. 850 km na wschód od wyspy Madagaskar, na Oceanie Indyjskim. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów, do którego zalicza się wyspy Reunion (zamorski departament Francji), Rodrigues, St. Brando i Agaleja. Niezwykle ciekawą oraz urozmaiconą rzeźbę terenu na Mauritiusie- wyspie o długości 65 km i szerokości 48 km- utworzyły, mające miejsce kilka milionów lat temu, erupcje wulkanów. Na powierzchni 1.865 km2 występują płaskie równiny nadbrzeżne z pięknymi piaszczystymi plażami, środkową cześć wyspy zajmuje Płaskowyż Centralny z górami wulkanicznymi, z których trzy szczyty liczą powyżej 800 m n.p.m.  Tą czwartą co do wielkości wyspę świata otaczają niezliczone rafy koralowe, które tworzą  turkusową lagunę wokół całej wyspy.
Pierwsze wzmianki o Mauritiusie (ze źródeł arabskich) pochodzą z X w. n.e., natomiast udokumentowane informacje o przybyciu Portugalczyków na niezamieszkałą wyspę Mauritius pochodzą z 1512 roku. W latach 1596- 1710 wyspę zajmowali Holendrzy, którzy na cześć Maurycego Orańskiego, księcia Nassau, nadali wyspie obecną nazwę. Przez kolejne ok. 100 lat wyspą władali Francuzi, by w 1814 na mocy traktatu pokojowego zawartego w Paryżu przekazać władzę nad wyspą Brytyjczykom. Pełną niepodległość Mauritius uzyskał w 1961 r., a w 1992 roku kraj stał się republiką.

 

mauritius1.jpg

 

Four-Seasons-Resort-Mauritius-at-Anahita_1285167948.jpg

 

http://tropikey.com/Jalbum/Mauritius%202006/

http://www.marcinwesolowski.com/2012/12/mauritius.html

http://www.odyssei.com/pl/travel-article/4740.html

 

Luxury-hotel-Mauritius-04.jpg

 

la-pirogue-resort-mauritius.jpg

 

 GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (6) | dodaj komentarz

Wernisaż wystawy fotografi Daniela Raczyńskiego - portrety.

niedziela, 20 stycznia 2013 17:29

DSC07998.JPG

 

 

 DSC08014.JPG

 

 

DSC08015.JPG

 

 

 ALBUM ZDJĘCIOWY Z WYSTAWY.

 

 

020.jpg

 

 

027.jpg

 

 


 Że pojedziemy na wystawę fotografii Daniela Raczyńskiego było już wiadomo kilka dni przed jej terminem ale ja nie byłam wtedy jeszcze pewna czy pojadę  - w ostatnim dniu się zdecydowałam i tyle dobrze że było jeszcze miejsce wolne w jednym z trzech samochodów. W sumie sporo osób zdecydowało się na tą wystawę pojechać bo aż 15 osób -  tytuł: portrety a odbywała się ona w Galerii Sztuki w Rybniku w Centrum Kultury przy ulicy Saint Vallier 1..........dziwna nazwa ulicy.Kiedy zobaczyłam te portrety byłam pod wielkim wrażeniem - tyle sławnych osób wisiało na ścianie w antyramach i wszystkie w technice czarno - białej.

 

 DSC03510.JPG

 

 

DSC03477.JPG

 

 

DSC08021.JPG

 

Daniel Raczyński - Fotograf jest absolwentem PWSFTViT w Łodzi. Fotografuje już od 20 lat wykorzystując swoją wiedzę i zmysł estetyczny oraz swoje doświadczenie w tej dziedzinie. Grupa Fotografowie .com jest stworzona właśnie przez pana Daniela - zajmuje się logistyką i koordynacją procesu od zaopatrzenia technicznego , poprzez kreację aż po postprodukcję. Grupa ta współpracuje z wieloma stylistami , scenografami i hair & make - up artystami oraz dyrektorami kreatywnymi.

 

023.jpg

 

 

DSC08026.JPG

 

 

031.jpg

 

 


Nasza praca mówi pan Daniel to kreacja obrazów w których zamykamy emocje, humor, niuanse będące kolorytem otaczającej nas rzeczywistości. Pracujemy z agencjami reklamowymi , wydawnictwami oraz z klientami indywidualnymi.Wystawa w Rybniku  to przegląd największych sław światowej kinematografii, czyli znanych aktorów, operatorów i reżyserów. W kolekcji portretów znajdują się takie sławy jak David Lynch czy Keeanu Reeves którzy odwiedzili tegoroczny Plus Camerimage - jedyny, festiwal i konkurs operatorski na świecie. Znaczną część wystawy stanowią gwiazdy polskiej sceny jak Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski ,Marcin Dorociński,Magdalena Cielecka, czy też gwiazdy ubiegłorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. Wystawa ta to dziesiątki znanych wybitnych postaci zebranych w cykl portretów.Notka została poprawiona z powodu pozamykanych fot i cztery zdjęcia są nie podpisane - są autorstwa kolegi Darka.

 

DSC03489.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03483.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03476.JPG

 

 

045.jpg

 

 
 037.jpg

 

 

page.jpg

 

 

012.jpg

 

 

DSC08010.JPG

 

 

DSC03487.JPG

 

 

DSC03484.JPG

 

 

036.jpg

 

 

DSC08022.JPG

 

 

DSC03478.JPG

 

 

DSC03509.JPG

 

 

DSC08018.JPG

 

 

page.jpg

 

 

DSC03479.JPG

 

  GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (5) | dodaj komentarz

Pożar kościoła w Orzeszu - Jaśkowicach.

wtorek, 15 stycznia 2013 22:39

 

DSC_0114.JPG

 

DSC_0126.JPG

 

385293_511177355593478_1842262874_n.jpg

 

582493_511177528926794_846629138_n.jpg

 

WIDEO - PŁONIE DACH KOŚCIOŁA 

WIDEO - POŻAR KOŚCIOŁA W JAŚKOWICACH

 

http://www.dziennikzachodni.pl/artykuł

http://orzesze.net.pl/i,pozar-kosciola-w-orzeszu

http://www.tvs.pl/42795,zdjecia_pozar_koscioła

MOŻESZ POMÓC JEŚLI TYLKO CHCESZ

 

481371_511179238926623_1478058730_n.jpg

 

 

page.jpg

 

DSC_0107.JPG

 

 "Boże, odrzuciłeś nas i zniszczyłeś; rozgniewałeś się, lecz powróć do nas! Wstrząsnąłeś ziemią i rozdarłeś.Ulecz jej pęknięcia bo się chwieje.Twardo się obszedłeś z twoim ludem, napoiłeś nas winem odurzającym.Dałeś znak bojącym się Ciebie,aby mogli uciec przed łukiem.Aby ocaleli Twoi umiłowani,wysłuchaj mnie i zbaw swą prawą ręką!" "Udziel nam pomocy w utrapieniu,bo złudne jest ludzkie wsparcie.Mocą Boga odniesiemy zwycięstwo.On podepcze nieprzyjaciół naszych." - słowa pochodzą ze strony parafialnej naszego kościoła a ten kto ciekawy tego jak przebiegało ratowanie przez służby pożarnicze naszego kościoła niech zajrzy w linki powyżej są tam filmy i zdjęcia , które znalazłam w necie bo niestety nie byłam naocznym światkiem tego co się stało.

 

DSC07881.JPG

 

DSC07887.JPG

 

DSC07890.JPG

 

DSC07905.JPG

 

DSC07906.JPG

 

Noc poprzedzająca pożar była dla mnie nie przespana,przewracałam się z jednego boku na drugi aż prawie do samego rana.Miałam też sen , który był dosyć dziwny ......śniły mi się nasze kościelne witraże - zapomniałam nazw i tego co przedstawiają i kto je ufundował , więc wybrałam się do kościoła by je utrwalić i zapamiętać na zawsze. Stałam ze statywem na środku w pustym kościele i za nic nie mogłam zrobić zdjęcia bo przeszkadzały mi wiszące lampy i padające światło.Przesuwałam się raz w tą raz w drugą stronę i w końcu dałam spokój. Mówiłam chyba sama do siebie .....że muszę iść do proboszcza może będzie miał opisy każdego witrażu a może nawet i zdjęcia no i koniecznie muszę się go zapytać czy kaplica też będzie miała witraże............tyle z tego pamiętałam ale nie chwaliłam się siwemu bo po co sen jak sen troszkę dziwny. Godzina chyba była już przed 22.00 kiedy to wnusia zbiega z góry i krzyczy. Babcia pali się , pali się , kościół się pali a za nią wnuk - naprawdę się pali kolega mi dał znać telefonem i wybiegł na pole.

 

DSC07911.JPG

 

DSC07904.JPG

 

DSC07938.JPG

 

lll.JPG

 

Byłam w szoku........wybiegłam na ulice w papciach nadziewając tylko na siebie kurtkę - pomiędzy domami jest luka i widać było w oddali ogień i dym. Ludzie szli lub jechali samochodami w stronę kościoła a ja po chorobie jeszcze dobrze nie wyleczona nawet nie myślałam o tym bo by mnie chyba siwy z wiary wypisał - już i tak marudził , że wyskoczyłam na ulicę i to w dodatku w papciach. Za około 20 minut sześć straży pożarnych przejechało obok mojego domu na sygnale - widziałam je przez okno. Dzwoniłam do znajomych by się czegoś dowiedzieć ale telefony milczały.Nikt też obok mojego domu nie wracał pieszo z tej strony by się zapytać.Ta niepewność była okropna - dopiero późnym wieczorem po 23 godzinie  ukazały się foty i pierwsze informacje, zaczęła się komputerowa rozmowa ze znajomymi i człowiek już co nieco  wiedział.Ale spać nie szło ........siedziałam w oknie rozmyślając nad tym jak mogło do tego dojść , co było przyczyną tak wielkiego pożaru.Przed trzecią nad ranem pod oknem przejechał jeden wóz strażacki za pięć minut czwarta trzy wozy, pięć po czwartej dwa a piętnaście minut po czwartej przejechał ostatni. A tu zasnąć dalej nie szło.

 

gg.JPG

 

 

 Chciałam iść na mszę w południe do kaplicy ale bałam się tego tłumu ludzi ...........jak znowu coś załapie to będę leżała w domu następny miesiąc. Ale moja ciekawość  przezwyciężyła i po południ około 15.00 godziny wyszłam z domu i poszłam na pierwszy po miesiącu spacer w stronę kościoła. Przypomniał mi się sen i celem w sumie było zobaczenie czy witraże były w całości bo nigdzie nie można było nic wyczytać. Wokół kościoła panowały pustki od czasu do czasu ktoś ciekawy przeszedł z aparatem i zrobił zdjęcie , przejechał samochód zatrzymując się by popatrzeć jak to wszystko wygląda. Obeszłam kościół w koło  - witraże były wszystkie na swoim miejscu a czy któryś z nich jest uszkodzony tego z daleka nie było poznać. Popstrykałam kilka fot i powoli poszłam w kierunku domu.


DSC07924.JPG

 

n.JPG

 

DSC07912.JPG

 

http://katowice.gosc.pl/doc/1425536.Zostaly-zgliszcza

http://katowice.gosc.pl/doc/1426351.Mieszkancy-Jaskowic-stajemy-przy-was

http://mikolow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1697701,pozar-kosciola-w-orzeszu-jaskowicach-remont-kosciola-bedzie,id,t.html#czytaj_dalej

 

 Numer konta parafii w Jaśkowicach:

Stowarzyszenie im. Frańciszka Stuska dla chcących przekazać 1% swojego podatku na odbudowę kościoła, udostępniło swój numer  KRS  0000042815 wpisując w rubryce cele szczególne " Kościół ". Na konto parafii : Bank Śląski ING  89 1050 1399 1000 0090 3013 6270
Parafia Rzymsko - Katolicka Narodzenia św. Jana Chrzciciela
43-180 Orzesze ul. Wolności 20

 

ssss.JPG

 

page.jpg

 

DSC07942.JPG

 

page.jpg

 

pp.JPG

 

 

 

 

 GARNEK.PL            YOUTUBE          FACEBOOK.M          SAMO ŻYCIE           SLAJDZIK

 


Podziel się

komentarze (14) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  3 597 082  

Czas ucieka dzień po dniu

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Zobacz co tu jest

O moim bloogu

Wszystko w jednym miejscu - nie oczom dla krytyki lecz sercu dla wspomnień.

O mnie

Starsza .......
Maria Wacławek
mariaokmar@wp.pl
Skype: MariaOkmar
gg: 6673264
    Orzesze
Mój foto blog o mojej miejscowości oraz okolicy i nie tylko o niej. Uwielbiam poznawać nowe miejsca na Ziemi, nowych ludzi, zwierzęta,rośliny i kocham kwiaty - potrafię cieszyć się każda chwilą swojego życia. To blog o moich wycieczkach , wyjazdach , spotkaniach o codziennym niezbyt ciekawym życiu a zdjęcia po prostu z życia wzięte i są mojego autorstwa . Bliższy jest Świat memu światu przy pomocy migawki aparatu. Pół wieku minęło i jeszcze troszkę, kocham moich wnuków - no i małą wnusie. Artystka Ciebie kocham też chociaż jesteś tak daleko od domu.

***************************************** ************************** Blog DKF Orzesze ************************************** ************************************** PustaMiska - akcja charytatywna ***************************************** free counters
Free counters
Facebook
Darmowe liczniki

Ulubione strony

Albumy blogowe .

BLOGI ROKU

Blogi które odwiedzam

Fotografia

Muzyka

Przepisy - kuchnia

Turystyka

Ulubione strony

Zaglądam czasami

Zamki...

***************************************** Radio ***************************************** TYLKO NAJLEPSZE BLOGI *****************************************
***************************************** ***************************************** Pierwsze uczucia, to kwiaty wiosenne,co się własną upajają wonią: Przed żywszym blaskiem jeszcze w cień się chronią i wierzą jeszcze w swe trwanie niezmienne.Po nich,ach!inne stubarwne, płomienie,znów zakwitają i za słońcem gonią:Wiedzą, że zwiędną, więc czasu nie trwonią i gaszą tylko pragnienia codzienne. ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wołaj aż ktoś usłyszy ...Wołaj na przekór ciszy...Wołaj w świat skuty mrokiem, aż się otworzą źrenice okien...Wołaj, zaufaj sobie ...Wołaj, aż ktoś odpowie...Wołaj do śpiących ludzi, aż między nimi człowieka zbudzisz... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami.Ile listków, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów upór, żeby powstać i znów iść i dojść do celu.Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń ile chlebów rozkrajanych pocałunków ? schodków ? książek ? oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło promienia więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia .U twych ramion płaszcz powisa krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwórze , aż gdzie gwiazda Wenus a tyś lot i górność chmur blask wody i kamienia chciałbym oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia . ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Miej nadzieję ona pomaga W niej jest siła i odwaga W niej jest szczęście czar radości Jeśli chcesz u Ciebie zagości Z nią łatwiej żyć Myśl pełną wspomnień szybciej zmyć Bo ona wypełnia drogę marzeń Ludzkich pragnień i wszystkich zdarzeń I jak chcesz zostanie już z Tobą Będzie Twych myśli drugą połową ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Przepis na miłość jest bardzo prosty: dwie łyżki dobroci, szczypta zrozumienia, trzy garście słodyczy. Można dodać jeszcze: kilka promieni słońca, parę łez szczęścia, spokój domowy i śmiech dzieci.. Zmieszać to wszystko, w jedną wielką bryłę, która pomoże nam przetrwać wszystkie życiowe burze... ***************************************** ***************************************** Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów, które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic. ***************************************** ***************************************** Czas ucieka niczym przelewająca się przez ręce woda. Tyle chcemy zrobić, a czasu tak mało. Dlatego kochamy, nienawidzimy, Kłócimy się, godzimy Bo wiemy, że ten dzisiejszy dzień Może być tym ostatnim. Ciągle powtarzamy sobie słowa: "Carpe diem" - żyj chwilą, chwytaj dzień. Więc staramy się go łapać, Ale nie zawsze nam to wychodzi. Po kilku nieudanych próbach Rezygnujemy z dalszych. Boimy się kolejnego zawodu, Nie chcemy cierpieć, płakać. Jednak, mimo wszystko, ryzykujemy jeszcze raz... I udaje się! Złapaliśmy kolejny dzień. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwi i wiemy, że nasze życie dzięki temu jest Jaśniejsze, piękniejsze, po prostu nasze! ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy... ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us ***************************************** Wiersze.bej.pl *****************************************

www.garnek.pl/starsza

***************************************** ***************************************** Wycinanka ze snów Ze złotej bibułki mój świat , codziennie jak dziecko wycinam Obłoki rozwiane na wiatr, dym z komina i płotek i sad Ten świat spod dziecinnych nożyczek owiany przez zapach i blask Pełen róż ,których już nie policzę , szczęśliwy świat i czas Co dzień ,co noc gdy smutek oczy ćmi Ze strzępków barwnych wycinam własne sny Ze złotej bibułki mój świat, nieważny, niezbędny jak kwiat Świat bez trosk dobry los, małe szczęście ta wycinanka snów Co dzień ,co noc... ....ta wycinanka snów. /S.Przybylska/ ***************************************** Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Dodaj do Kciuk.pl ***************************************** www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza ***************************************** Polecam 990px.pl *****************************************

Szukaj a może znajdziesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 3597082
Wpisy
  • liczba: 1552
  • komentarze: 8129
Galerie
  • liczba zdjęć: 256
  • komentarze: 113
Punkty konkursowe: 2799
Bloog istnieje od: 4254 dni

Miło mi będzie jak tu znowu wrócisz

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Lubisz , daj plusa